Dubaj DARMOWY Poradnik na sezon 2023/24 – plan zwiedzania Dubaju

Do każdego wyjazdu warto się odpowiednio przygotować. Zakup biletów lotniczych i rezerwacja noclegu oraz sprawdzenie okolicznych atrakcji – to tylko nieliczne czynności, które należy wykonać. Nie inaczej jest w przypadku organizacji podróży do Dubaju. Często zadajecie sobie pytanie: Dubaj, co warto wiedzieć przed wyjazdem? Właśnie dlatego postanowiłem zebrać najważniejsze informacje, dzięki którym będziesz wiedzieć, co ze sobą zabrać w podróż i w jaki sposób poruszać się po mieście już od samego wyjścia z lotniska.

Zasady wjazdu - Dubaj

Foto: Artur Tumasjan/ Unsplash

Foto: Sangga Rima Roman Selia/ Unsplash

Foto: Hugh Llewelyn/ Flickr

Zasady wjazdu – Dubaj

Na początek zasady wjazdu do Dubaju. Wśród najczęściej zadawanych pytań znajduje się m.in. to, czy lecąc do Dubaju jest potrzebna wiza?

Jeśli chodzi o wizę, to jest ona darmowa i otrzymuje się ją w formie elektronicznej w trakcie kontroli paszportowej. Podczas jej wyrabiania nie trzeba odpowiadać na żadne pytania.

Ważne! Paszport musi być ważny minimum przez 6 miesięcy od momentu skończenia planowanej podróży. Paszporty tymczasowe nie są akceptowane!

Przewóz leków do Dubaju

Przywożąc leki do Dubaju, warto przestrzegać kilku istotnych zasad, aby uniknąć nieporozumień. Zgodnie z informacjami dostępnymi na oficjalnej stronie rządowej, ilość lekarstw nie może przekroczyć trzymiesięcznego zapasu. Pamiętaj, aby wszystkie lekarstwa były w oryginalnych opakowaniach i nie były przeterminowane. Dodatkowo, konieczne jest posiadanie recepty na leki, jeśli zostały Ci przepisane.

Sprawdź dokładne informacje: Jakie leki można wwieźć do Dubaju?

W przypadku leków o działaniu psychotropowym, a także CDB, możliwe jest ich przewożenie wyłącznie na okres 30 dni zażywania. Tutaj niezbędne jest posiadanie oryginalnej recepty lekarskiej oraz orzeczenia medycznego, przetłumaczonych na język angielski lub arabski.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy dodatkowych pytań, zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z emirackim ministerstwem zdrowia pod adresem e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod numerem +971 800 111 11.

Przewóz IQOS-ÓW i papierosów elektronicznych do Dubaju

Powszechnie warto wiedzieć, że na pokładzie samolotu można mieć ze sobą IQOS-a, a także elektronicznego papierosa. Jest to możliwe, ale z jednym ważnym zastrzeżeniem: takie urządzenia powinny znajdować się w bagażu podręcznym. To przepis, który dotyczy nie tylko podróżnych na trasach międzynarodowych, ale również na pokładach samolotów lecących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym do Dubaju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – obostrzenia

Prawo w Dubaju – za co grozi więzienie? W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i w Dubaju obowiązują pewne obostrzenia, które warto poznać przed podróżą. Odpowiadając na pytanie „Dubaj czego nie wolno?” warto poruszyć temat surowych przepisów dotyczących obyczajowości i moralności. Zjednoczone Emiraty Arabskie obostrzenia obejmują zakaz publicznego spożywania alkoholu, picia w miejscach publicznych, oraz obrazy uczuć religijnych.

Co warto kupić na lotnisku w Dubaju?

 • Perfumy i kosmetyki – w Dubaju jest tylko 5% podatku VAT, więc perfumy i kosmetyki są znacznie tańsze niż w Europie. Można kupić tu luksusowe marki w dobrych cenach.
 • Alkohol – alkohol jest legalny w Dubaju, ale w sklepach na lotnisku można go kupić taniej. Często mają atrakcyjne promocje na whisky, gin, rum, itp.
 • Pamiątki i souveniry – tradycyjne ozdoby, magnesy, figurki z wielbłądów, tradycyjna biżuteria itp. Dobry pomysł na prezenty i pamiątki z Dubaju.
 • Luksusowe marki odzieży i akcesoria – na lotnisku są sklepy znanych marek odzieżowych, gdzie można znaleźć ekskluzywne rzeczy w dobrej cenie.

Bilety lotnicze do Dubaju

Tutaj najważniejszą informacją jest to skąd lecicie. W Polsce jest kilka miejsc, w których można kupić tanio bilety do Dubaju:

 • FlyDubai: bilety z Poznania, Krakowa i Warszawy kupicie tutaj
 • Wizzair: bilety z Katowic i Krakowa do Abu Dhabi kupicie tutaj (obecnie chyba najtańsza opcja). Ze stolicy ZEA istnieje możliwość skorzystania z transportu lotniskowego do Dubaju – rozkład jazdy znajdziecie tutaj
 • Enter Air: bilety z Warszawy, Katowic i Poznania kupicie tutaj
 • PLL LOT: bilety z Warszawy kupicie tutaj
 • Czarter TUI: bilety Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia kupisz tutaj
 • Czarter Rainbow: bilety z Warszawy kupisz tutaj
 • Euro Wings: bilety z Berlina i Stuttgartu kupisz tutaj

Najczęściej wyszukiwane połączenie to Warszawa – Dubaj, cena biletu na tej jak i na innych trasach jest zależna od okresu roku i wyboru linii lotniczej. Warto sprawdzić też na skyscanner.com – bilety często są tam tańsze niż na oficjalnej stronie przewoźnika.

Bilety lotnicze do Dubaju

Foto: Tim Dennert/ Unsplash

Apartament Marina Terrace, foto: Podróże z Hubertem

Apartament Diament Mariny, foto: Podróże z Hubertem

Noclegi w Dubaju

Apartament Princess Loft, foto: Podróże z Hubertem

Noclegi w Dubaju

Jest kilka elementów, o których trzeba pamiętać wybierając nocleg w Dubaju. Po pierwsze lokalizacja, Dubaj jest kilka razy większy powierzchniowo od Warszawy i dojazd z jednego końca miasta na drugi potrafi być problematyczny. Po drugie – każdy miesiąc w Dubaju ma inne ceny noclegów! Można to porównać do europejskich podwyżek podczas świąt. To właśnie podczas świąt Dubaj jest najdroższy, najtańszy za to latem. Od września do stycznia ceny systematycznie rosną, a potem stopniowo zaczynają spadać. Osobiście najbardziej polecam dzielnicę Marina oraz JBR. Zalety tej okolicy to między innymi:

 • lokalizacja blisko plaży,
 • dostępność restauracji i marketów otwartych 24/7,
 • piękna Marina pełna jachtów, klubów i alejek spacerowych.

Jeśli lecicie w 2-3 osoby, sugeruję poniższe apartamenty, których ceny oscylują od 359 zł w najtańszym okresie.

Jeśli lecicie w 4-5 osób, sugeruję poniższe apartamenty, których ceny oscylują od 569 zł w najtańszym okresie.

Jeśli lecicie w 6-8 osób, sugeruję poniższe apartamenty, których ceny oscylują od 739 zł.

Jeśli lecicie w 9-11 osób, sugeruję poniższe apartamenty, których ceny oscylują od 889 zł.

Dubaj – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Dubaj – na co uważać? Zacznijmy od przełamywania stereotypów, których mogliście naczytać się w „książkach”, obejrzeć w „filmach” czy znaleźć w „artykułach”. Większość z tych materiałów stworzona jest po to, zdobyć waszą uwagę czy kliknięcie. Odwiedziłem w życiu 74 państwa, jestem 10 rok w podróży i nie spotkałem na swojej drodze bezpieczniejszego miejsca. Chcesz puścić swoje 8-letnie dzieci do sklepu o 2 w nocy? Nie ma problemu. W Dubaju nie ma najmniejszej szansy, aby stało się im coś złego. Kradzieże tu się nie zdarzają, lokalni mieszkańcy nie zamykają swoich mieszkań. Kary za wykroczenia są ogromne, dzięki temu nikt nawet nie zawaha się złamać prawa. Ludzie na każdym kroku są pomocni, a znajomość języka do niczego nie jest potrzebna – wystarczą chęci. Mówię to z doświadczenia, ponieważ przylatują do mnie różni ludzie – od dzieci po 70-letnie pary. Każdy ma podobne obawy, ale znikają one już po pierwszym dniu w Dubaju.

Dubaj – język

Dubaj co warto wiedzieć przed wyjazdem na temat porozumiewania się? Wakacje to nie test ze znajomości języka angielskiego, z każdym można „dogadać się” na migi, za pomocą translatora w telefonie albo po prostu za pomocą swojego bardzo podstawowego języka angielskiego. W każdym razie – bez obaw!

Dubaj – na co uważać w ubiorze?

Pod hasłem „ubiór w Dubaju forum” znajdziemy mnóstwo pełnych zmartwień pytań związanych z ograniczeniami co do ubioru w Dubaju. Dlatego warto poruszyć kwestię jaką jest Dubaj – ubiór turystki i turysty. Dubaj ubiór turystyki – jak powinien wyglądać? Najważniejszą informacją jest to, że ubiór w Dubaju jest całkowicie dowolny. Jedynie, by wejść do meczetu lub innych świątyń, trzeba ubrać się adekwatnie do tych miejsc. Poza tym możecie chodzić ubrani tak samo jak w Polsce. W przypadku turystek warto podkreślić, żeby unikać negliżu zbyt wyeksponowanego. Nie z powodów prawa, ale przyzwoitości i kultury.

Dubaj

Foto: Chichi Onyekanne/ Unsplash

Dubaj

Foto: Sesja fotograficzna – Podróże z Hubertem

Dubaj - Ramadan

Foto poglądowe: Adam Borkowski/ Unsplash

Dubaj – Ramadan

W religii islamu ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Co roku jest on celebrowany przez wyznawców tej religii. W trakcie jego trwania muzułmanie nie mogą m.in. jeść i pić w ciągu dnia. Na zakończenie ramadanu hucznie obchodzone jest święto dziękczynienia Id al-Fitr. W tym czasie w Dubaju organizowane są różnego rodzaju atrakcje, w tym pokazy fajerwerków.

Wiele osób planujących podróż do Dubaju w okresie trwania ramadanu zastanawia się, czy w pełni będą mogli korzystać z uroków tego miasta. Tak jak w innych krajach muzułmańskich może zdarzyć się, że niektóre lokalne sklepy, szczególnie w starej części miasta mogą być czynne krócej. Reszta pozostaje bez zmian. Nikt nie ukarze cię za picie czy jedzenie w ciągu dnia w miejscu publicznym. Co więcej, swobodnie będziesz mógł spożywać posiłek w restauracji czy kawiarni. Warto jednak uszanować miejscową kulturę i nie ubierać się zbyt wyzywająco.

Dubaj w ramadanie staje się bardziej kolorowym miastem. Wszystko za sprawą ozdób, które barwią tamtejsze ulice, szczególnie nocą. Ponadto marzec i kwiecień to idealny czas na podróż do Dubaju ze względu na pogodę. Temperatura wynosi wtedy ok. 32 stopni Celsjusza, a noce stają się cieplejsze.

W ostatnich latach Ramadan jest chwalony wśród podróżnych jako okres w którym można “na spokojnie” pozwiedzać miasto.

Warto również zaznaczyć, że podczas ramadanu wszystkie atrakcje w Dubaju działają bez zmian.

Rodzaje wtyczek elektrycznych w Dubaju

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązują wtyczki elektryczne typu G, które zgodne są ze standardem brytyjskim. Posiadają one trzy bolce, które umożliwiają połączenie z gniazdami elektrycznymi o mocy 220-240 woltów. 

W związku z tym, przyjeżdżając do ZEA z krajów, w których używa się innych standardów wtyczek, w tym również z Polski, warto zabrać ze sobą odpowiednie przejściówki. Większość hoteli posiada uniwersalne na każdą wtyczkę świata kontakty.

Nasze apartamenty posiadają dostosowane kontakty, przez co nie musisz mieć ze sobą żadnej przejściówki. Warto mieć jednak chociaż jedną ze sobą, żeby ewentualnie naładować telefon poza mieszkaniem.

Rodzaje wtyczek elektrycznych w Dubaju

Wtyczka typu G, foto: stuart.childs/ Flickr

Czas w Dubaju

Dubaj, foto: Omar Bakri/ Unsplash

Czas w Dubaju

Czas w Dubaju jest zgodny z czasem standardowym w strefie czasowej Gulf Standard Time (GST), co oznacza, że jest to czas UTC +4. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie obowiązuje zmiana czasu na letni i zimowy, co oznacza, że czas pozostaje stały przez cały rok.

Dubaj czas – jaka jest różnica czasu między Polską a Dubajem?

W związku z tym, różnica czasowa między ZEA a Polską wynosi zwykle 3 godziny, a między ZEA a innymi krajami europejskimi może być różna, w zależności od strefy czasowej.

Autostop w Dubaju

Autostop, czyli sposób podróżowania polegający na przemieszczaniu się zatrzymywanymi pojazdami, nie jest zalecany ani popularny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W kraju tym nie ma kultury autostopu, a policja jest bardzo wyczulona na wszelkie próby nielegalnego przemieszczania się, co wiąże się z dużymi ryzykami prawnymi i konsekwencjami dla osób łamiących przepisy. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich najpopularniejszym sposobem poruszania się jest wynajem samochodu, korzystanie z transportu publicznego lub zamawianie taksówek. Istnieją również aplikacje mobilne, takie jak Uber i Careem, które umożliwiają łatwe i bezpieczne przemieszczanie się po kraju.

Autostop w Dubaju

Foto poglądowe: Ketut Subiyanto/ Pexels

Foto: Adrian Duda – ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne Dubaj

Podczas planowania podróży warto rozważyć zakup ubezpieczenia podróżnego, które może zapewnić ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji. Choć nikt nie chce myśleć o wypadkach czy chorobach, to niestety zdarzają się one nawet najbardziej ostrożnym osobom. 

Ubezpieczenie podróżne może zapewnić pokrycie kosztów leczenia w przypadku choroby lub wypadku, a także chronić przed kosztami związanymi z utratą bagażu, anulowaniem lub opóźnieniem lotu czy kradzieżą dokumentów. Ubezpieczenie może również zapewnić pomoc w razie awarii samochodu lub potrzeby pomocy prawnej. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenia podróżne mają różne zasady i warunki, dlatego przed wykupieniem należy dokładnie przeczytać umowę i upewnić się, że pokrywa ona potrzeby i oczekiwania podróżującego.

Dubaj – gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić ubezpieczenie na podróż do Dubaju, to koniecznie polecam mojego kolegę Adriana Dudę. Możesz się z nim skontaktować mailowo pisząc wiadomość na [email protected] lub dzwoniąc na numer +48 692 349 147.

Wakacje w Dubaju co warto wiedzieć – przydatne aplikacje

Czas na najbardziej przydatne aplikacje, które pomogą Wam funkcjonować w Dubaju:

 • Talabat oraz Zomato – dzięki tym aplikacjom zamówisz jedzenie pod same drzwi, bez wychodzenia z domu wybierając spośród 1000+ restauracji. Co więcej, mnóstwo restauracji ma promocje -50%! Codziennie inna restauracja posiada tak dużą promocje.
 • Caarem – nie możesz złapać taksówki? Spróbuj z Careem. Zwykłe taksówki są oznaczone w aplikacji jako „Hala Taxi”. Możesz ocenić też średni koszt przejazdu, a korzystając z Careem Pro (30 zł/miesiąc) masz nielimitowane przejazdy do 45 minut na rowerach elektrycznych! W aplikacji możesz też zamawiać jedzenie z restauracji (tak samo wiele restauracji posiada stałe promocje -50%), możesz robić zakupy z dostawą pod mieszkanie i wiele innych.
 • Instashop, NowNow, Noon – w aplikacjach zamówisz zakupy do domu. Targanie 5 zgrzewek wody z marketu nie będzie już problemem. Możesz zamówić sobie zakupy spożywcze pod drzwi, nie tracąc cennego czasu z wakacji na stanie w sklepach.
 • Waze – aplikacja do nawigacji, jest o wiele lepiej przystosowana do lokalnych dróg niż np. Google Maps. Rekomendujemy jej do jazdy wypożyczonym samochodem.
 • NolPay – aplikacja transportu publicznego, dzięki temu doładujesz swoją kartę NOL telefonem. Najpierw musisz ją jednak fizycznie nabyć.
 • Amazon – aplikacja działa tutaj po prostu świetnie! Produkty zamówione o 22:00 potrafią czekać pod Twoimi drzwiami już o 11:00 następnego dnia. Warto rozważyć zakupy elektroniki w Dubaju.
 • Dubai Mall App – aplikacja największego centrum handlowego na świecie. Jest w niej interaktywna mapa dzięki której raczej się nie zgubicie, a uwierzcie – wyjątkowo łatwo zgubić się w tym gigancie!

Mapy offline

Jeśli nie zamierzasz kupować karty sim z dostępem do internetu, a chcesz mieć dostęp do map, warto przygotować się wcześniej i pobrać mapy offline za pomocą aplikacji Google Maps lub Maps.Me. Oto kroki, które ułatwią Ci eksplorację miasta bez konieczności ciągłego dostępu do internetu:

Google Maps:

 1. Zainstaluj aplikację Google Maps na swoim telefonie.
 2. Wejdź do aplikacji i naciśnij swój profil w prawym górnym rogu ekranu.
 3. W panelu opcji wybierz „Mapy offline”.
 4. Kliknij „Wybierz własną mapę” i zaznacz obszar Dubaju lub całe Emiraty. Im większy obszar, tym więcej plików zostanie pobrane.
 5. Kliknij „Pobierz” i ciesz się nawigacją offline w Dubaju.

Maps.Me:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Maps.Me na swoim urządzeniu.
 2. Otwórz aplikację i wybierz obszar, który chcesz pobrać, tak jak Dubaj czy całe Emiraty.
 3. Upewnij się, że masz dostęp do internetu, gdyż mapy można pobrać tylko wtedy.
 4. Po wybraniu obszaru, kliknij opcję „Pobierz”.
 5. Teraz, nawet bez internetu, będziesz mógł swobodnie nawigować po Dubaju.

Pamiętaj, że mapy warto pobrać przed podróżą, aby uniknąć problemów po przylocie. Zainwestuj chwilę przed wyjazdem, a mapy offline będą Twoim niezawodnym przewodnikiem po Dubaju!

Foto: Podróże z Hubertem

Foto: screen z Google Maps

Foto: screen z Maps.Me

Płatność w Dubaju

Foto: Podróże z Hubertem

Płatność w Dubaju

Jest kilka opcji, najkorzystniejszą z nich jest karta Revolut. Po zarejestrowaniu się z mojego linku możecie otrzymać dodatkowe bonusy. Osobiście używam jej od jakichś 4-5 lat. Karta jest darmowa, a więcej informacji znajdziesz tutaj: Revolut w podróży

Inną opcją jest tradycyjna wymiana gotówki. W Warszawie według mojej wiedzy najlepszym kantorem jest kantor-wiek.pl w C.H. Arkadia. Dopóki korzystałem z gotówki zawsze tam ją wymieniałem. Mają też filię na Dworcu Wileńskim. Jeśli nie masz możliwości wymiany waluty w Polsce, wtedy dobrą opcją jest zabranie euro lub dolarów, które można wymienić na miejscu, nawet na lotnisku, które o dziwo wcale nie oferują aż takiego złego kursu. Osobiście polecam wymianę w centrum miasta, przykładowo w punktach kantorowych sieci Al Ansari Exchange.

Dubaj pamiątki – Gdzie kupić pamiątki w Dubaju?

Jeżeli szukasz miejsc, w których kupisz pamiątki, to omijaj nowoczesne części miasta. Przepłacisz kilkukrotnie za tą samą, a nawet często, gorszą jakość. Pamiątki najtaniej kupisz na Starym Dubaju lub w mało turystycznych częściach Dubaju. Warto też zwrócić uwagę na pamiątki w zwykłych supermarketach, ale tych daleko od centrum turystycznych Dubaju.

Co warto kupić w Dubaju?

Zdecydowanie polecam wybrać się na Stary Dubaj i poszukać swojego szczęścia, ponieważ wybór jest szeroki! Znajdzie tam między innymi daktyle, szale kaszmirowe i różnorodne przyprawy.

Pierwszym miejscem, które polecam, jest popularny wśród turystów z Polski, jest Polski sklep w Dubaju U Arafata. Jego mini market poznasz po wiszącej w nim polskiej fladze oraz koszulce Roberta Lewandowskiego. Znajduje się dokładnie TUTAJ. Sklep ten odwiedzam zawsze podczas zorganizowanej wycieczki Stary Dubaj. Dla klientów z Polski ustalone są niższe ceny. Wystarczy wspomnieć, że jest się od Huberta, Arafat będzie wiedział, że nie jesteście szalonymi turystami z USA! Jeśli sprzedawcy będą zawyżać ceny, zrezygnuj z zakupów – nie czuj żadnej presji.

Drugim miejscem, które warto odwiedzić są sklepy typu „wszystko za 5 zł”. Jednym z nich jest Bollywood. Kupisz tam masę produktów w atrakcyjnych cenach, lecz możesz mieć wrażenie, że to AliExpress w realnym życiu. Na pewno warto tam zakupić daktyle.

Pamiętaj – w Dubaju istnieje kultura targowania. Cena wyjściowa, zaproponowana w losowym sklepie na Starym Dubaju przez sprzedawcę nie jest opłacalną ceną finalną. Warto się targować, chyba że cena jest podana na metce i nie podlega negocjacji.

Elektronika w Dubaju – warto zainteresować się cenami elektroniki w Dubaju. Jeśli chcesz kupić najnowszego Iphona, to prawdopodobnie w Dubaju będzie on ponad 1000 zł tańszy.

Foto 1: Sklep U Arafata

Foto: sklep ze złotem u Ansara

Fot: Dubaj sztabka złota/ Jingming Pan, Unsplash

Gdzie kupić złoto w Dubaju?

Jeśli chodzi o zakup wyrobów ze złota, to jest jedno miejsce w Dubaju, które z czystym sumieniem mogę polecić. Znajduje się ono w starej dzielnicy Dubaju – Deirze, nieopodal sklepu u Arafata. Dokładny adres lokalizacji znajdziesz tutaj. Sklep jest prowadzony przez Ansara, który przekonał mnie sympatycznym i nienachalnym podejściem do klienta.

Wchodząc do sklepu poinformuj, że jesteście od Huberta. Poprosiłem właściciela i jego sprzedawców, żeby dawali niezawyżane ceny. W razie czego zawsze możesz porównywać ceny danych produktów w innych sklepach.

Dubaj kupno złota – formalności

Pamiętaj, aby mieć zdjęcie paszportu w telefonie. Prosząc o rachunek, sprzedawcy wyrobią Ci specjalną naklejkę, dzięki której na lotnisku otrzymasz zwrot podatku w wysokości 5%! Oprócz tego nie potrzebujesz nic więcej: żadnych specjalnych pozwoleń ani innych papierów do zakupu złota.

Dodam również, że 10% prowizji od każdej transakcji trafia do mnie. Dlatego wszystkie zakupy u Ansara to nie dość, że wspieranie jego biznesu, ale także mojego.

Dubaj zwiedzanie – Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Dubaj oferuje masę atrakcje dla osób w różnym wieku, w tym również dla najmłodszych. Poniżej znajdziesz listę 10 atrakcji dla rodzin z dziećmi.

 • Legoland wielotematyczny kompleks rozrywkowy, skupiający się wokół klocków LEGO. Park jest połączony ze strefą handlowo-gastronomiczną.
 • 75 minutowy Rejs Jachtem – specjalnie dla rodzin z dziećmi organizujemy 2x dziennie Rejs Jachtem po Marinie – idealna długość dla najmłodszych.
 • Atlantis Aquadventure – park wodny wraz z akwarium Lost Chambers i plażą Aquaventure. Mieści się przy jednym z najbardziej popularnych hoteli Atlantis The Palm.
 • Wild Wadi Aquapark – jeden z najlepszych parków wodnych na świecie mieszczący masę zjeżdżalni, a także ogromny plac zabaw dla dzieci. Zlokalizowany jest przy hotelu Burj Al Arab.
 • Ski Dubai – stok narciarski z 5 trasami o różnych stopniach trudności. Znajduje się w centrum handlowym Mall of the Emirates.
 • Global Village – coroczna impreza, skupiająca kultury i kuchnie z całego świata, a także atrakcje dla najmłodszych. Wioska ma zostać otwarta 25 października.
 • Kite Beach – jedna z najbardziej popularnych plaż w Dubaju, na której istnieje możliwość uprawiania wielu sportów wodnych i plażowych. Co więcej, na jej terenie znajduje się masa atrakcji dla dzieci, w tym trampoliny czy place zabaw.
 • Dubai Aquarium & Underwater Zoo – podwodny tunel, który umożliwia obserwowanie wielu gatunków zwierząt wodnych żyjących w ogromnym akwarium zlokalizowanym w Dubai Mall.
 • Bounce Dubai – największy park trampolin w Dubaju, który jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych.
 • Kidzania – miejsce skierowane do najmłodszych, gdzie zabawa łączy się z nauką. To tu dzieci mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy, a także funkcjonowania świata.
 • Ras Al Khor – rezerwat dzikiej przyrody, w którym można spotkać wiele gatunków ptaków, ssaków i ryb. Wejście jest darmowe.
 • Green Planet – ogród zoologiczny pełen roślin i zwierząt żyjących w sztucznym tropikalnym lesie deszczowym. Ogród posiada również park przyrody na świeżym powietrzu dla najmłodszych.

Wild Wadi Aquapark, foto: Podróże z Hubertem

Ski Dubai, foto: Podróże z Hubertem

Foto: Dubai Safari Park

Foto: Warner Bros World Abu Dhabi

 • AYA Universe – to doskonałe miejsce m.in. dla rodzin z dziećmi, które służy do tworzenia futurystycznych zdjęć. Po przekroczeniu progu tego rozległego kompleksu, odwiedzających witają niezwykłe efekty dźwiękowe, świetlne i graficzne.
 • Butterfly Garden – to największy na świecie zadaszony ogród motyli. Jest domem dla ponad 15 000 tych latających stworzeń reprezentujących ponad 50 gatunków.
 • Dubai Safari Park – to park zwierząt, który gromadzi około 3000 zwierząt. Park oferuje możliwość obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, interaktywne pokazy edukacyjne oraz różnorodne atrakcje dla odwiedzających. 
 • Yas Island Abu Dhabi – to kompleksowe centrum rozrywki na wyspie Yas w stolicy Emiratów. Składa się z  Ferrari World, Warner Bros World Abu Dhabi, Yas Waterworld i Seaworld. 
 • SeaWorld Yas Island – park tematyczny na wyspie Yas, który skupiony jest wokół życia morskiego. Jest to świeży obiekt – został oddany do użytku w 2023 roku.
 • Yas Waterworld Abu Dhabi – jeden z najlepszych parków wodnych w Emiratach, który pełen jest zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych. Położony jest na wyspie Yas w Abu Dhabi.
 • Warner Bros World Abu Dhabi – to kryty park tematyczny związany z bajkami i kreskówkami Warner Bros. Znajdują się tam liczne atrakcje, takie jak przejażdżki czy pokazy na żywo.
 • IMG Worlds of Adventure – jest to największych kryty park rozrywki w Emiratach. Skupia on bohaterów ze znanych uniwersów takich jak Cartoon Network czy Marvel.
 • Dubai Parks and Resorts – to kompleksowe centrum rozrywki, które skupia w sobie trzy różnorodne parki rozrywki: Motiongate Dubai, Legoland Dubai oraz Legoland Water Park. 
 • Motiongate Dubai – inspirowany Hollywood park ten jest oparty na znanych produkcjach pochodzących z DreamWorks Animation, Lionsgate i Columbia Pictures.
 • Glow Garden – magiczny park świateł, w którym można znaleźć instalacje i elementy oświetlone tysiącami kolorowych diod.
 • Dubai Crocodile Park – to miejsce, w którym można spotkać krokodyle nilowe. W parku tym żyje ich 250. Na terenie obiektu dodatkowo znajduje się muzeum krokodyli oraz wyjątkowe akwarium.
 • Muzeum Iluzji – miejsce to oferuje odwiedzającym niezwykłe wrażenia sensoryczne i wizualne, a jednocześnie ma charakter edukacyjny. Najlepszą częścią tego miejsca jest to, że w przeciwieństwie do innych muzeów, nie musisz uważać na to, czego dotykasz.
 • Madame Tussauds Dubai – to pierwsza na Bliskim Wschodzie placówka muzeum figur woskowych. Miejsc to jest podzielone na strefy, które obejmują muzykę, modę, film, liderów, Bollywood i sport. 
 • La Perle Dubai – Teatr La Perle w Dubaju to jedno z najbardziej znanych miejsc kulturalnych. To widowisko to połączenie wizualnych efektów, muzyki na żywo i niesamowitych akrobacji nad wodą, które zachwycają publiczność. To najpopularniejsza atrakcja artystyczna w Dubaju, którą trzeba zobaczyć na własne oczy.

Gdzie i co warto zjeść w Dubaju?

Będąc w Dubaju oraz w innych emirackich miastach warto spróbować kilka lokalnych przysmaków i potraw, z których słynie ten region. Koniecznie trzeba spróbować falafela, czyli smażone kotleciki z ciecierzycy bądź bobu z przyprawami, a także shawarmę będącą odpowiednikiem tureckiego kebaba. Nie można również zapomnieć o manakeesh – cieście posypanym tymiankiem, serem lub mielonym mięsem, soku z trzciny cukrowej, a także lodach-świderkach polskiej marki MilkyIce podbijającej Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jeśli poszukujesz restauracji, to koniecznie zajrzyj do stworzonej przez nas listy restauracji, w której znajdziesz wszystkie polecane restauracje w Dubaju. Szczególnie warto odwiedzić Bu Qtair – restaurację z historią i tradycjami serwującą owoce morza.

Zakupy spożywcze polecam robić w supermarkecie VIVA. Oferuje on szeroki wybór produktów w przystępnych cenach, pochodzących z różnych części świata, w tym m.in. z Polski.

Alkohol w Dubaju

Warto również wspomnieć o napojach alkoholowych, które może kupić w niektórych restauracjach, a także w licencjonowanych sklepach – są nimi m.in. sieć sklepów MMI oraz African Eastern. Przykładowe lokalizacje: MMI w Dubai Harbour i JTL, African Eastern w Marina Mall i Marina Walk.

Chcesz przylecieć do Dubaju z alkoholem z Polski? Przylatując z Polski można zabrać ze sobą maksymalnie 4 litry alkoholu wysoko procentowego lub 24 puszki piwa. Osoby palące mogą przewieźć maksymalnie 400 sztuk papierosów.

Falafel, foto: Pille R. Priske/ Unsplash

Foto: Podróże z Hubertem

Foto: Podróże z Hubertem

Wycieczka do Dubaju co trzeba wiedzieć – internet w Dubaju i wideo rozmowy

Mimo istnienia dużej liczby hotspotów w Dubaju, wybierając się do tego miasta warto jednak kupić sobie kartę SIM wraz z internetem mobilnym. Najlepiej zrobić to tuż po przylocie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na lotnisku.

Karta e-sim od Airalo najlepszym pomysłem

Airalo to pionierski sklep z kartami eSIM, który zrewolucjonizował podejście do roamingu, eliminując wysokie rachunki dzięki dostępowi do cyfrowych kart eSIM. Dzięki platformie Airalo, podróżujący mogą łatwo korzystać z usług telekomunikacyjnych na całym świecie bez konieczności zmiany fizycznej karty SIM.

Rejestrując się poprzez nasz dedykowany LINK, otrzymujesz 10% zniżki na pierwsze zamówienie. Warto jednak upewnić się, czy Twój telefon obsługuje karty eSIM przed dokonaniem zakupu oraz instalacją aplikacji.

Stacjonarne sieci telefoniczne w Dubaju

Na terenie kraju działają trzy wiodące sieci – Etisalat, Virgin Mobile oraz Du. Oferują one najbardziej korzystne pakiety dla podróżnych z zagranicy. Ich sklepy zlokalizowane są w różnych częściach miasta, w tym również na lotniskach w Dubaju, a także w Abu Dhabi (oprócz Virgin Mobile).

U najpopularniejszych operatorów etisalat.ae oraz du.ae, ceny za kartę SIM zaczynają się od 49 AED. Oferują one 2 GB internetu do wykorzystania oraz 30 minut na połączenia. Dla osób często korzystających z transmisji danych polecam ofertę od virginmobile.ae, w której znajdziecie trzy pakiety, zaczynając od najtańszej za 150 AED z 21 GB internetu.

W przypadku, gdy koniecznie chcemy skorzystać z roamingu, warty zastanowić się nad ofertą od Orange. Posiada on dwie opcje dla osób podróżujący poza Unię Europejską. Jeden z nich – pakiet roamingowy z 10 GB internetu – kosztuje jedyne 79 zł za 15 dni. Więcej szczegółów na temat tej oferty znajdziesz na stronie Orange.

Wideo rozmowy w Dubaju

Sieci VPN z dostępami do serwerów to znany sposób na korzystanie z internetu w różnych krajach na świecie. Najczęściej są one używane m.in. do wideo rozmów czy otwierania stron internetowych. Niestety, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich korzystanie z sieci VPN jest nielegalne.

Będąc w Dubaju i chcąc odbyć rozmowę wideo, należy skorzystać z Botim bądź Google Meets. Rozmowy przez WhatsApp i Messenger są zablokowane.

Zasady używania dronów w Dubaju

Podróżując do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), warto być świadomym miejscowych przepisów, które mogą mieć wpływ na plany korzystania z dronów. Od stycznia 2022 roku, ZEA wprowadziły zakaz używania dronów w celach prywatnych na swoim terytorium.

Jeśli lecisz z przesiadką, Twój dron zostanie w depozycie lotniskowym, odbierzesz go przed kolejnym lotem. Dla podróżujących do takich popularnych miejsc jak Dubaj czy Abu Dhabi, ważne jest zrozumienie tych przepisów. To oznacza, że nie można wwozić dronów do tych emiratów na własny użytek.

Jedynie podmioty, które używają dronów zawodowo, mogą zdobyć specjalne zezwolenia władz na użytkowanie dronów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Foto: Josh Sorenson/ Unsplash

Foto: Podróże z Hubertem

Foto: materiały prasowe

Dubaj – transport z lotniska do hotelu

Pierwsza opcja – wykupienie transferu lotniskowego na mojej stronie. Rozwiązanie te jest szczególnie atrakcyjne dla dużych grup oraz rodzin, które zabierają wielkie walizki i nie zmieszczą się do jednej taksówki. Dla grup do 6 osób jest ona nieopłacalna.

Druga opcja – taksówka, która w Dubaju jest tańsza niż w Polsce. Problemem jest rozmiar miasta. Należy wybierać kremowe taksówki, kolor dachu nie ma żadnego znaczenia. Czarne taksówki są 2x droższe. Na przykład kurs do Mariny to 100 AED, pod Burj Khalifa to 60 AED.

Trzecia opcja – autobus. Z lotniska DWC kursuje tylko autobus F55. Z lotniska DXB kursuje czerwona linia metra, która ciągnie się przez całe miasto. Startuje ona z terminala 1 lub 3, pomiędzy terminalami kursuje darmowy autobus co 10 minut przez całą dobę. Z Terminala 2 trzeba brać taxi – aby zaoszczędzić można wziąć taxi do najbliższej stacji metra.

Czwarta opcja Abu Dhabi! Transfery z tego miasta są również jak za darmo. Prosto z lotniska kursuje tam specjalny autobus 24/7 i kosztuje obecnie 35 AED za osobę. Bilet kupisz tylko na lotnisku lub online (pierwszeństwo mają bilety zakupione na lotnisku). Pełen rozkład i informację o nim znajdziesz tutaj. Taxi z Abu Dhabi do Dubaju to koszt od 300 do 400 zł (zależy w jaki region miasta jedziesz). Można również jechać autobusem miejskim E102, który kosztuje 25 AED. W tym autobusie płaci się kartą NOL. Jedzie mniej więcej tyle samo ile autobus lotniskowy Express.

Transport publiczny w Dubaju

Najtańszą opcją poruszania się po Dubaju jest transport publiczny – metro, tramwaj i autobusy. Koszt biletu na 7-dniowy pobyt nie powinien wynieść więcej niż 60 zł. Na każdej stacji metra możesz kupić w automacie kartę o nazwie NOL Silver Card, którą można doładowywać. Kupuje się ją w automacie na każdej stacji lub w okienku. Za każdy kurs pobierana jest opłata od 3 do 12,5 zł. Z doświadczenia wiem, że kwota 60 zł wystarczy każdemu aktywnemu zwiedzającemu. W automacie możesz zapłacić gotówką oraz kartą. Pamiętaj, że płacąc gotówką, maszyna wydaje maksymalnie 20 zł reszty, dlatego nie wkładaj zbyt dużych nominałów! Więcej informacji na temat transportu publicznego w Dubaju znajdziesz w artykule – Transport publiczny w Dubaju – poradnik.

Co więcej, można również skorzystać z taksówek. To obok komunikacji publicznej podstawowy środek transportu do poruszania się po Dubaju. Są tanie, komfortowe i nieskomplikowane do zamówienia. Stawka za kilometr jazdy jest niższa niż w Krakowie czy Warszawie. Ile kosztuje przejazd taksówką w Dubaju w 2023 roku? – odpowiedź na te pytanie znajdziesz w artykule: Ile kosztuje Taxi w Dubaju?

Foto: Denys Gromov/ Pexels

Foto: Mohammed Nasim/ Unsplash

Dubaj co trzeba wiedzieć? Pogoda w Dubaju

Przed każdą podróżą warto sprawdzić pogodę panującą w miejscu, które planujemy odwiedzić. Takiej zasady warto również się trzymać podczas organizowania wyjazdu do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kiedy najlepiej wybrać się do Dubaju? W których miesiącach temperatura jest tam optymalna dla Europejczyków?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule Dubaj – pogoda Ze swojej strony najbardziej polecam okres od października do kwietnia.

Jazda samochodem po Dubaju

Podczas podróży po Dubaju, niektórzy turyści preferują niezależność i wygodę wynajęcia samochodu. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tutaj wymagane. Dla ułatwienia nawigacji i uniknięcia ruchu warto zainstalować aplikację Waze, która dostarcza aktualne informacje o ruchu drogowym, zaplanuje optymalne trasy i pomoże zaoszczędzić czas i paliwo podczas podróży po tym mieście.

Wynajem samochodu to świetny pomysł dla tych, którzy planują zwiedzać nie tylko Dubaj, ale też inne Emiraty, takie jak Abu Dhabi, czy planują podróż do Hatty. To też idealnie rozwiązanie dla samochodowych freaków.

Wypożyczalnia samochodów w Dubaju

Od teraz wszyscy Polacy korzystający z usług polskiej wypożyczalni w Dubaju Modena Car Rental Dubai, mogą skorzystać ze specjalnej zniżki. Otrzymaj 5-10% zniżki na wszystkie dostępne samochody, wysokość rabatu zależy od długości wynajmu oraz rodzaju pojazdu.

Aby skorzystać z tej wyjątkowej promocji, podczas rezerwacji wystarczy podać hasło „PODRÓŻE Z HUBERTEM”. Pełną ofertę oraz więcej informacji znajdziesz na stronie modenacar.com.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz dokonać rezerwacji, skontaktuj się z wypożyczalnią poprzez numer WhatsApp: +971 58 580 5861 lub +971 58 544 0353, bądź też napisz na adres mailowy [email protected].

Foto: Modena Car Rental Dubai

Foto: Hubert Pleskot

Rowerem przez Dubaj

Rower to idealny sposób na zwiedzanie wielu miejsc na świecie. Sprawdź patent, który za jedyne 19 AED miesięcznie umożliwi Ci darmowe korzystanie z rowerów miejskich przy pomocy aplikacji Careem.

Chcąc za półdarmo wypożyczać rowery miejskie w Dubaju, należy pobrać na telefon aplikacje Careem oraz Careem Bike. Następnie konieczne jest założenie konta, weryfikując go numerem telefonu (polski numer jest akceptowany), a później otrzymanym specjalnym 4-cyfrowym kodem. Ostatnim krokiem jest wykupienie konta Plus za 19 AED miesięcznie. Więcej informacji na temat Careem i wypożyczania rowerów znajdziesz w artykule: Rowery i dostawy jedzenia za półdarmo w Dubaju

Gdzie warto pojechać rowerem w Dubaju? Skorzystaj z naszych tras rowerowych, które wspólnie z ekipą opracowaliśmy.

Dubaj poradnik

Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie Dubaju na własną rękę to najlepszą pomocą do układania samodzielnego planu zwiedzania jest nasz Dubaj Poradnik TOP 30 rzeczy do zrobienia w Dubaju! Jeśli jednak chcecie zdać się na nas, to koniecznie sprawdźcie „Dubaj – plan zwiedzania” wykonany przez nas. Tydzień w Dubaju i jak go spędzić – poniżej znajdziesz przykładowy plan zwiedzania.

Dubaj na tydzień – plan zwiedzania

Dzień pierwszy

Nasz Dubaj Plan Zwiedzania został podzielony na sześć dni. Pierwszego dnia najlepiej zwiedzić całe miasto tak, aby zrozumieć, jak działa transport publiczny oraz co i gdzie się znajduje. Po pobudce udaj się do stacji Jumeirah Beach Residences 2, z której jest rzut beretem do plaży JBR. Stamtąd zobaczysz już Bluewaters Island. Potem kieruj się do stacji Mall Of The Emirates, gdzie w środku centrum handlowego zobaczysz ogromny stok narciarski. Na wysokości centrum handlowego przy wybrzeżu znajduje się słynny hotel Burj Al Arab.

Kolejne miejsce to stacja Burj Khalifa, gdzie mieści się największe centrum handlowe na świecie – Dubai Mall, zaraz obok najwyższego budynku świata – Burj Khalifa. Miejsce idealne do spędzenia popołudnia na zakupach oraz zobaczenia pokazu fontann. Możesz dołączyć do wycieczki Nowy Dubaj za 219 zł za osobę, podczas której razem z polskim przewodnikiem dowiesz się więcej o mieście. Zarezerwuj ją tutaj: zwiedzanie Dubaju. Ta wycieczka sprawi, że reszta pobytu będzie o wiele łatwiejsza.

Dzień drugi

Drugiego dnia sugeruję skorzystanie z atrakcji: Pustynne Safari. Wycieczka oferowana przeze mnie zawiera wyżywienie, transport z hotelu i masę niezapomnianych wrażeń. Dubaj to miasto zbudowane na piachu, dlatego szczególnie polecam wypad trwający 6 godzin. We wtorek na Pustynnym Safari jest mniej osób niż w weekend, więc wrażenia są lepsze.

Dzień trzeci

Trzeci dzień to dobry czas na wypad do Abu Dhabi. Organizuję wycieczki do stolicy z polskim przewodnikiem. To miasto, a przynajmniej wielki Meczet Szejka Zayeda powinien zobaczyć każdy chociaż raz w życiu. Alternatywą jest spędzenie dnia w Atlantis Aquapark, Dubai Frame, Miracle Garden czy lot balonem w Dubaju.

Dzień czwarty

Czwartego dnia, po 3 dobach intensywnego zwiedzania proponuję relax oraz odwiedzenie hotelu Atlantis. Po wyjściu z apartamentu kieruj się do stacji Palm Jumeirah, a potem przejdź do kolejki kursującej po sztucznej wyspie. Jej koszt w dwie strony to 25 zł. Jeśli jesteście grupą – taniej wyjdzie taksówką. Po powrocie z hotelu Atlantis weź taksówkę do plaży Public Beach by Burj Al Arab, aby zobaczyć słynny hotel żagiel z bliska. Od razu możesz skorzystać ze skuterów wodnych, jednocześnie robiąc fotkę z poziomu wody.  Skutery mamy w najlepszych cenach, taniej niż w Polsce! Atrakcje zarezerwujesz tutaj –

Dzień piąty

Piątego dnia proponuję wizytę na Starym Mieście. Rozpocznij swoją wycieczkę od stacji Al Ghubaiba skąd przejdź do Bastakiya, a następnie do Dubai Museum oraz bazarów (Souqów). Skorzystaj z lokalnej łódki (Abry), dzięki której za 1 zł przeprawisz się na drugi brzeg do bazaru ze złotem i przyprawami. Ja osobiście nie polecam kupować pamiątek na bazarach, ponieważ sprzedawcy okropnie zawyżają ceny. W starej części jest masa sklepów „wszystko za 10 zł” i to w nich sugeruję zrobić zakupy, a bazary odwiedzić dla samego wrażenia. Jeśli nie chce Ci się ogarniać tego na własną rękę, to w każdy piątek organizuję wycieczkę Stary Dubaj z polskim przewodnikiem.

Dzień szósty

Szóstego dnia wyjazdu polecam skorzystać z atrakcji: , który organizuję w każdy wtorek, czwartek i sobotę już od 149 zł/os. Pomysł o rejsie był strzałem w dziesiątkę! Od października każdy rejs jest wyprzedany i zawsze płyniemy w pełnym składzie. Przed lub po wycieczce warto skoczyć na taras widokowy na Palm Jumeirah. To znakomite miejsce, aby zobaczyć palmę z góry, bo z dołu tak naprawdę jej „nie czuć”.

Dodatki

Nasz Dubaj Plan Zwiedzania zawiera również dodatki. Każdy chce chociaż raz wejść na Burj Khalifa, nic dziwnego – w końcu to najwyższy budynek świata. Sugeruję to połączyć z wycieczką Nowy Dubaj i wejść o godzinie 19:00, aby obejrzeć pokaz fontann z góry. Tutaj kupisz bilety na 125, 148 i 154 piętro.

Ewentualne atrakcje, które możesz dopisać do swojego planu to np. Skydiving w Dubaju, idealny dla prawdziwych miłośników adrenaliny. Skok ze spadochronem to najszybszy i najłatwiejszy sposób na przeżycie dreszczyku emocji podczas swobodnego spadania z prędkością ponad 200 km na godzinę. Tego samego dnia możesz też wejść na The View – taras widokowy na Palm Jumeirah, koszt to 129 zł za osobę. Jeśli jesteś osobą lubiącą widowiska kulturalne, możesz udać się do La Perle, oferującego niezwykłe przedstawienie łączące sztukę teatralną z akrobacjami wodnymi. 

Jeśli sobota Ci nie odpowiada, wejdź np. w czwartek przed skuterami wodnymi. Innym pomysłem, zamiast Atlantis Aquaventure jest pojechanie na teren EXPO 2020. Mimo że wystawa się już skończyła, to rozpoczyna się tam nowy, wspaniały projekt. Więcej o nim tutaj. Parom czy rodzinom z dziećmi sugeruję skorzystać z oferty prywatnego fotografa. Sesja wykonana przez profesjonalistę to wspaniała pamiątka. Sprawdź ofertę sesji fotograficznych w Dubaju.

Rejs Jachtem, foto: Podróże z Hubertem

Pustynne Safari, foto: Podróże z Hubertem

Jetski przy Burj al Arab, foto: Podróże z Hubertem

Foto: Podróże z Hubertem

Foto: Podróże z Hubertem

Fot: Podróże z Hubertem

FAQ (Pytania i odpowiedzi)

1. Czego nie wolno wwieźć do Dubaju?

Podczas podróży do Dubaju warto pamiętać, że nie wolno wwozić nielegalnych substancji, w tym m.in. narkotyków oraz niektórych leków. Zakazane są również nieodpowiednie publikacje, takie jak religijnie obraźliwe treści.

2. Na ile dni do Dubaju?

Liczba dni, jakie spędzisz w Dubaju, zależy od twoich zainteresowań i planów podróży. Jeśli chcesz skorzystać z większości atrakcji oraz odpocząć na plaży, tydzień w zupełności wystarczy.

3. Na co trzeba uważać w Dubaju?

Dubaj to jedno z najbardziej bezpiecznych miast na świecie. Napady czy kradzieże są rzadkością. Warto jednak pamiętać, aby przestrzegać tamtejszego prawa, w tym nie pić alkoholu w niewyznaczonym do tego miejscu.

4. Ile kosztuje 7 dniowa wycieczka do Dubaju?

Wycieczka 7 dniowa do Dubaju koszt – cena będzie zależna od standardu i wybranych przez ciebie atrakcji. Ceny tygodniowych wyjazdów: wyjazdy zorganizowane do Dubaju.

5. W co się ubrać do Dubaju?

Podczas podróży do Dubaju warto wziąć lekkie i przewiewne ubrania ze względu na temperatury. Po mieście kobiety mogą chodzić w sukienkach, a mężczyźni w krótkich spodenkach. Zaleca się jednak ubrać skromnie wchodząc do miejsc religijnych.

6. Czy w Dubaju można chodzić w krótkich spodenkach?

Oczywiście, że tak. Nie jest zabronione chodzenie w krótkich spodenkach po ulicach Dubaju. Wyjątek stanowią miejsca kultu.

7. Jakie buty do Dubaju?

Podczas podróży do Dubaju warto wybrać wygodne buty. Ze względu na wysokie temperatury i wiele atrakcji do zwiedzenia, najlepszym wyborem są lekkie i przewiewne buty, takie jak sandały lub lekkie sportowe obuwie.

8. Czy w Dubaju można palić papierosy?

Palenie jest zabronione w wielu miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, restauracje, plaże i przystanki autobusowe. Istnieją jednak specjalnie wyznaczone palarnie i miejsca, w których palenie jest dozwolone.

9. Czy w Dubaju można palić e-papierosy?

Do Dubaju można przewieźć ze sobą IQOS-a, a także elektronicznego papierosa, ale muszą być one umieszczone w bagażu podręcznym. W Dubaju można palić e-papierosy, ale sugeruje się palenie w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych (kosze z popielniczkami) lub z dala od skupisk ludzi i budynków.

10. Prawo w Dubaju – za co grozi więzienie?

W Dubaju obowiązują surowe przepisy prawne, za których naruszenie niektórych z nich grozi kara więzienia. Nielegalne spożywanie alkoholu poza wyznaczonymi miejscami, spożywanie alkoholu przed prowadzeniem pojazdu, obraza uczuć religijnych oraz posiadanie lub używanie narkotyków są przestępstwami, za które można być aresztowanym i skazanym na karę więzienia.

11. Jaki język jest w Dubaju?

W Dubaju, tak jak w reszcie Zjednoczonych Emiratów Arabskich językiem urzędowym jest arabski. Każdy w Dubaju zna angielski i bez problemu porozumiesz się w tym języku lub za pomocą tłumacza.

👉 Jeśli masz dodatkowe pytania zachęcam do dołączenia do moich grup – WAKACJE W DUBAJU oraz do PODRÓŻNICZE HUBCIE na Facebooku i Telegramie, gdzie znajdziesz najtańsze bilety lotnicze, a także newsy ze świata podróży. W sprawie pytań o ofertę pisz proszę na [email protected] lub na WhatsApp +48 737 908 124 (tylko wiadomości tekstowe).

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.