Najciekawsze trasy rowerowe w Dubaju. Gdzie warto pojechać?

Przejażdżka rowerem to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na poznanie miasta. Pozwoli ona na zobaczenie o wiele więcej miejsc niż korzystając z transportu publicznego. W Dubaju istnieje masa ścieżek rowerowych, a także mniej ruchliwych ulic, po których można komfortowo i bezpieczenie poruszać się jednośladem. Poniżej znajdziesz pięć tras rowerowych sprawdzonych przez nas oraz dostosowanych do jazdy rowerami z aplikacji Careem Bike.

Trasa Dubai Harbour, foto: Google Maps

Wszystkie niżej zamieszczone trasy rozpoczynają się spod Princess Tower. W pobliżu wieżowca od strony ulicy King Salman Bin Abdulaziz Al Saud zlokalizowane są dwie stacje z rowerami Careem. Więcej informacji na temat aplikacji Careem Bike, a także sposobu na tańsze korzystanie z rowerów miejskich znajdziesz w artykule – Rowery i dostawy jedzenia za półdarmo w Dubaju.

1. Dubai Harbour

Jest to najkrótsza trasa z naszej listy. Prowadzi ona na port Dubai Harbour. Jadąc nią korzystaj z szerokiego chodnika położonego przy samym wybrzeżu. Po drodze będziesz mijał stacjonujące łódki i jachty. Na samym końcu trasy znajdziesz kilka ławek rozlokowanych w pobliżu barierek, na których będzie mógł siąść i napawać się widokiem na Dubai Marina oraz Ain Dubai. Szczególnie polecamy udać się tam na zachód słońca, a także w nocy, gdy przybrzeżny deptak, a także wieżowce są oświetlone.

2. Dubai Marina

Jeśli będąc w Dubaju pragniesz zwiedzić całą Marinę, to ta trasa jest dla ciebie. Prowadzi ona przez promenadę, na którą dostaniesz się zjeżdżając na chodnik położony tuż za mostem zlokalizowanym na ulicy King Salman Bin Abdulaziz Al Saud. Będąc na niej kieruj się w stronę Address Beach Resort, po którego terenie przejedziesz i dostaniesz się na ścieżkę prowadzącą do punktu końcowego – mostu Bluewaters. W drodze powrotnej korzystaj z tej samej trasy do momentu pojawienia się mostu Al Sayorah, dzięki któremu przedostaniesz się na drugą stronę Mariny i dalej będziesz mógł kontynuować przejażdżkę promenadą.

Trasa Dubai Marina, foto: Google Maps

Trasa Jumeirah Lake Towers, foto: Google Maps

3. Jumeirah Lake Towers

Znudziły cię widoki Dubai Marina? W takim razie skorzystaj z trasy prowadzącej przez tereny dzielnicy Jumeirah Lake Towers. Jest ona zdecydowanie mniej tłoczna od Mariny. Jadąc tam musisz przejść na drugą stronę autostrady Sheikh Zayed Road. Wystarczy, że odłożysz rower przy wejściu do stacji tramwaju i metra, a następnie przejdziesz kładką, by zaraz po wyjściu ponownie wypożyczyć inny rower – wracając będziesz musiał zastosować takie same kroki. Na JLT będziesz poruszać się po przybrzeżnej scieżce. Punktem końcowym jest restauracja Sofreh Kitchen & Grill z daniami kuchni arabskiej, która została oznaczona na mapie. Ten i wiele innych lokali gastronomicznych w Dubaju polecanych przez nas znajdziesz TUTAJ.

4. Burj Al Arab

Zobaczenie najdroższego hotelu na świecie powinno być obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Dubaju. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, możesz podjechać rowerem pod Burj Al Arab (numer 2 na mapie). Trasa prowadzi ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy King Salman Bin Abdulaziz Al Saud. Po drodze będziesz mijał m.in. mury posiadłości należącej do szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, a także arabską Wenecję Madinat Jumeirah (numer 1 na mapie), do którego możesz wstąpić. Znajdziesz tam mnóstwo sklepów, restauracji oraz widok na Burj Al Arab.

Trasa Burj Al Arab, foto: Google Maps

Trasa Burj Khalifa, foto: Google Maps

5. Burj Khalifa

Jest to ostatnia a zarazem najdłuższa trasa na naszej liście. Prowadzi ona do najwyższego budynku na świecie. Aby móc dojechać rowerem do Burj Khalifa, należy jechać cały czas prosto ścieżką rowerową i chodnikiem biegnącymi wzdłuż ulic King Salman Bin Abdulaziz Al Saud oraz Jumeirah Beach. Następnie tuż przed mostem Dubai Water Canal należy skręcić w prawo i jechać wzdłuż kanału aż do Mostu Tolerancji. Aby móc przejechać przez most należy wcześniej skorzystać z windy, aby komfortowo przetransportować rower. Następnie należy kontynuować trasę wzdłuż kanału aż do dzielnicy Business Bay, gdzie dowolnymi ulicami dojedziesz pod Burj Khalifa. Trasę pod Burj Khalifa warto przejechać nocą, gdy temperatura jest niższa, a pod samym budynkiem jest mniej osób. Osobom, którym zabraknie sił bądź czasu wrócić rowerem do noclegu polecamy skorzystać z usług taksówkarskich lub metra, które kursuje od czwartku do piątku od godziny 5:00 do 2:15 (następnego dnia), a w pozostałe dni od godz. 5:00 do 1:15 (następnego dnia).

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.