Revolut w podróży – jak działa? Darmowy PORADNIK!

Zarejestruj się z mojego linku, aby otrzymać 3 miesiące planu Premium gratis!

Na końcu tekstu znajdziesz listę bankomatów nie pobierających prowizji na całym świecie!

Cześć, z tej strony Hubert Pleskot. Do tej pory dzięki mojemu poleceniu 2000+ osób założyło swoje konta, wielkie dzięki za zaufanie! Przetestowałem już wielokrotnie sposób płatności, jakim jest Revolut, a dzięki niemu w Nowym Jorku zaoszczędziłem prawie 400 zł przez 5 dni. Jak już zauważyliście, ja nigdy nic nie reklamuję. Jedynie promuję tanie noclegi, loty i rozwiązania podróżnicze, które mi się sprawdziły.

Revolut karta: Poniżej znajdziesz poradnik oraz instrukcję video, które przygotowałem – miłego podróżowania!

Poradnik karta Revolut

A historia jest taka! O systemie wiedziałem już od 2016, ale coś mi tam nie grało… kartę wrzuciłem do szuflady i ani razu nie użyłem – okazało się, że to największy błąd jaki mogłem zrobić. Przez całe lata przed używaniem karty wymieniałem w podróży złotówki na dolary, a potem dolary na lokalną walutę – nieźle straciłem $. Dzięki karcie o której mówię, dostajecie lepszy kurs niż w najlepszym możliwym kantorze. Zanim Was o tym poinformowałem, napisałem do Karola Sadaja, managera firmy Revolut, o jakąś możliwą współpracę. Okazało się, że poszło łatwiej niż przypuszczałem. Oczywiście wszędzie gdzie pieniądze, tam i osoby czepiające się. Lecz każdy kto zna mnie nie od dziś, wie, że robię to dlatego, ponieważ jest to super patent na oszczędność w podróży lub dla firm działających za granicą – tak jak na przykład moja w Dubaju, bo Revolut w Dubaju teraz jest codziennie moją kartą numer jeden do płatności. Stwierdziłem po prostu, że jeżeli ja przyciągam klientów Revolutowi, to dlaczego oni mieliby się ze mną nie podzielić prowizją z zysku?

Revolut szturmem wdarł się na rynek finansów osobistych i ma się znakomicie. Usługa, a można nawet rzec w pełni funkcjonalne konto bankowe w ostatnim czasie, szczególnie przydaje się nam, podróżnikom. Zajęło mi chwilę przekonanie się do zagranicznego startupu, ale teraz korzystam z brytyjskiego fintechu nawet w rozliczeniach biznesowych.  Powyżej, wybierając interesujący was wariant konta, możecie uzyskać bezpłatną dostawę fizycznej karty do konta. Natomiast poniżej znajdziecie wszelkie informacje dotyczące korzystania z Revolut. Jeśli macie jakieś wątpliwości co do opłat lub chcecie sprawdzić, gdzie najkorzystniej wypłacić pieniądze z bankomatu, w najpopularniejszych destynacjach, to zapraszam do dalszej lektury!

Revolut rodzaje konta: Standard, Plus, Premium, Metal

Aktualnie przy koncie osobistym mamy do wyboru 3 rodzaje konta, których różnice najlepiej ilustruje grafika:  

Revolut rodzaje konta
Revolut rodzaje konta
Revolut rodzaje konta

💳

Jak używać Revolut za granicą? Korzystanie z Revolut jest bezpłatne, dopóki nie zdecydujemy się na podwyższenie planu lub złamiemy limity. W płatnych wariantach też istnieją granice, po przekroczeniu których naliczana jest prowizja. Informacje dotyczące wykorzystania limitów znajdziesz w aplikacji klikając w swój profil (Pulpit -> zdj. Profilowe -> Limity). 

Revolut rodzaje konta
Revolut rodzaje konta

JAK DZIAŁA REVOLUT? – Revolut opłaty, limity i prowizje

Revolut jak wypłacić pieniądze?

Pieniądze z Revolut wypłacamy tak samo jak z każdej innej karty debetowej lub innego rodzaju. Wystarczy podejść do bankomatu, wpisać PIN swojej karty i wypłacić wyznaczoną przez nas ilość pieniędzy.

Revolut wypłata z bankomatu

Na Revolut wypłata z bankomatu jest tak samo prosta jak w innych bankach. Trzeba pamiętać jednak o pewnych zasadach, limitach, dostosowaniu do planu i prowizjach, które przeczytasz w dalszej części tekstu

Revolut Opłaty

Revolut limity: Miesięcznie możesz wypłacić maksymalnie 800 PLN (200 EUR, 200 USD lub równowartość w lokalnej walucie) miesięcznie lub 5 wypłat, dla wyższych planów odpowiednio 800 PLN (bez limitu ilości wypłat), 1600 PLN oraz 3000 PLN. Na Revolut opłata za wypłatę z bankomatu pojawia się po przekroczeniu powyższej kwoty dla danego planu, naliczana jest prowizja w wysokości 2% wypłacanej sumy z minimalną opłatą 5 PLN. Dlatego przez Revolut wypłata z bankomatu prowizja nie jest tak odczuwalna, gdyż często limity obejmują idealne kwoty potrzebne w podróży.
Revolut prowizje: operatorzy bankomatów mogą pobierać prowizję od twojej wypłatyPrzed wypłaceniem sprawdź czy taka opłata jest, a jeśli tak, to ile wynosi. Często taki komunikat pojawia się na ekranie bankomatu. Zawsze wybieraj opcję obciążenia w walucie lokalnej kraju, w którym jesteś („without conversion”)! W innym wypadku może być zastosowany kurs operatora, a nie międzybankowy. W ciągu 24 godzin możemy maksymalnie wypłacić do 3000 GBP lub równoważnej kwoty w innej walucie. 

Uwaga! Od 8 stycznia 2024 roku zostana wprowadzone zmiany w opłatach za przelewy na kartę. Zmniejszone zostaną opłaty za międzynarodowe przelewy na kartę do niektórych krajów z 2,3% do 1% za przelew. Z kolei we względu na wzrost naszych kosztów transakcyjnych opłata minimalna za przelew wzrośnie z 0,50 USD do 1 EUR. Powyższe stawki mają zastosowanie w przypadku przelewów na kartę do Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Mołdawii, Republiki Macedonii Północnej, Serbii, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu. To nie wszystko. Ze względu na wzrost kosztów transakcyjnych wprowadzona zostanie również opłata minimalna za przelew w wysokości 0,20 EUR w przypadku wszystkich przelewów na kartę realizowanych na terenie Wielkiej Brytanii i Europy. Na przykład w przypadku przelewu na kartę z Hiszpanii do Polski zostanie naliczona opłata w wysokości 0,7% kwoty transakcji lub 0,20 EUR, w zależności od tego, która kwota jest wyższa.

#Wskazówka: Jeśli nie podróżujesz sam oraz korzystasz z planu standardowego, zachęć współtowarzysza/szy do bezpłatnego założenia konta, aby powiększyć wasz wspólny limit na Revolut, karta będzie też w nie jedna, co zwiększa wasze bezpieczeństwo w przypadku zgubienia(wraz z partnerem/ką wspólny limit wynosi tyle samo co dla konta premium – 1600 PLN). Jeśli macie dzieci poniżej 18 r. życia, założenie konta również dla nich nie jest możliwe. Minimalny wiek to 18 lat.  

Ile kosztuje przewalutowanie na Revolut?

W dni powszednie wszystkie wymiany realizowane są po kursie międzybankowym bez dodatkowych opłat. W planie Standard miesięczny limit wymian to 5000 zł. Przekraczając ten limit opłata to 1% wartości transakcji. Wyjątkiem są dwie waluty: 🇹🇭 baht tajlandzki oraz 🇺🇦 hrywna ukraińska. W ich przypadku dodawane jest zawsze 1% marży.  Należy unikać wymiany walut w weekendy (oraz transakcji płatności kartą w sytuacji, gdy nie mamy danej waluty na subkoncie w Revolut)! W soboty i niedziele stosowana jest stała prowizja 1% (w przypadku THB i UAH jest to w sumie 2% w weekendy). W planie Standardowym i Plus bez dodatkowych opłat możemy wymienić miesięcznie do 5000 PLN. W planie Premium i Metal bez limitu. 

Zasilenie konta Revolut 

Nasze konto w Revolut możemy bezpłatnie zasilić kartą. Minimalna kwota to 50 PLN. 

Karta – podpinamy ją w aplikacji, podając 16-cyfrowy numer karty, datę ważności, kod CVC; dalej uwierzytelniamy transakcję (w zależności od systemu bankowego) i środki są od razu na koncie. Najszybsza metoda. 

Przelew bankowy – Revolut posiada rachunek IBAN w Polsce, więc bez problemu możemy wpłacić pieniądze na kartę przelewem bankowym. Po prostu w opcji wpłaty wybieramy przelew bankowy, a potem wybieramy swój bank i przelewamy środki.

W dowolnej chwili możesz bezpłatnie wypłacić środki zgromadzone na Revolut poprzez standardowy przelew. Czas realizacji tak jak przy zasileniu.

Revolut rodzaje konta

Revolut Płatności

W czasie płatności nie musimy mieć danej waluty wymienionej na subkoncie. Aplikacja sama przeliczy transakcje po kursie międzybankowym, a środki pobrane zostaną z subkonta o najwyższej wartości. Musimy jednak pamiętać o ewentualnych weekendowych prowizjach za przewalutowanie (patrz wyżej). 

#Wskazówka: Jeśli planujemy dokonywać płatności kartą w weekend w walucie wspieranej przez Revolut, lepiej wymienić pieniądze “na zaś” w piątek i przechowywać je na subkoncie. Unikniemy prowizji. Jeśli chodzi o waluty “niewspierane”, to niestety musimy pogodzić się z 1% prowizją przy płatnościach w weekendy lub wypłacać środki z bankomatu w piątek i korzystać w weekendy tylko z gotówki. 

Wszelkie płatności w dni robocze z użyciem wspieranych 36 walut oraz pozostałych (z wyjątkiem THB i UAH) są przeliczane po kursie międzybankowym bez dodatkowych opłat.  

Na tę chwilę nie obsługiwane są następujące waluty: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS oraz KPW. (stan na 03.11.2023 r.). 

Do dyspozycji mamy także karty wirtualne. Możemy zapłacić wygenerowaną kartą, a następnie ją usunąć. W planie Premium i Metal, otrzymujemy wirtualną kartę, która zmienia swoje dane po każdej transakcji.

Dodatkowe funkcje

W aplikacji możesz podzielić płatność za loty, noclegi, posiłek w knajpie na swoich znajomych, czy rodzinę. Wystarczy, że klikniesz w transakcję, a tam czeka na Ciebie opcja „Podziel rachunek”. Jeśli twoi „dłużnicy” również używają Revolut, środki natychmiast spłyną na twoje konto. Jeśli potrzebujesz zwrotu od osób, które nie korzystają jeszcze z aplikacji, to nie jesteś na straconej pozycji. Możesz wygenerować link do płatności oraz przesłać go. Druga strona musi tylko podać dane karty, tak jakby robiła zakupy przez internet i środki są na twoim koncie. Dzięki Bluetooth możesz również operować środkami z osobami znajdującymi się w pobliżu. Nawet jeśli nie masz ich numeru telefonu!

Na Revolut możesz również rezerwować noclegi w ofercie Revolut Stays i otrzymywać fajny cashback za zakupy w sklepach współpracujących z Revolut. Możesz też zajmować się kryprowalutami i świetnie zarządzać swoim budżetem, dzięki zaawansowanej i rozbudowanej siatce tabelek wydatków na dany rodzaj zakupu.

Revolut Dubaj

W Dubaju nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez Revoluta, tak samo jak w każdej innej podróży Dla mnie słowa Revolut Dubaj to nierozłączne ze sobą części, a konto na Revolucie pomaga mi znacznie sprawniej prowadzić biznes. Mogę więc z czystym sercem polecić go wielu przedsiębiorcom jako jedną z alternatyw dokonywania licznych płatności.

Revolut wypłata z bankomatu za granicą

Dzięki Revolut wypłata z bankomatów za granicą jest naprawdę prosta. Revolut darmowe bankomaty ma w ogromnej ilości państw na świecie. Oto Ogólnoświatowa lista obowiązująca działające na Revolut bankomaty bez prowizji, dzięki której na Revolut wypłaty z bankomatów za granicą staną się bezpłatne (UNIKAĆ EURONET i pamiętaj, wybieraj zawsze opcję wypłacenia bez przewalutowania, używaj lokalnej waluty).

Revolut bankomaty bez prowizji:

Albania – Credins Bank
Andora – Andbank, Morabanc
Anglia – Lloyds, inne bankomaty przy wypłacaniu GBP powinny być bez prowizji
Argentyna – prawdopodobnie wszystkie bankomaty naliczają prowizję, niska w Smallworld
Australia – National Bank of Australia (wybierz „Savings” przy wypłacaniu), rediATM, Commonwealth Bank (przy Mastercard pobiera prowizję, VISA nie)
Austria – Bank Austria/Unicredit, Bankhaus Carl Spangler, Bawag/PSK, Hypo Tirol, Sparkasse, Volksbank Tirol AG
Armenia – IDBank, AmeriaBank
Belgia – ING, KBC 
Boliwia – BancoFie
Bośnia i Hercegowina – Unicredit, Sberbank, Nova Banka, Addiko Bank
Brazylia – Banco do Brasil, Branco Bradesco 
Bułgaria – DSK Bank, Central Cooperative Bank, United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank Bulgaria, Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Tokuda Bank
Chile – Itau Bank, Scotiabank (nie Scotiabank azul), Banco International, Corpbanca
Chiny – Bank of China
Chorwacja – Erste Bank, IKB (Istarska Kreditna Banka), OTP, RaiffeisenBank, Sberbank, Splitska Banka, Zagrebačka banka 
Cypr – Alpha Bank, Bank of Cyprus
Czarnogóra – Crnogorska Komercijalna Banka 
Czechy – Raiffaisen, Airbank, CSOB, Fio, Komerční Banka
Dania – Nordea, Nordjyske Bank 
Dominikana – Jumbo ATM
Ekwador – Banco del Austro, Produbanco
Francja – BNP Paribas, Credit Agricole
Gibraltar – NatWest
Ghana – Agricultural Development Bank
Grecja – Bank of Chania, HSBC 
Hiszpania – Deutsche Bank, UniCaja, 
Holandia – ABN-AMRO, ING, Rabobank 
Hong Kong – HSBC 
Indie – RBL Bank, Bank of Baroda, State Bank of India, Kasturba
Indonezja – CIMB, Maybank, Bank BCA
Irlandia – Allied Irish Bank, Bank of Ireland
Izrael – Discount Bank
Japonia – Sklepy 7-eleven (tylko Mastercard)
Kanada – Tangerine
Kazachstan – Sberbank, Halyk Bank
Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank, NIC Bank
Kirgistan – Demir Bank, Optima Bank
Kolumbia – BBVA
Korea Płd. – Shinhan, KB Star
Kuba – Banco Popular de Ahorro
Łotwa – Citadele Banka, Luminor Bank, SEB Banka, Swedbank
Macedonia Północna – Ohridska Banka, Sparkasse Bank, Halkbank ATM
Malezja – Maybank, CIMB Bank 
Malta – Bank of Valleta, HSBC 
Maroko – Al Barid Bank, Banque Populaire, BMCI
Nepal – Everest Bank, Kailash Bikas Bank, Nepal Bank Limited
Niemcy – Baden-Württembergische, Commerzbank, Deutsche Bank, Hypovereinsbank, Landesbank Baden-Württemberg, Postbank, Reisebank, Santander 
Nigeria – Access Bank, Diamond Bank, UBA
Nowa Zelandia – Westpac
Norwegia – SpareBank
Oman – Bank Dhofar, Bank Muscat
Peru – BCP 
Polska – Bank Pekao SA, PKO Bank Polski, Santander;  
Portugalia – Multibanco
Rosja – Gazprombank, Raiffeisen, Bank Otrkitie, BIN Bank, VTB
Rumunia – BCR, Banca Transilvania, OTP Bank, Raiffaisen, ING 
Serbia – AIK Banka Jubanka, Erste Bank, Multicard ATM, OTP Banka
Singapur – UOB
Słowacja – Postova Banka, Unicredit, VUB, Prima Banka
Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon
Stany Zjednoczone – Santander (PA), Sun East Credit Union, WSFS (PA)
Szwecja – Swedbank (w innych krajach regionu działa bez prowizji, w samej Szwecji nie potwierdzone na 100%)
Tajlandia – wszystkie bankomaty pobierają prowizję, najniższa AEON 150 THB 
Tanzania – KCB Bank 
Tajwan – Bank of Taiwan, Cathay Bank, SinoPac
Turcja – Halkbank, Ziraat Bank 
Ukraina – UKRBank 
Uzbekistan – Kapital Bank
Węgry – Unicredit
Wietnam – VP Bank, TP Bank, Agribank niska prowizja 
Włochy – Unicredit, Raiffaisen 
Zjednoczone Emiraty Arabskie – ADCB, Emirates NBD