TOP 30 rzeczy do zrobienia w Dubaju!

Co robić w Dubaju? Jest to miasto przyszłości i nieskończonych możliwości. Nuda w tym miejscu jest pojęciem rzadko spotykanym, a podczas jednej wizyty trudno ogarnąć wszystko to, co Dubaj ma do zaoferowania. Postanowiliśmy wyjść Wam naprzeciw i zrobić listę TOP 30 aktywności do wykonania w Dubaju tak, abyście mogli najlepiej wykorzystać spędzony tam czas. Musimy jednak podkreślić, że nie jest to pełna lista, bo gdyby chcielibyśmy wymienić wszystko, co warto tu zrobić, to nawet lista TOP 100 mogłaby nie wystarczyć. Zaczynajmy!

1. Plażowanie na Jumeirah Beach Residence

Plaża JBR to niewątpliwie jedna z najlepszych plaż w całym Dubaju. Znajdziecie tu wiele więcej niż błękitną morską wodę i miły w dotyku piasek. The Beach leży w dzielnicy Jumeirah Beach Residences , w której znajdziecie mnóstwo świetnych restauracji, luksusowych hoteleli, salonów usługowych i punktów rozrywkowych dla całej rodziny.

Jumeirah Beach Residences to tętniący życiem kompleks i nowoczesny kurort w arabskim stylu, otwarty równie na plażowiczów, ale też imprezowiczów. Na miejscu nie brakuje atrakcji, takich jak restauracje z kuchniami z całego świata, bary, a także kioski z ofertą wypróbowania sportów wodnych na miejscu.

Jeśli nie jesteście miłośnikami sportów ani zabaw wodnych to na miejscu znajdziecie wiele alternatyw. Możecie wybrać się na przejażdżkę wielbłądem po plaży i podziwiać panoramę Mariny. Bardziej aktywni znajdą tu 600-metrową ścieżkę do biegania, więc wasza forma i cardio nie będzie zaniedbane! Jest tu też siłownia na świeżym powietrzu i pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej. Wieczorami będąc głodnym warto wybrać się do jednej z lokalnych restauracji, w których często odbywają się spektakle i koncerty na żywo.

Lokalizacja plaży Jumeirah Residence

2. Rejs Jachtem o zachodzie słońca

Nie możemy nie przedstawić wam opcji, która najlepiej się sprawdza na zwieńczenie wyjazdu do Dubaju. Widokowy rejs jachtem jest idealny dla każdego, od grupki znajomych po rodzinę z małymi dziećmi.

Rejs trwa 3 godziny i oferuje niesamowite widoki na Dubaj, towarzyszące zachodzącemu słońcu na tle Zatoki Perskiej.
Rejs zaczyna się na samym początku Mariny, a na swojej trasie jacht opływa Marinę, Palm Jumeirah (skąd będziecie mogli podziwiać Atlantis Hotel, czyli najdroższy hotel świata) i podpływa na sam koniec trasy w okolice Burj Al-Arab, czyli najbardziej luksusowego hotelu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na jachcie znajduje się polski opiekun, a o bezpieczeństwo na pokładzie dba wykwalifikowana załoga.

Chcesz zobaczyć malowniczy zachód słońca w Dubaju z perspektywy wody? W cenę rejsu wliczone są: woda, nielimitowane soft drinki i kostki lodu do napojów. Lokalizacja zbiórki na Rejs Jachtem będzie podana po dokonaniu rezerwacji, miejsce zbiórki znajdziecie: TUTAJ

KUP REJS JACHTEM TUTAJ

Fot: Wartekadry

Fot: Bruce Kamm, Unsplash

3. Dubai Marina na rowerze

Dubai Marina to prawdziwa perła Zjednoczonych Emiratów Arabskich i najpiękniejsza dzielnica Dubaju. Jej wieżowce zachwycą nocą każdego, a przystań jachtowa jest idealnym miejscem na spacery.

W Dubai Marinie znajdziecie takie miejsca jak Jumeirah Beach Residence (JBR), Bluewaters Island, Dubai Marina Walk czy Dubai Marina Mall.

Jak zwiedzać Dubai Marina? Można spacerem, ale my polecamy wam lepszą alternatywę. Co powiecie na zwiedzanie całej dzielnicy na rowerze? Rowery będziecie mogli wynająć bezpośrednio w tej aplikacji Careem.

45-minutowy przejazd w aplikacji Careem będzie was kosztować 20 dirhamów (AED). Dla posiadaczy konta Careem Plus przejazdy są darmowe. Marina jest idealnie dostosowana do jazdy na rowerze, a tym środkiem transportu będziecie mogli czerpać jeszcze więcej przyjemności ze zwiedzania.

4. Pustynne Safari

Jeśli chodzi o Pustynne Safari, to jest to jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji dostępnych w Dubaju i gwarantuje uczestnikom niezapomniane przeżycia. Doskonale możecie dostrzec to na filmie Pustynne Safari w Dubaju 🔥.

Niesamowite wrażenia z jazdy sportowymi Jeepami po wydmach pustyni Al Marmoom, widoki na wspomnianą pustynię, nielimitowany buffet BBQ, pokazy arabskich tańców – to wszystko znajdziecie na Pustynnym Safari. Na piaskach wydm będziecie mieli robione zdjęcia, które pozostaną dla was świetną pamiątką. Z wydm możecie również zjeżdżać na desce jak prawdziwi piaskowi surferzy! Dodatkowo istnieje możliwość dodatkowego 20-minutowego przejazdu na quadzie lub buggy.
Wybierając się na Pustynne Safari pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą bluzę. Po zachodzie słońca temperatura na pustyni spada i może zrobić się trochę chłodniej.

KUP PUSTYNNE SAFARI TUTAJ

Fot: Wartekadry

Fot: Wartekadry

5. EXPO City

Nie udało wam się odwiedzić Dubaju podczas EXPO2020? Nic straconego! Rozsądne gospodarowanie przestrzenią i wykorzystanie już gotowej infrastruktury pozwoliło przekształcić teren EXPO2020 w EXPO City, które swoim klimatem nie odbiega od oryginalnej imprezy.

Na miejscu już nie ma pawilonów reprezentowanych przez państwa świata, ale są pawilony ogólne i najbardziej reprezentatywne, a z czasem ma się ich otwierać coraz więcej.

Na ten moment na miejscu możecie odwiedzić:

  • „Alif”, czyli Pawilon Mobilności
  • „Terra”, czyli Pawilon Zrównoważonego Rozwoju
  • Around The World
  • Garden in the Sky
  • Vision Pavilion
  • Women’s Pavilion
  • Al Wasl Plaza
  • Surreal

BILETY DO PAWILONÓW NA EXPO CITY

Lokalizacja EXPO City

6. Wjazd na Burj Khalifa

Burj Khalifa, czyli nie tylko wieżowiec, ale prawdziwy symbol Dubaju! Kto o nim nie słyszał, kto się nim nie zachwycał? Najwyższy budynek świata mierzący 828 metrów robi wrażenie od pierwszego spojrzenia, ale najbardziej spektakularnie wygląda po zmroku. Dodatkowy klimat tworzy niesamowity pokaz wodny, tworzony przez Dubai Fountain.

Pokazy fontann przy Burj Khalifa możecie obejrzeć w trakcie dnia o 13:00 i 13:30. Najlepiej jednak wybrać się tam nocą i podziwiać spektakl po zmroku. Pokazy odbywają się wtedy od 18:00 do 23:00 co pół godziny.

Wybierając się na Burj Khalifa nie musicie się ograniczać do jednej opcji wejścia do środka. Możecie wejść na 124 i 125 piętro, ale także wyżej, na 148 piętro. Najwyższy poziom to 154 piętro i specjalna strefa VIP. Kup bilet na Burj Khalifa klikając w wybraną opcję:

Lokalizacja Burj Khalifa

Fot: Wartekadry

Fot: Wartekadry

7. Muzeum Przyszłości

Muzeum Przyszłości w Dubaju to prawdziwy cud architektoniczny i inżynieryjny, który został mianowany przez liczne wpływowe portale branżowe najpiękniejszym budynkiem świata jeszcze przed swoim otwarciem! Już sam wygląd zewnętrzny budynku robi ogromne wrażenie, a jego położenie tuż przy superautostradzie Sheikh Zayed Road ozdabia miasto swoimi motywami zaczerpniętymi z arabskiej kultury i języka. Fasada budynku wyróżnia się imponującym zastosowaniem arabskiej kaligrafii, która pełni w muzeum funkcję szklanych okien. Okna zostały zaprojektowane przez emirackiego artystę Mattara bin Laheja i odzwierciedlają wersy nietuzinkowej poezji Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktoum, władcy Dubaju.

Muzeum chce pokazać społeczeństwu jak świat może się zmienić w nadchodzących latach dzięki nauce i nowoczesnej technologii. Środek muzeum łączy elementy tradycyjnych wystaw i interaktywnego spektaklu z tematycznymi atrakcjami. Na każdym piętrze muzeum można przeżyć wkroczenie na interaktywny plan filmowy, stworzony przez najlepszych pisarzy, technologów i artystów.

Pamiętajcie, aby bilety do Muzeum Przyszłości rezerwować wyjątkowo wcześnie, maksymalnie 10 dni, a najlepiej miesiąc przed przylotem do Dubaju. Atrakcja jest bardzo popularna i bilety są często wykupowane na parę tygodni do przodu.

KUP BILET DO MUZEUM PRZYSZŁOŚCI

Lokalizacja Muzeum Przyszłości

8. Ain Dubai

Ain Dubaj to największy diabelski młyn na świecie. Jest on ponad dwa razy większy niż London Eye w Londynie.

Konstrukcja mieści się na sztucznej wyspie Bluewaters Island, słynącej z nowoczesnych i luksusowych rezydencji. Ain Dubai mieści się też przy Jumeirah Beach Residences, co bardzo ułatwia orientację w terenie.

Z pełni klimatyzowanych gondoli będziecie mogli podziwiać panoramę Dubai Mariny, a także takie miejsca jak Burj Al Arab, Jumeirah Lake Towers czy Palm Jumeirah. Wiele osób uważa, że widoki z Ain Dubai przebijają wszystkie punkty widokowe dostępne w mieście. Przekonajcie się sami!

Niestety w tym momencie Ain Dubai jest nieczynne. Czas jednego przejazdu wynosi około 38 minut.

Lokalizacja Ain Dubai

Fot: Wartekadry

Fot: Ravi Dwivedi – Own work, CC BY-SA 4.0

9. Zakupy w The Dubai Mall

Mamy tu jakiś zakupoholików? Jeśli kochacie nasze polskie galerie handlowe, to z pewnością pokochacie ten obiekt. The Dubai Mall to największe centrum handlowo-rozrywkowe nie tylko w Dubaju, ale także i na całym świecie.

The Dubai Mall jest położone zaraz obok najwyższego budynku świata Burj Khalifa. Mieści się tu ponad 1200 sklepów, dwa domy handlowe i ponad sto lokali gastronomicznych. W środku budynku można by było zmieścić ponad 200 boisk piłkarskich, co świadczy o wielkości obiektu.

W środku miłośnicy mody znajdą prawie 100 butików, a w strefie Fashion Avenue czeka na nich wyszukana odzież takich marek jak Versace i Burberry, ale również innych renomowanych projektantów z całego świata.

W Dubaj Mall znajduje się masa atrakcji dla całej rodziny, np. akwarium i podwodne zoo, ogromny kompleks kinowy i lodowisko o pełnowymiarowych olimpijskich wymiarach.

Lokalizacja The Dubai Mall

10. Jetski pod Burj Al-Arab i zwiedzanie najbardziej luksusowego hotelu w Dubaju

Może macie ochotę popływać na skuterach wodnych obok najbardziej luksusowego hotelu na świecie? 30-minutowa przejażdżka na pewno dostarczy wam niezapomnianych widoków i podniesie poziom adrenaliny. Według lokalnego prawa musi z wami płynąć przewodnik (na skuterze obok), ale będzie on tylko dawał wskazówki i nie ograniczy wam swobody sterowania i wyboru kierunku.

Możecie zdecydować się też na wejście do Burj Al-Arab, czyli najbardziej luksusowego hotelu w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Słynny żagiel z pewnością zrobi na was wrażenie w środku i przez moment poczujecie przypływ luksusu.

KUP PRZEJAZD JETSKI POD BURJ AL-ARAB

Wejście do Burj Al-Arab

Lokalizacja zbiórki na Jetski

Lokalizacja Burj Al-Arab

Fot: Sascha Bosshard, Unsplash

https://www.xdubai.com/sites/default/files/The-XLine-is-Back-XL-WebD.jpg

Fot: xdubai.com

11. XLine – skok z wieżowca na Marinie

Dla odważnych i bez lęku wysokości – kto jest chętny skoczyć z wieżowca w Dubaju? Podczas skoku będziecie szybować na tyrolce z prędkością 80 km/h na nawet 170 metrach! Taki przypływ adrenaliny na pewno zapamiętacie na lata!

KUP XLIINE – SKOK Z WIEŻOWCA NA MARINIE

Lokalizacja zbiórki na skokpoziom P, stoisko Xline

12. Zjazd na zjeżdżalni Sky View Addres i Edge Walk

Jeśli Xline nie dostarczyło wam wystarczającej ilości adrenaliny, to co powiecie na zjazd szklaną zjeżdżalnią kilkaset metrów nad ziemią? Możecie zdecydować się też na Edge Walk, czyli spacer po tarasie na zewnątrz budynku bez żadnych poręczy i z niesamowitym widokiem na miasto!

KUP BILET NA SKY VIEWS OBSERVATORY ORAZ EDGE WALK

Lokalizacja Sky View Address

https://www.skyviewsdubai.com/wp-content/uploads/2021/11/slider-1.jpg

Fot: skyviewsdubai.com

Fot: Wartekadry

13. Jazda na nartach w Ski Dubai

Wiemy, że zabrzmi to trochę abstrakcyjnie, ale tak, w Dubaju możecie pojeździć na nartach! I nie, nie na małej górce, ale na prawdziwym stoku narciarskim! Ski Dubai znajduje się w centrum handlowym Mul al-Imarat i jest pierwszym krytym stokiem narciarskim na Bliskim Wschodzie. Możecie tu pojeździć na desce snowboardowej lub nartach o dowolnej porze, ponieważ stok jest otwarty przez cały rok. Wewnątrz znajduje się 5 tras o różnych poziomach trudności, a najdłuższa trasa ma aż 400 metrów!
W cenie Snow Daycation Pass wlicza się pełne wyposażenie narciarskie lub snowboardowe, gorąca czekolada, schowek na rzeczy oraz jedna z poniższych atrakcji: 2 godzinny wstęp na stok, 60 minut nauki jazdy na nartach/snowboardzie, dwa zjazdy na kolejce linowej Snow Bullet.

KUP BILET NA SKI DUBAI

Lokalizacja Ski Dubai

14. Atlantis Aquaventure

Atlantis Aquaventure to największy park wodny w Dubaju, który gwarantuje nieograniczoną zabawę i masę wrażeń dla całej rodziny.

Znajduje się on na Palm Jumeirah, tuż obok słynnego hotelu Atlantis. Na miejscu znajdziecie różnego rodzaju zjeżdżalnie i inne atrakcje, dzięki którym będziecie mogli m.in. popływać w otoczeniu rekinów.. Pamiętajcie, że do większości atrakcji trzeba mieć minimum 120 cm wzrostu.

KUP BILET NA ATLANTIS AQUAVENTURE

Lokalizacja Atlantis Aquaventure

Fot: atlantisthepalm.com

Fot: Wadood.marashi – Own work, CC BY-SA 3.0

15. Lost Chambers – Akwarium w Atlantisie

Akwarium The Lost Chambers ma odwiedzającym pozwolić przeżyć przygodę podobną do odwiedzania zaginionej Atlantydy. Samo Akwarium znajduje się w hotelu Atlantis na Palm Jumeirah.

W Akwarium Lost Chambers można spędzić czas w otoczeniu morskich zwierząt i podziwiać takie ryby jak rekiny, piranie, homary i setki innych gatunków. Ten podwodny świat ma w sobie 10 przepięknych komnat, które przedstawiają podmorskie życie w niespotykany wcześniej sposób. Na miejscu znajduje się ponad 20 ekspozycji na temat życia morskiego. Chętni będą mogli podjąć interakcję z niektórymi stworzeniami, a nawet je dokarmiać pod okiem pracowników akwarium.

KUP BILET NA LOST CHAMBERS – AKWARIUM W ATLANTISIE

Lokalizacja Lost Chambers – Akwarium w Atlantisie

16. Dubai Aquarium and ZOO

Dubai Aquarium and ZOO to jedno z największych i najbardziej imponujących akwariów na świecie. Ten zbiornik wodny ma pojemność ponad 10 milionów litrów wody i żyje w nim ponad 33 tysiące zwierząt wodnych, w tym największa ławica rekinów piaskowych na świecie.

Całe akwarium ma aż trzy kondygnacje i znajduje się w środku największego centrum handlowego na świecie – Dubai Mall.

Na miejscu możemy przejść się 48-metrowym tunelem, który ze wszystkich stron jest otoczony wodami akwarium. Macie tu szansę stanąć „oko w oko” z rekinem czy płaszczką.

KUP BILET NA AQUARIUM AND ZOO DUBAI

Lokalizacja Dubai Aquarium and ZOO

17. Punkt widokowy na Palm Jumeirah

Najwyższy taras widokowy z panoramą na Palm Jumeirah to świetna opcja na podziwianie sztucznej wyspy z samego jej serca.

Z punktu widokowego będziecie mieli fenomenalny widok na słynną wyspę w kształcie palmy, która słynie z wysokiej klasy hoteli i luksusowych willi. To na jej szczycie znajduje się Atlantis Hotel z niesamowitym Atlantis Aquaventure Park.

Taras widokowy położony jest na wysokości 240 metrów w wieżowcu Palm Tower i oferuje 360-stopniowy widok na całą Palmę, na Dubai Marina i inne najważniejsze punkty charakterystyczne Dubaju.

Wejście na punkt widokowy jest możliwe w dwóch różnych opcjach. Tańsza z nich „General” jest dostępna w godzinach: 10:00 – 15:30 i 19:00 – 22:00, a droższa „Prime” jest dostępna w godzinach od 16:00 do 18:30.

KUP BILET NA PUNKT WIDOKOWY NA PALM JUMEIRAH

Lokalizacja punktu widokowego na Palm Jumeirah

18. Wild Wadi Aquapark

Wild Wadi to gwarant dobrej zabawy, bo to jeden z najlepszych aquaparków na świecie! Znajduje się na otwartym powietrzu tuż przy Burj Al Arab i Jumeirah Beach Hotel. Jest idealną opcją na zabawę dla całej rodziny.

KUP BILET DO WILD WADI AQUAPARK

Lokalizacja Wild Wadi Aquapark

Fot: Wild Wadi Aquapark

19. Souk Madinat – Dubajska Wenecja

Souk Madinat to prawdziwa perełka Dubaju. Jest to połączenie klimatu Wenecji i starego arabskiego miasta. Wzdłuż kanałów obrośniętych po bokach palmami doświadczycie hipnotyzującej atmosfery i niesamowitych zapachów, które będą dochodzić z lokalnych barów, restauracji i kawiarni.

Souk Madinat jest położone obok kultowego hotelu Burj Al-Arab. Znajdziecie tu wszystko, czego potrzebujecie, niezależnie czy szukacie biżuterii, pamiątek, czy typowo arabskich dekoracji – prawdopodobnie nie opuścisz tego miejsca z pustymi rękami.

Wewnątrz dubajskiej Wenecji położony jest niekończący się labirynt małych alejek i drewnianych kładek, gdzie prawdziwym skarbem są małe stoiska i stragany. Znajdziecie tu wiele lokalnych akcentów nawiązujących do arabskiej kultury i zwyczajów.

Lokalizacja Souk Madinat, czyli Dubajskiej Wenecji

Fot: Zosia Korcz, Unsplash

Fot: MuhammadYassal – Own work, CC BY-SA 4.0

20. Global Village

Global Village to centrum jedzenia, zakupów i rozrywki z całego świata. Atrakcja jest otwarta co roku od października do kwietnia i odwiedzają ją miliony ludzi.

W Global Village każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań. Na miejscu znajdziecie 25 bogatych pawilonów z siedzibą ponad 75 państw, które wystawiają tu swoje lokalne produkty.

Najlepiej klimat panujący w Global Village został opisany przez visitdubai.com„W jednym miejscu można znaleźć pyszny miód z Jemenu, piękne dywany z Iranu i Afganistanu, olej arganowy z Maroka, grawerowane naszyjniki z Hiszpanii i suszone owoce z Tajlandii. Wszystkie pawilony, od Egiptu po Włochy i od Wietnamu po Oman, dzięki zapachom, dźwiękom i bogatym dekoracjom pozwalają odwiedzającym przenieść się do ich kraju.”

BILETY NA GLOBAL VILLAGE

Lokalizacja Global Village

21. Miracle Garden

Miracle Garden to największy ogród kwiatowy świata i najlepsza opcja na odpoczynek od betonowej dżungli jaką jest Dubaj!

Wizyta w Dubai Miracle Garden to świetne rozwiązanie dla fanów natury. Miłośnicy roślinności znajdą tutaj 45 milionów kwitnących kwiatów oraz 250 milionów roślin! Ich ułożenie i wykorzystanie gwarantują widoki nie z tej ziemi, dlatego też jest to idealne miejsce na sesje zdjęciowe. Jeśli szukacie scenerii do instagramowej sesji, to właśnie trafiliście na jedno z najlepszych miejsc. Sam ogród został otwarty w dzień walentynek, więc miłosny klimat można łatwo tam wyczuć.
Wszystkie kwiaty i rośliny są podlewane codziennie wodą, która po przefiltrowaniu jest znowu zdatna do użycia.

KUP BILET DO MIRACLE GARDEN

Lokalizacja Miracle Garden

Fot: Ali Raoufian, Unsplash

Fot: eatapp.co

22. The Observatory – restauracja 360° w Marinie

Restauracja Observatory Bar & Grill może zapewnić Wam niezapomniane wrażenia kulinarne nie tylko ze względu na doskonałą kuchnię, ale też z powodu najlepszych 360-stopniowych panoramicznych widoków na Dubai Marina i Palm Jumeirah.
Koktajle, pyszne mięsa, doskonałe BBQ i najlepsze frytki truflowe znajdziesz właśnie tutaj.

Lokalizacja The Observatory, czyli knajpy 360° w Marinie

23. Bazar ze złotem

W trakcie pobytu w Dubaju warto wybrać się na Targ Złota (inaczej bazar ze złotem), czyli jeden z najstarszych i najbardziej fascynujących targowisk w całym emiracie Dubaj.

Nie musicie wcale polować na złote błyskotki, warto po prostu przejść się pomiędzy straganami bazaru i rozglądnąć się za wyrobami z całego świata o najróżniejszej liczbie karatów. Znajdziecie tam długie rzędy stoisk z wyrobami z prawdziwego złota, a także perły czy ozdoby ze srebra.

Bazar ze złotem znajduje się w dzielnicy Deira nad zatoką Dubai Creek.

Lokalizacja Bazaru ze Złotem
Lokalizacja polecanego sklepu

Fot: Theodore Scott/, CC BY 2.0, wikimedia.com

Fot: Legoland Dubai

24. LEGOLAND® Dubai

Rodzice z dziećmi – to coś dla was! LEGOLAND® w Dubaju to największy na bliskim wschodzie wielotematyczny kompleks rozrywkowy.

Wszystkie kompleksy na terenie parku rozrywki są połączone strefą handlowo-gastronomiczną, więc nie zabraknie wam zabawy z waszymi pociechami, a także odpoczynku i spokojnego miejsca na zakupienie posiłku.

KUP BILET DO LEGOLAND® DUBAI

Lokalizacja LEGOLAND® Dubai

25. Creek Harbour – punkt widokowy

Dubai Creek Harbour to nowy ośrodek handlowy w mieście, stworzony jako wyjątkowy kurort nadmorski o powierzchni większej niż całe Downtown w Dubaju. Cały ośrodek ma być rozbudowywany w kolejnych latach. Co ciekawe, ma znaleźć się tu dubajskie Chinatown.

Dubai Creek Harbour można potraktować jako punkt widokowy na świetną panoramę miasta i miejsce idealne do sesji fotograficznych.

Lokalizacja punktu widokowego Creek Harbour

Coastal Living: 5 Things To Do in Dubai Creek Harbour

Fot: © Shea Winter Photography, 2020

Fot: Wartekadry

26. Rejs Abrą przez Creek

Dla fanów arabskiego klimatu polecamy przepłynięcie się łodzią Abra po Zatoce Dubajskiej.

Zatoka Dubajska to od kilku pokoleń bijące serce Starego Miasta w Dubaju. Rzesze odwiedzających przybywają tu i przepływają zatokę słynnymi łodziami Abra.

Koszt wejścia na łódź i przepłynięcia w jedną stronę na trasie Bur Dubai – Deira to jedynie 1 dirham (AED). Taka podróż zapewnia przypływ autentyczności i jest jedną z najtańszych atrakcji w całym Dubaju.

Każda łódź Abra, czyli „wodna taksówka” mieści około 20 pasażerów. Łodzie wykonują swoje kursy codziennie od 6 rano co 5-10 minut.

Miejsce rejsów Abrą przez Creek

27. Wings of Mexico

Szukacie idealnej scenerii do zdjęcia? W takim razie odwiedźcie Wings of Mexico, czyli rzeźbę, która pozwala złapać ikoniczny kadr z widokiem na Burj Khalifa.

Wings of Mexico został stworzony przez meksykańskiego artystę Jorge Marina, który znany jest ze swoich prac na całym świecie.

Rzeźba ta składa się z cienkiej metalowej ramy z dużymi, naturalnej wielkości skrzydłami, zamontowanymi na szczycie platformy. Martin tworząc swoją rzeźbę chciał, aby ludzie doświadczyli „marzenia o swobodnym lataniu z własnym ciałem i świadomością, polegając na pragnieniu, wierze i pasji”.

Imponująca rzeźba meksykańskiego artysty znajduje się na Burj Plaza by Emaar. Jest to idealne miejsce na spacer, bo to nie jedyne dzieło sztuki, które się tam znajduje. Wings of Mexico to zdecydowanie jedna z najbardziej imponujących instalacji w okolicy i coś wartego odwiedzenia.

Lokalizacja Wings of Mexico

Fot: Ziana Princesa Amira – Own work, CC BY-SA 4.0

28. Sklep z pamiątkami u Arafata

Nie opłaca się kupować pamiątek w nowoczesnej części Dubaju. W centrum miasta zdecydowanie przepłacicie za pamiątki, które możecie nabyć zdecydowanie taniej na Starym Dubaju. Rzeczy w starej części miasta nie odbiegają jakością od tych droższych, a często nawet są lepiej wykonane i bardziej unikalne.

Sklepem, który możemy wam osobiście polecić jest popularny wśród turystów z Polski sklep „u Arafata” – jego mini market poznacie po wiszącej w nim polskiej fladze. Znajdziecie tu wszystko czego potrzebujecie: od daktyli, szale kaszmirowe po różnego rodzaju pamiątki. Jeśli chcecie kupić coś dla swojej rodziny, to koniecznie tam! Powołując się na informację, że dotarliście tu z polecenia Huberta – otrzymacie zniżkę na cały rachunek!
Pamiętajcie, że w innych sklepach na Starym Dubaju trzeba się targować. Nie przyjmujcie pierwszych proponowanych przez sprzedawcę cen, bo będą bardzo zawyżone.

Lokalizacja sklepu z pamiątkami u Arafata

29. „Hubciowy Widok” na Marinę

„Hubciowy Widok” to najlepszy punkt widokowy naszej społeczności na centrum Mariny w Dubaju! Dlaczego najlepszy? Bo darmowy i Hubciowy!

A tak na poważnie, jest to świetny punkt na obserwację świecących się wieżowców po zmroku i nigdy niezasypiającej Mariny. W otoczeniu jachtów i portowego klimatu możecie stąd podziwiać nocną panoramę Dubaju i zrobić niesamowite pamiątkowe zdjęcia.

Lokalizacja Hubciowego widoku na Marinę

30. Teatr La Perle

Teatr La Perle w Dubaju to jedno z najbardziej znanych miejsc kulturalnych, które oferuje niezwykłe widowisko łączące sztukę teatralną z akrobacjami wodnymi. Został stworzony przez Franco Dragone’a i mieści się w specjalnie zaprojektowanej budowli w kompleksie Al Habtoor City.

To widowisko to połączenie wizualnych efektów, muzyki na żywo i niesamowitych akrobacji, które zachwycają publiczność. La Perle jest znany ze swojego głębokiego basenu, który jest integralną częścią występu, umożliwiając artystom wykonywanie zapierających dech w piersiach akrobacji wodnych.

KUP BILET DO LA PERLE DUBAI

31. Bonus

Nie mogło obyć się bez bonusu! Jeśli myśleliście, że to już koniec, to mamy dla was ostatnie niespodziankowe polecajki.

Pierwszą z nich będzie restauracja CÉ LA VI Dubai, położona zaraz obok metra przy Burj Khalifa. To świetne miejsce na koktajle. Klienci chwalą również doskonałe desery. Z restauracji można podziwiać widok na najwyższy wieżowiec świata, Burj Khalifa.

Drugą propozycją jest Level 43 Sky Lounge. Jest to miejsce słynące z najlepszych drinków w całym Dubaju, a dodatkowo przez swoje położenie i panoramiczne okna gwarantuje niesamowite widoki na miasto.

Lokalizacja Ce La Vi

Lokalizacja level 43 lounge

Fot. La Perle

Fot. Ce La Vi, Hubciowy Widok, Level 43 Sky

To już wszystkie propozycje od nas. Mamy nadzieję, że lista ta ułatwi wam pobyt i pomoże wam zdecydować się co chcecie zwiedzać w pierwszej kolejności.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.