Dwa najpopularniejsze pawilony z EXPO 2020 zostaną ponownie otwarte już 1 września

LISTA PAŃSTW BEZ RESTRYKCJI COVIDKLIKNIJ, aby włączyć

EXPO 2020 w Dubaju skończyło się 31 marca, ale jego dziedzictwo pozostanie w Dubaju już na zawsze. Całe EXPO City Dubai zostanie otwarte 1 października, jednak już 1 września odwiedzający będą mogli odwiedzić dwa najpopularniejsze pawilony – Pawilon Mobilności (Alif) oraz Pawilon Zrównoważonego Rozwoju (Terra). Dodatkowo otwarta zostanie wieża Garden in the Sky.

Problem z wielkimi imprezami jest jeden, ale za to duży i poważny. Bardzo często państwa organizujące dużą, międzynarodową imprezę nie mają potem co zrobić z wybudowaną infrastrukturą. Ten problem na szczęście nie występuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a Dubaj ma swój pomysł na zagospodarowanie terenu po wystawie EXPO2020.

Na terenie wystawy w Dubaju zostanie otworzone EXPO Dubai City. Otwarcie nastąpi już 1 października. Najsłynniejsze pawilony (nie państwowe) będą ponownie otwarte dla turystów, a reszta terenu zamieni się w biurowce i strefy rekreacji, tak, aby budowle nie stały puste i inwestycja nie poszła na marne. Zachowane zostanie 80 procent infrastruktury, reszta zostanie rozebrana.

Od 1 września turyści będą mogli skorzystać z dwóch najpopularniejszych pawilonów – Mobilności i Zrównoważonej przyszłości. Dodatkowo Pawilon Mobilności do końca roku ma zmienić się w Muzeum EXPO2020 w Dubaju i udokumentować niebywały sukces tej wystawy.

Bilety będą kosztować 50 dirhamów za pawilon. Będzie można je kupić na oficjalnej internetowej stronie Dubaju oraz w czterech kasach na ternie EXPO.

Dodatkową atrakcję będzie wieża obrotowa Garden in the Sky, oferująca fenomenalną panoramę na teren EXPO. Wieża również zostanie otwarta 1 września. Bilet będzie kosztować 30 dirhamów za osobę.

Wstęp do obu pawilonów będzie darmowy dla dzieci poniżej 12 roku życia. Wstęp na wieżę będzie darmowy dla dzieci poniżej 5 roku życia. Oba pawilony będą otwarte od 10 do 18, a wieża do 15 września od 15 do 18, a od 16 września tak samo jak pawilony, od 10 d0 18.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.