EXPO 2020 zbliża się wielkimi krokami. Znamy plan imprezy

Do rozpoczęcia EXPO 2020 został już tylko niecały miesiąc. Dla Dubaju, jak również całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie to niezwykłe wydarzenie, bowiem według oczekiwań ma przyciągnąć 25 milionów odwiedzających. Co z tej okazji zostało przygotowane dla przyjezdnych? Jak wygląda pawilon Polski na EXPO 2020?

Foto: Expo 2020 Dubai

EXPO 2020 w Dubaju będzie pierwszą taką wystawą w krajach arabskich. Jak zapowiadają organizatorzy, EXPO 2020 ma przejść do historii jako niezwykłe show, które odwiedzą ludzie z całego świata. Już teraz szacuje się, że od 1 października br. do 31 marca 2022 roku, czyli w okresie trwania światowej wystawy, Dubaj odwiedzi 25 mln osób, z czego 70 proc. mają stanowić cudzoziemcy nie rezydujący w ZEA na stałe.

EXPO 2020 – czego mogą oczekiwać przyjezdni?

Wystawa EXPO 2020 będzie miejscem, w którym zaprezentuje się ponad 190 krajów. Dla każdego z nich jest to duża szansa na wzmocnienie lub poprawienie swojego wizerunku na arenie międzynarodowej.

Osoby przyjeżdżające do Dubaju specjalnie na EXPO 2020 będą mogły podziwiać niezwykłą architekturę pawilonów przygotowanych przez poszczególne kraje, a także wystawy znajdujące się w nich. Całość jest zlokalizowana w Centrum Targowo-Wystawienniczym nieopodal Portu Lotniczego Dubai-Al Maktoum. 

Dokładny plan imprezy można pobrać TUTAJ.

Zobacz również: Władze wprowadzają specjalne połączenia autobusowe na czas trwania EXPO 2020

Zobacz również: HIT! Wizzair znowu poleci z Polski do Dubaju!

Zobacz również: Największa podziemna stacja metra na Bliskim Wschodzie została otwarta w Dubaju!

Polski pawilon na EXPO 2020

Od lat Polska jest aktywnym uczestnikiem Wystaw Światowych. Nie inaczej będzie w Dubaju. Za udział naszego kraju w EXPO 2020 odpowiedzialna jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. To ona razem przy współpracy warszawskiej pracowni WXCA przygotowała polski pawilon, w którym znajdziemy pięć wyróżnionych stref. Odwiedzając polską wystawę zapoznamy się m.in. z bogactwem natury, osiągnięciami naukowymi i kulturowymi, a także atrakcyjnością turystyczną naszego kraju.

Wspominając o EXPO 2020 nie można zapomnieć o tym, że każdy kraj będzie miał swój dzień, podczas którego będą się odbywały specjalne wydarzenia o charakterze gospodarczo-kulturowym związane z danym krajem. Dzień Polski na EXPO 2020 został zaplanowany na 7 grudnia br. Data ta nie została wybrana przypadkowo – w dzień ten przypada 30. rocznica otwarcia ambasady Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obchodom Dnia Polski ma towarzyszyć spotkanie najwyższych władz państwowych obu krajów.

🇦🇪 Bilety na EXPO 2020 można kupić już u nas!

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.