Dubaj: Władze wprowadzają specjalne połączenia autobusowe na czas trwania EXPO 2020

Zarząd Dróg i Transportu (RTA) ogłosił, że podczas EXPO 2020 będzie jeździło 70 autobusów niskopodłogowych, z których będą mogły skorzystać osoby zwiedzające Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zdjęcie główne: RTA

Autobusy będą kursować 193 razy dziennie od soboty do środy oraz 213 razy dziennie w czwartki i piątki. Połączenia będą realizowane między EXPO w Dubaju a pięcioma innymi emirackimi miastami – Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ras Al Khaimah i Fujairah.

W emiracie Abu Dhabi będą funkcjonowały cztery niżej wymienione stacje, z których autobusy będą kursować co 20 minut.

  • Międzynarodowe lotnisko w Abu Dhabi: Dziesięć autobusów będzie obsługiwać 31 kursów dziennie w obie strony od soboty do środy oraz 33 w czwartek i piątek.
  • Dworzec autobusowy w Abu Dhabi: Dziesięć autobusów będzie obsługiwać 26 kursów dziennie w obie strony od soboty do środy oraz 29 w czwartek i piątek.
  • Stacja Marina Mall: Dziesięć autobusów będzie obsługiwać 27 kursów dziennie w obie strony od soboty do środy oraz 28 w czwartek i piątek. 
  • Dworzec autobusowy Al Ain: Dziewięć autobusów będzie obsługiwać 22 kursy dziennie w obie strony od soboty do środy oraz 25 w czwartek i piątek.

W Sharjah będą funkcjonowały dwa niżej wymienione stacje, z których autobusy będą kursować co 15 lub 20 minut.

  • Dworzec autobusowy Al Jubail: Dziesięć autobusów będzie obsługiwać 29 kursów dziennie w obi strony od soboty do środy oraz 33 w czwartek i piątek. Autobusy na tej trasie będą jeździły co 20 minut.
  • Stacja Muwaileh: Dziesięć autobusów będzie obsługiwać 32 kursy dziennie w obie strony od soboty do środy oraz 37 w czwartek i piątek. Autobusy na tej trasie będą jeździły co 15 minut.

W Ras Al Khaimah będzie funkcjonowała jedna stacja – dworzec autobusowy Ras Al Khaimah. Na tej trasie będzie jeździło co godzinę siedem autobusów, które będą kierować się na EXPO przez Ajman. Od soboty do środy wykonają one 17 kursów dziennie w obie strony, zaś w czwartki i piątki – 18.

Jeśli chodzi o Fujariah, to zostanie tam otwarta jedna stacja na dworcu autobusowym w centrum miasta. Trasę tę obsłużą cztery autobusy, które będą jeździły co dwie godziny, jednocześnie wykonując 9 kursów dziennie w obie strony od soboty do środy oraz 10 w czwartki i piątki.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.