HIT! Wizzair znowu poleci z Polski do Dubaju!

To jest dopiero hit! Wizzair rekompensuje brak wykonywanych lotów z Katowic do Abu Zabi i uruchamia regularne połączenie z Katowic-Pyrzowic do największego lotniska w Dubaju! Loty ruszą już w październiku!

Fot: exyuaviation.com

Wizzair już jakiś czas temu ogłosił swoje loty na trasie Katowice-Abu Zabi, ale pandemia skutecznie pokrzyżowała plany węgierskiemu przewoźnikowi. Połączenia ze stolicy śląska do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawieszone są od marca 2020 roku, pomimo ciągłego występowania w systemie rezerwacyjnym.

I tutaj cały na biało wchodzi Dubaj! W mieście jest bardziej stabilna sytuacja niż w Abu Zabi, więc Wizz Air postanowił to wykorzystać i uruchomić regularne połączenie z Katowic do Dubaju!

Start połączenia zaplanowany jest na 8 października. Przez pierwsze cztery tygodnie połączenie będzie realizowane w piątki, czyli tylko raz w tygodniu. Od listopada dojdzie jeszcze jedno połączenie tygodniowo w poniedziałki.

Planowo loty będą się odbywać do połowy stycznia 2022 roku, co wygląda na ścisłe powiązanie lotów z czasem trwania EXPO w Dubaju. Bilety na tej trasie są już dostępne do podglądu na stronie , ale sprzedaż nie została jeszcze uruchomiona.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.