Największa podziemna stacja metra na bliskim wschodzie została otwarta w Dubaju!

Dubaj lubi mieć rzeczy, które są największe na świecie. Teraz przyszła kolej na jedną z największych stacji metra. Nowo otwarta stacja metra Jumeirah Golf Estates będzie mogła obsłużyć w godzinach szczytu ponad 10 tysięcy osób na godzinę!

Fot: Metro w Dubaju/ gulfbusinnes.com

1 września została otwarta nowa stacja metra w Dubaju, która automatycznie stała się największą stacją metra na całym bliskim wschodzie i jedną z największych na świecie. Jumeirah Golf Estates Metro Station jest zlokalizowana przy trasie metra 2020. Zajmuje powierzchnię 27 700 metrów kwadratowych i w godzinach szczytu może obsłużyć nawet 11 555 osób na godzinę.

Dziennie stacja ma obsługiwać docelowo nawet 250 tysięcy osób. To pokazuje ogromną skalę budowy i rozmach, z którym powstają kolejne elementy dubajskiej układanki.

Stacja posiada dwa perony dla pasażerów, 4 przystanki autobusowe, 20 miejsc postojowych dla taksówek, 20 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych i 400 bezpłatnych miejsc parkingowych w okolicy dworca.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.

Tagi Dubaj