Jakie są największe atrakcje na lotnisku w Dubaju?

Lotnisko w Dubaju jest jednym z największych na świecie. Nic dziwnego, że turyści znajdą tam masę udogodnień i usług. W tym artykule opiszemy najlepsze atrakcje na lotnisku w Dubaju. Koniecznie sprawdź, które z nich mogą się przydać podczas Twojej podróży!

Sprawdź nasze wycieczki do Dubaju z polskim przewodnikiem i odwiedź wszystkie najważniejsze miejsca w 7 dni.

Foto: Milind Shah/ Unsplash

Usługi na lotnisku w Dubaju

W porcie lotniczym DXB można skorzystać z szeregu udogodnień, które sprawią że Twoja podróż będzie przyjemna, wygodna i bezstresowa. Oto kilka wartych uwagi usług dostępnych na lotnisku:

Kompleksowy serwis bagażowy

Oprócz oczywistych, dostępnych na większości lotnisk usług, takich jak: owijanie bagażu, port lotniczy w Dubaju oferuje również krótkoterminowe przechowywanie bagażu. Z opcji tej skorzystać możemy będąc na Terminalu 1 i 3.

Dla pasażerów linii lotniczej Emirates, dostępna jest również usługa dostarczenia bagażu z lotniska, gdziekolwiek na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jeśli interesują Cię inne miejsca w Dubaju, w których możesz przechować swój bagaż, zapraszamy do naszego dedykowanego artykułu – Gdzie można zostawić bagaż w Dubaju?

Biuro rzeczy znalezionych – Lost & Found

Jeżeli zdarzy Ci się zgubić bagaż lub ważny dla Ciebie przedmiot, możesz zgłosić się do biura rzeczy znalezionych. Wystarczy, że wejdziesz na dedykowaną podstronę na witrynie lotniska DXB i wypełnisz formularz, w którym opiszesz zagubiony przedmiot i podasz inne, istotne informacje.

Obsługa klienta pracuje 24/7, 7 dni w tygodniu, więc bez problemu uzyskasz szybką i fachową pomoc.

Centrum biznesowe

Dla osób, których praca wymaga powagi i skupienia dostępne jest centrum biznesowe, zlokalizowane w Dubai International Hotel. Wyposażone w sale konferencyjne, usługi sekretarskie, ksero, Internet, a także laminowanie, bindowanie i faksowanie, zapewni Ci wszystko, co potrzebne, abyś mógł w wygodny i odpowiedni sposób zająć się swoimi obowiązkami.

Wymiana walut – kantor

Lotnisko DXB oferuje szeroki zakres usług związanych z wymianą gotówki na waluty dostępne na całym świecie. Każdy z terminali (1, 2 i 3) zaopatrzony jest w co najmniej 1 kantor, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takiej placówki i skorzystaniem z usług wymiany walut.

Sleep ’n fly

To miejsce, które zapewnia podróżującym wygodną przestrzeń do odpoczynku przed dalszą podróżą. Możemy uciąć sobie szybką, godzinną drzemkę, jak i komfortowo przespać całą noc. W ofercie znajdziemy kabiny pojedyncze, podwójne i piętrowe – dla osób podróżujących samotnie, jak i w grupie.

Każda kabina jest wyposażona w wygodne łóżko, koce oraz poduszki. Dla osób korzystających z tej usługi, dostępne są również prysznice, toalety i prywatne kabiny do pracy.

Salony Sleep ‘n fly znajdziesz w Concourse A, B i C w Terminalu 3 oraz w Concourse D (Terminal 1)

Foto: Saher Suthriwala/ Unsplash

Foto: Haseeb Hamza/ Unsplash

Zobacz również: Rynek nieruchomości w Dubaju 2023 – raport

Zwrot VATu dla podróżnych

Będąc na lotnisku DXB, pełnoletni turyści mogą skorzystać ze zwrotu podatku VAT za dobra kupione w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. VAT w ZEA wynosi tylko 5%, ale jeśli kupujemy droższe produkty – np. elektronikę, to odzyskana kwota może być pokaźna. 

Zwrot podatku VAT – co będzie potrzebne?

Aby odzyskać zapłacony VAT, potrzebować będziesz paragonu za dane produkty – pamiętaj, żeby przy ich zakupie poinformować sprzedawcę, że będziesz chciał skorzystać ze zwrotu podatku, ponieważ paragon musi mieć specjalną adnotację.

W strefie odlotów, na wszystkich terminalach dostępne są automaty Planet Payment. Żeby z nich skorzystać, będziesz potrzebować swojego paszportu oraz wspomnianych wcześniej paragonów. Pamiętaj, że zwrot przysługuje tylko za produkty, które eksportujesz poza granice Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Otrzymasz 87% łącznej kwoty zapłaconego podatku VAT, pomniejszonego o prowizję w wysokości 4,80 AED za formularz Tax Free.

Co robić na lotnisku w Dubaju?

Czas spędzony na oczekiwaniu na nasz lot możemy wykorzystać w bardzo przyjemny sposób. Niezależnie od tego, z jakiego terminala będziemy ruszać w dalszą podróż, lotnisko DXB ma naprawdę pokaźną listę atrakcji, z których możemy skorzystać.

Strefa restauracyjna

Port lotniczy w Dubaju oferuje ponad 45 restauracji i punktów gastronomicznych, zarówno na Terminalu 1, 2, jak i 3. Bez problemu zjemy więc danie ze swojej ulubionej kuchni, wypijemy smaczną kawę i zaopatrzymy się w odpowiednie dla nas produkty spożywcze.

Strefa zakupowa

Podobnie, jak w przypadku restauracji, na wszystkich terminalach znajdziemy liczne sklepy, w których zaopatrzymy się dosłownie we wszystko – od perfum, przez elektronikę, książki, produkty spożywcze, jak i również tytoń, czy alkohol.

Strefa relaksu

Lotnisko w Dubaju to bardzo zatłoczone i ruchliwe miejsce, jednak bez problemu uda nam się tu zrelaksować i odpocząć, ponieważ oferta tego obiektu jest naprawdę imponująca.

Możemy poddać się odpręzającym masażom, czy zabiegom na twarz i ciało, które wykorzystują najnowsze technologie i produkty. Poza tym możemy poćwiczyć na siłowni, skorzystać z sauny lub jacuzzi, a nawet popływać w basenie. 

Przy dłuższym oczekiwaniu na lot możemy odprężyć się spędzając czas w licznych, luksusowych salonikach, a nawet w 5-cio gwiazdkowym hotelu – Dubai International Hotel.

Strefa rodzinna – dla dzieci

Czy lotnisko w Dubaju oferuje atrakcje dla dzieci?

Tak! Dedykowana dla rodzin podróżujących z dziećmi, strefa zapewniająca przestrzeń do relaksu w oczekiwaniu na lot zlokalizowana jest pomiędzy Gate B7 i B8 w Concourse B (Terminal 3).

Znajduje się tam obszar z kreatywnym sprzętem do zabawy, ekranami telewizyjnymi wyświetlającymi programy dla dzieci, miejscem do wspinaczki, interaktywną strefą gier, jak i przewijakami dla niemowląt.

Rodzice swoich pociech znajdą tam również indywidualne i grupowe miejsca do siedzenia, a także automat bezpieczeństwa dla dzieci, w którym obrazy są wyświetlane na podłodze, aby pomóc młodym podróżnym zrelaksować się przed lotem.

Atrakcje na lotnisku w Dubaju – podsumowanie

Udogodnienia na lotnisku w Dubaju sprawiają, że podróżowanie staje się czystą przyjemnością, a załatwienie wszelkich formalności nie stanowi żadnego problemu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, Twoja wizyta w tym fascynującym mieście będzie wspaniała, już od postawienia pierwszego kroku na lotnisku!
A jeśli port lotniczy DXB będzie dla Ciebie tylko miejscem przesiadkowym, ale wystarczy Ci czasu na krótkie zwiedzanie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem: Zwiedzanie podczas przesiadki w Dubaju

Foto: Sangga Rima Roman Selia/ Unsplash

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.