Zwiedzanie podczas przesiadki w Dubaju

Długa przesiadka w Dubaju nie musi oznaczać nudy i długiego czekania na lotnisku. Jeśli czeka Cię przesiadka na lotnisku w Dubaju, to z odpowiednią ilością czasu możesz zobaczyć trochę miasta, przejechać się pod Burj Khalifa lub przejść się po Dubai Marina. Problemem nie będzie wiza, a lot z przesiadką w Dubaju to świetna szansa na dodatkowe zwiedzanie.

Przesiadka w Dubaju zwiedzanie

Fot: Podróże z Hubertem

Fot: David Rodrigo, Unsplash

Przesiadka w Dubaju zwiedzanie

Lotnisko w Dubaju jest jednym z największych lotnisk na świecie, a wiele lotów z Europy w stronę południowej i wschodniej części świata odbywa się właśnie przez Dubaj. Przesiadka w Dubaju jest nie tylko konieczna z uwagi na zmianę samolotu ze względu na długość lotu, ale jest też świetną szansą na zobaczenie tego miasta przyszłości i przekonanie się, czy Dubaj to kierunek właśnie dla Ciebie.

Zamiast siedzieć na lotnisku i czekać na swój kolejny lot, warto wybrać się do centrum Dubaju i pochodzić trochę między wieżowcami, zrobić piękne zdjęcia i zwiedzić tak dużo, jak długi czas przesiadki.

Przesiadka w Dubaju – Internet w telefonie

Niezależnie od tego, czy przesiadka jest krótka czy długa, z pewnością przyda nam się stały dostęp do Internetu. Zwłaszcza, jeśli chcemy ten czas poświęcić na zwiedzanie Dubaju. Możemy na bieżąco korzystać z wielu usług online, m.in. sprawdzić rozkład transportu publicznego, czy kupić bilet na interesującą nas atrakcję. 

Korzystanie z eSIM jest bardzo łatwe – nie musisz kupować fizycznej karty, wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Airalo i postępować zgodnie z instrukcją.

Dodatkowo, rejestrując się poprzez nasz link otrzymasz 10% na pierwsze zamówienie w aplikacji.

Przed zakupem karty upewnij się, że Twój telefon obsługuje technologię eSIM.

Przesiadka w Dubaju wiza

Czy potrzebuję wizy na przesiadkę w Dubaju? Nie, nie potrzebujesz. Wizę turystyczną otrzymujemy za darmo podczas przekraczania granicy. Jest ona ważna przez 90 dni. Pamiętaj, aby paszport był ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przesiadka w Dubaju jak wygląda

Nie ważne jakimi liniami lecisz, czeka Cię mniej więcej to samo, czy Emirates przesiadka w Dubaju, czy flydubai przesiadka w Dubaju, zadziała ten sam schemat. Po wyjściu z samolotu musisz przejść kontrolę paszportową, dostać wizę i wydostać się z lotniska. Po zwiedzaniu oczywiście musisz wrócić odpowiednio długo przed wylotem, najlepiej 2 godziny przed, dla odważniejszych może być półtorej godziny przed.

Pamiętaj, że minimalny czas przesiadki, podczas której możesz sobie pozwolić na zwiedzanie Dubaju, to 6 godzin. To nasza sugestia oparta na wieloletniej znajomości miasta – Dubaj jest miastem w niektórych miejscach mocno zakorkowanym. Trzeba się z tym liczyć. Sam proces wyjścia samolotu może zająć godzinę lub więcej, a tak jak pisałem wcześniej, na lotnisku najlepiej stawić się 2 godziny przed odlotem. Wiąże się to z tym, że wychodząc ze strefy tranzytowej lotniska w Dubaju, ponownie trzeba przejść kontrolę paszportową.

Nie martw się o język, z podstawową znajomością języka angielskiego bez problemu poradzisz sobie podczas takiej przesiadki. Na przesiadkę możesz wybrać się na trzy sposoby:

 • Metrem – lotnisko w Dubaju jest połączone z centrum miasta czerwoną linią metra. Na miejscu znajdują się dwa przystanki: jeden przy terminalu 1, drugi przy terminalu 3. Czerwoną linią można dojechać bezpośrednio do przystanku Burj Khalifa/Dubai Mall lub Dubai Marina. Można też przesiąść się na przystankach Union lub BurJuman w zieloną linię metra, która jeździ po starym Dubaju. Do jazdy metrem w Dubaju niezbędne będzie wykupienie karty NOL. WAŻNE! Metro działa od mniej więcej 5:00 do po 0:00, co trzeba uwzględnić przy nocnym zwiedzaniu. Wszystko co związane z godzinami, cenami biletów, kartą NOL i organizacją metra w Dubaju znajdziesz tutaj – Transport publiczny w Dubaju.
 • Taksówka – taksówki są najpopularniejszym sposobem na zwiedzanie Dubaju podczas przesiadki. Z reguły są też najszybsze, chociaż trzeba uważać, aby nie trafić na korki w godzinach szczytu. Ceny taksówek w Dubaju, koszt postoju i koszty popularnych tras znajdziesz tutaj – Ile kosztuje TAXI w Dubaju?

Trzecia opcja to zorganizowane zwiedzanie Dubaju podczas przesiadki i możliwość zobaczenia wszystkiego, co w Dubaju najpiękniejsze według Twojego planu:

Przesiadka w Dubaju – najpopularniejsze Instagramowe miejsca do fotografii Podróże z Hubertem

Podczas takiej wycieczki zobaczysz najpopularniejsze fotograficzne w mieście przyszłości, jakim jest Dubaj. Nie będziesz musiał się martwić trasą, gdyż wycieczka będzie w pełni obsługiwana przez prywatnego kierowcę. Prywatna wycieczka nie ma ram czasowych: będzie trwać tyle, ile czasu masz na przesiadkę. Możesz zobaczyć też to, co dla Ciebie przygotowaliśmy w planie wycieczki, ale możesz kompletnie zmienić plan i kierowca pojedzie z tobą tam, gdzie chcesz. Cenę i szczegóły oferty znajdziesz tutaj – Przesiadka w Dubaju –Podróże z Hubertem.

Przesiadka w Dubaju zwiedzanie

Fot: Timo Volz, Unsplash

Przesiadka w Dubaju zwiedzanie

Fot: Kent Tupas, Unsplash

Plan zwiedzania przesiadka w Dubaju: 6 godzin, 12 godzin i 24 godziny:

6-godzinna przesiadka:

W czasie 6-godzinnej przesiadki w Dubaju czas jest mocno ograniczony, więc warto mieć go dobrze zaplanowanego. W takim czasie możesz podjechać taksówką lub metrem pod Burj Khalifa i zrobić sobie pod nim zdjęcie. Zobaczysz też od boku jak gigantycznym budynkiem jest Dubai Mall. Jeśli będziesz akurat w godzinach wieczornych, to załapiesz się na spektakularny pokaz fontann pod Burj Khalifa, który odbywa się od 18 do 23 do pół godziny. Z wystarczającą ilością czasu możesz po wyruszyć w kierunku Dubai Marina i pospacerować w okolicy Princess Tower, aby podziwiać świat dubajskich wieżowców.

12-godzinna przesiadka:

Mając 12 godzin na przesiadkę w Dubaju, masz już więcej możliwości. Możesz zobaczyć miejsca na zarówno na nowym, jak i starym Dubaju. W 12 godzin zdążysz: zrobić sobie zdjęcie pod Burj Khalifa, przejść się po plaży JBR, zobaczyć piękno budynku Muzeum Przyszłości lub podziwiać wieżowce na Dubai Marinie, doświadczyć rejsu tradycyjną Abrą po Dubai Creek i zrobić zakupy na Gold Souq.

Możesz zrobić to metrem, taksówką, lub wykupić wycieczkęZwiedzanie Dubaju„. i zwiedzić w 8 godzin takie miejsca na nowym i starym Dubaju:

 • Nowy Dubaj: Dubai Marina, Plaża JBR, Ain Dubai, Burj Al Arab, Hotel Atlantis, Muzeum Przyszłości, Dubai Mall, Dubai Aquarium, Dubai Waterfall, Burj Khalifa, Place Downtown, Wings of Mexico.
 • Stary Dubaj: Dubai Creek, Bastakyia, Dubai Fort, Rejs tradycyjną Abrą, Gold Souq, Bazar przypraw.

Przy dobrej organizacji czasowej można zwiedzić podczas wycieczki większość z tych miejsc – to od Ciebie zależy, czy chcesz zobaczyć tylko nowy Dubaj, tylko stary Dubaj, czy jeden i drugi. Możesz również wybrać, czy chcesz podczas wycieczki mieć opiekę polskiego przewodnika. To wszystko dotyczy wycieczki prywatnej, możesz też wykupić wycieczkę standardową na nowy lub stary Dubaj, które odbywają się: Nowy Dubaj w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty od 13:00 do 18:00, Stary Dubaj we wtorki, środy, czwartki i piątki od 15:00 do 18:00.

Ofertę wycieczek zwiedzania Dubaju, ceny i atrakcje znajdziesz tutaj – Zwiedzanie Dubaju (Nowy i Stary Dubaj).

24-godzinna przesiadka:

W czasie 24-godzinnej przesiadki masz o wiele więcej opcji: możesz zabrać sobie nocleg w jednym z hotelu w Dubaju, zrobić wszystko to, co podczas 12-godzinnej przesiadki, ale z mniejszym pośpiechem, a także:

 • Pójść na rejs jachtem po Dubaju – zobaczysz Dubaj z perspektywy jachtu podczas widokowego rejsu, podziwiając Marinę, Palm Jumeirah i inne charakterystyczne punkty Dubaju. Do wyboru są trzy opcje: Poranny rejs (11:00 – 12:15), Rejs o zachodzie słońca (16:30 – 19:30), Wieczorny Rejs (19:45 – 21:00).
 • Jetski przy Burj Al Arab – możesz przejechać się skuterami wodnymi przy najsłynniejszym hotelu, symbolu Dubaju, jakim jest Burj Al Arab.

Możesz też dopasować atrakcje pod Siebie i skorzystać z takiej, jaka najbardziej ci się podoba. Najtańsze atrakcje i bilety wejścia na atrakcje w Dubaju znajdziesz na naszej stronie – ATRAKCJE W DUBAJU.

Najczęstsze pytania dotyczące przesiadki w Dubaju:

 • Czy potrzebuję wizy na przesiadkę w Dubaju? Nie, wizę dostaniesz za darmo na lotnisku. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj – Przesiadka w Dubaju wiza.
 • Jak odbywa się przesiadka na lotnisku? – Przesiadka na lotnisku w Dubaju jest sprawna, a wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj – Przesiadka w Dubaju jak wygląda.
 • Ile potrzeba na przesiadkę w Dubaju? – minimalny czas potrzebny na zwiedzanie podczas przesiadki w Dubaju jaki rekomendujemy to 6 godzin.
 • Jak poruszać się metrem w Dubaju? – Odpowiedź na to pytanie i cały artykuł o transporcie publicznym w Dubaju znajdziesz tutaj – Transport Publiczny w Dubaju.
 • Czy można wyjść z lotniska podczas przesiadki w Dubaju? – Tak, możesz wyjść z lotniska podczas przesiadki w Dubaju. Musisz jednak wtedy przejść ponowną kontrolę paszportową wracając na lotnisko przed odlotem.
Przesiadka w Dubaju zwiedzanie

Fot: Darcey Beau, Unsplash

Zdjęcie w tle: mkjr_, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.