Podróżowanie solo w Dubaju – poradnik

Podróżując solo, stajesz się architektem swojego własnego planu podróży, decydując o tempie, miejscach do odwiedzenia i odkrywaniu własnych zainteresowań. Jednym z największych atutów podróżowania samemu jest pełna swoboda decydowania o swoim czasie. Bez potrzeby negocjowania z innymi podróżnikami czy dostosowywania się do ich planów, masz możliwość spędzania czasu dokładnie tak, jak chcesz.

Zobacz również: Najbardziej ekstremalne atrakcje w Dubaju

Pewnie niektórzy myślą, że samotne zwiedzanie Dubaju jest trudne i drogie. Dlatego powstał ten poradnik dla podróżujących solo w Dubaju . Nie wszystko jest takie jakie się wydaje, a kto nie próbuje ten nie pije szampana. Ten artykuł ma na celu, rozwianie niektórych wątpliwości i podpowiedzeniu co można zrobić, aby było prościej.

Czy Dubaj jest bezpiecznym miejscem dla osób podróżujących samotnie?

Podróżowanie solo w Dubaju? Nie ma czego się obawiać!  Dubaj jest uważany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, nieważne czy podróżujesz sam czy w grupie. Miasto to stosuje surowe przepisy i normy, co przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. W porównaniu z wieloma innymi miastami na świecie, Dubaj ma  niski poziom przestępczości. Kradzieże i napady są bardzo rzadkie, a policja jest aktywnie zaangażowana w utrzymanie porządku. Władze w Dubaju są znane ze swojego restrykcyjnego przestrzegania prawa, a przestępstwa są karane bardzo surowo. Miasto jest dobrze monitorowane, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Społeczeństwo jest otwarte na różne kultury i narodowości, dzięki czemu turyści z różnych części świata mogą czuć się tutaj dobrze. 

Fot: Darcey Beau, Unsplash

Fot: Nataliia Kvitovska, Unsplash

Co warto zwiedzić w pojedynkę w Dubaju?

Jest mnóstwo ciekawych atrakcji i miejsc na samotne zwiedzanie Dubaju. Zaczynając od Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Mierzy on aż 828 metrów i  posiada 163 piętra. Są 3 opcje wjazdu: 

Nie ma najlepszej godziny wjazdu, wszystko zależy od Twoich preferencji i czasu jakim dysponujesz. Jednak będąc w Dubaju nie możesz ominąć tej atrakcji. 

Do najwyższego budynku świata wchodzi się przez jedno z największych centrów handlowych Dubai Mall. Oprócz sklepów znajdziesz również różne atrakcje jak lodowisko, czy ogromne akwarium gdzie możesz zobaczyć ponad 33000 zwierząt wodnych, w tym rekinów, ryb i innych gatunków. Akwarium Dubai Mall można oglądać z zewnątrz, ale warto również wejść do środka i przejść się 48-metrowym tunelem i podziwiać wszystko od środka.  Podróże dla jednej osoby w Dubaju wcale nie muszą być tylko dla jednej osoby. Możesz zapisać się na wycieczkę z przewodnikiem i dołączyć do grupy. Osoby oprowadzające znają dobrze Dubaj i opowiedzą różne ciekawostki, o których nigdzie nie przeczytasz. Zobaczysz nie tylko wspaniałe atrakcje, futurystyczne budynki i historyczną architekturę, ale dowiesz się jak to wszystko funkcjonuje “od środka”.  Ciekawą opcją jest też pustynne safari, które dostarczy Ci wrażeń i adrenaliny. Rajd po pustyni, zjeżdżanie na desce po wydmach, pyszne jedzenie i nie tylko. Atrakcje w Dubaju to również najbardziej rozchwytywany jachtem po Dubaju, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Jakie są rekomendowane miejsca zakwaterowania dla osób podróżujących solo w Dubaju?

Znajdziesz różnorodne opcje noclegowe na podróże dla jednej osoby w Dubaju, z uwzględnieniem różnych budżetów i preferencji. 

Pierwszą możliwością, która przychodzi od razu na myśl o podróżach solo, są hostele, których jest kilka w Dubaju. Jest parę polecanych przez innych podróżujących w różnych przedziałach cenowych, jak np. “Robin Hostel Dubai” i “Route 66 Beach Hostel”. Oba hostele w wyszukiwarkach mają oceny powyżej 8 na 10 gwiazdek. 

Następną opcją są apartamenty w Dubaju. Tego jest naprawdę dużo i ciężko polecić coś najlepszego. Znajdziesz apartamenty i tańsze i droższe, w różnych dzielnicach. Przy wyborze może Ci pomóc lokalizacja, dobrze jak jest niedaleko miejsc, które Cię interesują. Jednak pamiętaj, że Dubaj jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem i tak naprawdę prawie wszędzie dostaniesz się metrem czy autobusem, zależy tylko jak długo ta podróż będzie trwała. Kolejną i ostatnią możliwością są hotele w Dubaju, czyli to z czego Dubaj słynie. Je również znajdziesz w różnych przedziałach cenowych. Z opcji budżetowych jest np. “Atana” Z hotelami jest podobnie jak z apartamentami jest ich bardzo dużo i wszystko zależy od Twoich preferencji. Najważniejsze, aby przed rezerwacją spojrzeć na opinie osób, które wcześniej tam były.

Fot: Pawanpreet Singh, Unsplash

Fot: Markus Henze, Unsplash

Jakie są korzyści z podróżowania solo w Dubaju?

Podróże dla jednej osoby w Dubaju  dają pełną swobodę planowania własnej trasy, decydowania o czasie spędzanym w poszczególnych miejscach i dostosowywania planu podróży do własnych preferencji. To doskonała okazja do czerpania radości z niezależności i odkrywania świata według własnych reguł.

Samotna podróż to doskonała okazja do głębszego zrozumienia samego siebie. W sytuacjach podróżniczych, zwłaszcza gdy jesteś sam, nierzadko pojawiają się wyzwania, które pozwalają na rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz budowania pewności siebie.

Dubaj jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Podróżowanie solo pozwala bardziej skoncentrować się na otoczeniu kulturowym, zanurzeniu się w miejscowych zwyczajach i lepszym zrozumieniu lokalnej atmosfery.

Osoby podróżujące solo często są bardziej otwarte na nowe znajomości i interakcje z innymi podróżnikami czy mieszkańcami. To może prowadzić do ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązywania przyjaźni z ludźmi z różnych zakątków świata.

Samotne podróżowanie po tym mieście to nie tylko zwiedzanie miejsc, ale również fascynujące doświadczenie osobiste, które może przynieść wiele satysfakcji. Oby ten poradnik dla podróżujących solo w Dubaju  rozwiał Twoje wątpliwości i pomógł przy podjęciu decyzji czy jest to sposób podróżowania, który Cię interesuje akurat w to miejsce.

To również może Cię zainteresować:

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.