Zwiedzanie Dubaju na rowerze

Dubaj rowerem? W pierwszej chwili jazda na rowerze w Dubaju nie brzmi jak dobry pomysł. Ale wręcz przeciwnie. Dubaj posiada najlepsze trasy rowerowe a wynajem roweru w Dubaju jest banalnie prosty i tani dzięki aplikacji Careem Bike.

Zobacz również: Atrakcje w Dubaju

Dubaj rowerem

Zwiedzanie Dubaju na rowerze to banalnie prosta sprawa. Wystarczy Ci aplikacja Careem Bike, w której za 25 złotych za miesiąc możesz wykupić subskrypcję, która daje dostęp nie tylko do darmowej dostawy jedzenia ale również jazdy na rowerze w Dubaju bez limitu. I to rowerze elektrycznym!

Jak wygląda taki wynajem?

Dubaj na rowerze to idealna opcja zwiedzania. Jak wynająć rower w Dubaju?


Wystarczy pobrać aplikację Careem Bike, zarejestrować się, opłacić subskrypcję. Na mapie znajdziemy wszystkie dostępne stanowiska rowerów elektrycznych, których w Dubaju jest ogrom. Podchodzimy do roweru i na ramie znajduje się kod QR, który należy zeskanować, po poprawnym zeskanowaniu odblokuje się blokada i można już korzystać z roweru. Należy tylko pamiętać, że jednorazowo można jechać na rowerze 30 minut, po tym czasie trzeba go zwrócić, lecz można od razu wziąć kolejny.

Jakie są główne atrakcje i miejsca w Dubaju, które można zwiedzić rowerem?

W Dubaju możecie dojechać w prawie każde miejsce rowerem elektrycznym. Jeżeli już korzystacie z naszych apartamentów w Princess Tower to obok znajduje się stanowisko z rowerami. Warto wybrać się na wieczorną przejażdżkę po Dubaj Marinie, aż po Ain Dubai. Kolejną ciekawą propozycją może być przejażdżka w stronę Burj Khalifa oraz Dubai Mall, tam też można dojechać rowerem korzystając cały czas ze ścieżki rowerowej. Po drodze miniecie wszystkie najważniejsze atrakcje Dubaju oraz piękne plaże.

Najciekawsze trasy rowerowe w Dubaju

Dubai Marina

Jak jazda na rowerze w Dubaju to na pewno Dubai Marina. Gdzie start jest przy Princess Tower, a trasa prowadzi przez całą Dubai Marinę, JBR, aż po Ain Dubai. W tym momencie najlepiej wybrać się na wycieczkę wieczorem, gdy są realizowane pokazy dronów nad JBR Beach. Trasa ma długość 8,5km i zajmie około godzinę. Niestety Google Maps nie generuje tras rowerowych, ale to nie oznacza, że nie można tam rowerem jeździć. Wręcz przeciwnie.

Burj Khalifa

Trasa prowadząca z Princess Tower, aż pod Burj Khalifę. Jest to długa trasa, mająca ponad 40 km łącznie, lecz warto. Prowadząca całą drogę wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej mija nie tylko Burj Al Arab ale również najciekawsze plaże Dubaju jak Kite Beach czy Jumeirah Beach, gdzie można zrobić chwilowy przystanek na kąpiel w morzu lub wypicie zimnego soku z pięknym widokiem na zatokę i Palm Jumeirah.

Czy zwiedzanie Dubaju na rowerze jest bezpieczne?

Tak! Jeżeli oczywiście stosujemy się do przepisów na rowerze, trzymamy się ścieżek rowerowych, nie przejeżdżamy na czerwonym świetle oraz uważamy na innych uczestników ruchu. Ścieżki są niedawno oddane do użytku, w stanie idealnym, oświetlone oraz szerokie. Jazda na rowerze w Dubaju jest bardzo bezpieczna, nie tylko za dnia, ale również nocą.

Jakie są zasady i przepisy dotyczące jazdy na rowerze w Dubaju?


W Dubaju jeżeli nie ma ścieżki rowerowej to można jechać chodnikiem, należy tylko pamiętać, że pieszy ma pierwszeństwo. Rowerzyści powinni szanować pieszych i unikać jazdy zbyt szybko na chodnikach.

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.