Międzylądowanie w Dubaju – 48h na zwiedzanie Dubaju

Dubaj jest jednym z największych lotniczych hubów przesiadkowych na całym świecie. Często przy dalszej podróży międzylądowanie odbywa się właśnie w Dubaju. Międzylądowanie w Dubaju to świetna okazja na zwiedzenie miasta i skorzystanie z jego najważniejszych atrakcji, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji dwa dni.

Międzylądowanie w Dubaju - 48h na zwiedzanie Dubaju

Fot: Kgbo – Own work, CC BY-SA 4.0

Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju to jeden z największych lotniczych hubów przesiadkowych na świecie. Rocznie dziesiątki milionów pasażerów przylatuje do Dubaju, ale większość z nich nie wychodzi poza teren lotniska i przesiada się na kolejny samolot do swojego ostatecznego celu podróży. Przesiadka w Dubaju jest świetną okazją na zwiedzenie tego miasta, aby nie musieć jedynie koczować na lotnisku i czekać na kolejny lot. Co zwiedzić w Dubaju podczas przesiadki trwającej do 24 godzin opisaliśmy tutaj – Zwiedzanie podczas przesiadki w Dubaju.

Z tego artykułu dowiesz się jak zaplanować sobie dwudniowy pobyt w Dubaju podczas międzylądowania.

Międzylądowanie w Dubaju wiza

Czy potrzebuję wizy podczas międzylądowania w Dubaju? Nie, nie potrzebujesz. Wizę turystyczną otrzymujemy za darmo podczas przekraczania granicy. Jest ona ważna przez 90 dni. Pamiętaj, aby paszport był ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Międzylądowanie w Dubaju jak wygląda?

Dubaj jest jednym z najbardziej niesamowitych miast na świecie. Co roku przybywa tu masa turystów. Nie dziwi więc, że Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju jest ogromny. Jeśli zdecydujesz się na międzylądowanie w Dubaju, to musisz się jakoś w tym mieście odnaleźć. Oto najważniejsze rady!

Po wyjściu z samolotu udaj się spokojnie w stronę kontroli paszportowej. Tam otrzymasz swoją darmową wizę w paszporcie, a następnie będziesz mógł wydostać się z lotniska do centrum miasta. Jest na to kilka sposobów:

 • Metrem – lotnisko w Dubaju jest połączone z centrum miasta czerwoną linią metra. Na miejscu znajdują się dwa przystanki: jeden przy terminalu 1, drugi przy terminalu 3. Czerwoną linią można dojechać bezpośrednio do przystanku Burj Khalifa/Dubai Mall lub Dubai Marina. Można też przesiąść się na przystankach Union lub BurJuman w zieloną linię metra, która jeździ po starym Dubaju. Do jazdy metrem w Dubaju niezbędne będzie wykupienie karty NOL. WAŻNE! Metro działa od mniej więcej 5:00 do po 0:00, co trzeba uwzględnić przy nocnym zwiedzaniu. Wszystko co związane z godzinami, cenami biletów, kartą NOL i organizacją metra w Dubaju znajdziesz tutaj – Transport publiczny w Dubaju.
 • Taksówka – taksówki są najpopularniejszym sposobem na zwiedzanie Dubaju podczas przesiadki. Z reguły są też najszybsze, chociaż trzeba uważać, aby nie trafić na korki w godzinach szczytu. Ceny taksówek w Dubaju, koszt postoju i koszty popularnych tras znajdziesz tutaj – Ile kosztuje TAXI w Dubaju?

Te środki transportu pomogą Ci komfortowo zwiedzić Dubaj, gdy masz 48-godzinne międzylądowanie. Jeśli nie władasz dobrze językiem angielskim – nie martw się, podstawowa znajomość w zupełności wystarczy, a nawet jeśli jej nie posiadasz, to wszędzie znajdziesz punkty z darmowym Wi-Fi, które pozwoli Ci na tłumaczenie potrzebnych Ci zwrotów z polskiego na angielski.

Międzylądowanie w Dubaju jak wygląda?

Fot: Oliwia Makara

48h w Dubaju z Podróże z Hubertem

Fot: Oliwia Makara

48h w Dubaju z Podróże z Hubertem

Jest jeszcze trzecia opcja, ale nie tylko transportu, ale całego pobytu w Dubaju podczas międzylądowania. Jeśli czekają Cię 48h w Dubaju i nie wiesz jak zaplanować swój pobyt w tym mieście – zajrzyj na podrozezhubertem.pl lub napisz na [email protected]. My zajmiemy się zorganizowaniem Twojego czasu i atrakcji na miejscu – w grę wchodzi również prywatny transport. Najważniejsze informacje potrzebne do przygotowania oferty to data, ilość osób i chęć w jaki sposób spędzić 48h w Dubaju (odpoczynek czy intensywne zwiedzanie).

Dubai Stopover z Emirates

Linia lotnicza Emirates ma u siebie usługę Dubai Stopover, czyli przedłużenie przesiadki w Dubaju podczas lotu liniami Emirates w zamian za zwiedzanie miasta i dodatkowe atrakcje. Pakiet postoju w Dubaju zawiera organizację wszystkich transferów i pobytu w hotelu, a także zniżkę na oferowane przez Emirates i przez ich partnerów atrakcje.

Żeby skorzystać z tej usługi, musisz do 48 godzin przed wylotem skontaktować się z biurem podróży współpracującym z Emirates, najbliższym biurem Emirates lub po wylądowaniu w Dubaju odwiedzić punkt Hotels & Visas w Terminalu 3. Pamiętaj, że dotyczy to pobytów dłuższych niż 24 godziny.

Międzylądowanie w Dubaju – 48h na zwiedzanie

Dwudniowy pobyt w Dubaju podczas międzylądowania to idealny czas, żeby zwiedzić trochę miasta i poznać go od środka. Dla wielu osób ten czas jest jednak niewystarczający pod względem tego, że zakochują się w Dubaju i muszą tu wrócić… więc ostrzegamy! Zwiedzanie Dubaju w 2 dni to sporo czasu na zobaczenie najważniejszych rzeczy i skorzystanie z atrakcji dostępnych na naszej stronie, które znajdziesz tutaj – Sklep Podróże z Hubertem. Oferujemy atrakcje takie jak Pustynne Safari lub Rejs Jachtem, a oprócz tego znajdziesz u nasz bilety do atrakcji jak Muzeum Przyszłości czy Burj Khalifa taniej niż na oficjalnych stronach!

Co zobaczyć Dubaju przed dwa dni?

48 godzin na zwiedzanie Dubaju to odpowiedni czas na zobaczenie najważniejszych atrakcji na szybko. Co możesz w tym czasie zrobić w Dubaju?

 • podjechać pod Burj Khalifa, zrobić sobie pod nim zdjęcie, zobaczyć pokaz fontann pod Burj Khalifa, który odbywa się od 18 do 23 do pół godziny. Możesz też wjechać na najwyższe piętra budynku, na 124 i 125 piętro bilety kupisz tutaj – Burj Khalifa – 124 & 125 piętro, na 148 piętro tutaj – Burj Khalifa – 148 Piętro, a na 154 piętro VIP tutaj – Burj Khalifa VIP – 154 Piętro
 • zwiedzić dzielnicę Dubai Marina, słynącą z oszałamiających wieżowców, pospacerować po wewnętrznej stronie Mariny i w okolicy Princess Tower, gdzie znajdują się nasze apartamenty nawet powyżej 70 piętra, których wynajem znajdziesz tutaj – Dubaj apartamenty.
48h w Dubaju z Podróże z Hubertem

Fot: Oliwia Makara

48h w Dubaju z Podróże z Hubertem

Fot: Oliwia Makara

 • Pójść na rejs jachtem po Dubaju – zobaczysz Dubaj z perspektywy jachtu podczas widokowego rejsu, podziwiając Marinę, Palm Jumeirah i inne charakterystyczne punkty Dubaju. Do wyboru są trzy opcje: Poranny rejs (11:00 – 12:15), Rejs o zachodzie słońca (16:30 – 19:30), Wieczorny Rejs (19:45 – 21:00).
 • Jetski przy Burj Al Arab – możesz przejechać się skuterami wodnymi przy najsłynniejszym hotelu, symbolu Dubaju, jakim jest Burj Al Arab.
 • Przejść się po plaży JBR, szerokiej piaszczystej plaży przy samej Dubai Marinie. Kto będzie miał ze sobą kąpielówki, ten może oczywiście wbiec do morza!
 • Zobaczyć piękno budynku Muzeum Przyszłości i ewentualnie zdecydować się na jego zwiedzanie, na które bilety kupisz tutaj – bilety Muzeum Przyszłości.
 • Wybrać się na Stary Dubaj, doświadczyć rejsu tradycyjną Abrą po Dubai Creek i zrobić zakupy na Gold Souq, czyli targu złota i kupić w jego okolicach niedrogie pamiątki.

Zwiedzić Stary i Nowy Dubaj możesz sam, ale możesz również z wycieczką prywatną, taką jak nasze „Zwiedzanie Dubaju” z przewodnikiem. Wtedy podczas jednej wycieczki (jedna na stary, jedna na nowy) zwiedzisz takie miejsca jak:

 • Nowy Dubaj: Dubai Marina, Plaża JBR, Ain Dubai, Burj Al Arab, Hotel Atlantis, Muzeum Przyszłości, Dubai Mall, Dubai Aquarium, Dubai Waterfall, Burj Khalifa, Place Downtown, Wings of Mexico
 • Stary Dubaj: Dubai Creek, Bastakyia, Dubai Fort, Rejs tradycyjną Abrą, Gold Souq, Bazar przypraw.

Przy dobrej organizacji czasowej można zwiedzić podczas wycieczki większość z tych miejsc – to od Ciebie zależy, czy chcesz zobaczyć tylko nowy Dubaj, tylko stary Dubaj, czy jeden i drugi. Możesz również wybrać, czy chcesz podczas wycieczki mieć opiekę polskiego przewodnika. To wszystko dotyczy wycieczki prywatnej! Możesz też wykupić wycieczkę standardową na nowy lub stary Dubaj, które odbywają się: Nowy Dubaj w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty od 13:00 do 18:00, Stary Dubaj we wtorki, środy, czwartki i piątki od 15:00 do 18:00.

Dubaj – co zobaczyć przez weekend? W weekend oprócz wyżej wymienionych aktywności możesz skorzystać z innych atrakcji w Dubaju.

Pomoże Ci w tym na pewno lista TOP 30 rzeczy do zrobienia w Dubaju. Ofertę wycieczek zwiedzania Dubaju, ceny i atrakcje znajdziesz tutaj – Atrakcje w Dubaju.

Takie międzylądowanie to idealna szybka wycieczka na zapoznanie się z Dubajem. Możesz wtedy zobaczyć najważniejsze atrakcje Dubaju, a plan zwiedzania nie jest zbyt napięty. Międzylądowanie na 48 godzin to też idealny sposób na weekend w Dubaju, na przykład romantyczny z drugą połówką.

Zdjęcie w tle: Oliwia Makara

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.