Lotnisko Abu Dhabi – jak dostać się do Dubaju?

W tym sezonie wakacyjnym wiele osób podróżuje do Emiratów, a jako lotnisko docelowe wybiera Abu Zabi lub Dubaj. Wszystko dzięki linii lotniczej Wizzair, która jest lowcoastem i pozwala na budżetowy lot do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Krakowa i Katowic. Gdy już kupisz bilety do Abu Dhabi, to pojawia się pytanie: jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju. Przygotowaliśmy listę z wszystkimi możliwościami! 🇦🇪

Fot: gulfnews.com/uae/transport/uae-shuttle-bus-launched-between-abu-dhabi-international-airport-and-dubai

Fot: Wizzair, Facebook

Przejazd Dubaj Abu Zabi: Autobus Abu Dhabi Airport Express

Abu Dhabi Airport Express Wizzair jest obecnie najlepszym pod względem szybkości i ceny środkiem, aby dojechać z przystanku Abu Dhabi lotnisko do Dubaju. Autobusy odjeżdżają spod samego terminala na lotnisku, więc nie da się ich przeoczyć. Ten transport jest dostępny przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę: pełny rozkład jazdy tam i z powrotem (można się tak też udać z Dubaju na lotnisko Abu Zabi) znajdziesz tutaj – jak dojechać z lotniska w Abu Dhabi do Dubaju . Autobusy dojeżdżają do dworca autobusowego Ibn Battuta na południu Dubaju. Stamtąd możecie już bez problemy wsiąść w metro i dostać się do swojego zakwaterowania. Koszt? 35 dirhamów. Płatność kartą bądź gotówką tylko na lotnisku lub online (pierwszeństwo mają bilety zakupione na lotnisku). Jeśli płacicie gotówką, to w terminalu znajdziecie bankomaty, z których bez problemu wypłacicie pieniądze. Najtańszą i najlepszą opcją na takie wypłacanie jest Revolut, o którym więcej przeczytasz TUTAJ. Przejazd trwa niewiele ponad godzinę na trasie Abu Dhabi Dubai.

Najlepsze atrakcje w Dubaju zarezerwujesz TUTAJ

Abu Zabi Dubaj dojazd: Autobus linii E101 z centrum Abu Dhabi

Najtańszą formą na przejechanie trasy Abu Dhabi Dubai jest autobus linii E101. Odjeżdża on jednak nie z lotniska, ale z głównego dworca autobusowego w Abu Dhabi. Na główny dworzec możecie bez problemu dostać się taksówką lub autobusem. Autobusy jeżdżą cały weekend, średnio co pół godziny jest odjazd. Te autobusy również docierają do dworca autobusowego Ibn Battuta na południu Dubaju. Koszt takiego przejazdu do 25 dirhamów i możecie za niego zapłacić kartą NOL, czyli podstawowym środkiem płatniczym za transport publiczny w Dubaju. Przejazd trwa około 2 godziny.

Taksówka

Bardziej komfortowym środkiem transportu będzie taksówka. Możesz wziąć taką spod lotniska, albo z aplikacji np. Careem. Przejazd może kosztować od około 200 dirhamów do 400, zależnie od rodzaju, rozmiaru taksówki i miejsca docelowego w Dubaju. Nie bierz dużych, czarnych taksówek! Są dużo droższe. Bierzcie zawsze oryginalne Hala Taxi, które są państwowe i najtańsze. Trasa może zająć około godziny do samego Dubaju, później już zależnie od pory i korków do waszego zakwaterowania.

Transfer lotniskowy od Podróże z Hubertem

Może chcesz skorzystać z naszego transportu? Odbierzemy cię z lotniska tuż po twoim przylocie i zawieziemy tuż pod drzwi. Najbardziej opłacalna opcja i najszybsza dla grup 4 osób wzwyż. Link do oferty ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Transport z Abu Zabi do Dubaju: podsumowanie wymienionych opcji

To były najlepsze z najtańszych opcji, które odpowiadają na pytanie jak dojechać z Abu Zabi do Dubaju i odwrotnie, jak dojechać z Dubaju do Abu Dhabi. Autobus z Abu Dhabi to Dubaju to zdecydowanie najtańsza opcja, którym można wrócić też z Dubaju do Abu Dhabi na lot powrotny.

Prywatny kierowca

Zawsze jest też możliwość wynajęcia prywatnego kierowcy. Zwykle jest to koszt około 500 dirhamów. Oczywiście taki kierowca odbierze cię na czas z lotniska i zawiezie pod same drzwi hotelu lub apartamentu.

Wynajem samochodu

Ostatnią opcją jest wynajem i poruszanie się własnym samochodem po ulicach Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma na pewno tę korzyść wybranie tej opcji na poruszanie się po trasie Dubaj Abu Dhabi, że sam zarządzisz swoim czasem i jeździsz kiedy chcesz. Nie polecamy jej jednak – w Dubaju bywają duże korki, jest tu dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, a szukanie parkingu to raczej ostatnia rzecz, którą chcecie się męczyć na wakacjach.

Zdjęcie w tle: Autobus Abu Dhabi Airport Express

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.