🇦🇪 Jak dostać się z lotniska w Abu Dhabi do Dubaju?

W tym sezonie wakacyjnym wiele osób podróżuje do Dubaju przez Abu Dhabi. Wszystko dzięki linii lotniczej Wizzair, która jest lowcoastem i pozwala na budżetowy lot do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Krakowa i Katowic. Gdy już kupicie bilety do Abu Dhabi, to pojawia się pytanie: jak tanio i szybko dotrzeć do Dubaju? Przygotowaliśmy dla was listę z wszystkimi możliwościami!

  • Autobus Abu Dhabi Airport Express – jest to obecnie najlepszy pod względem szybkości i ceny środek, aby dostać się z lotniska w Abu Dhabi do Dubaju. Autobusy odjeżdżają spod samego terminala na lotnisku, więc nie da się ich przeoczyć. Ten transport jest dostępny przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę: pełny rozkład jazdy tam i z powrotem (można się tak też udać z Dubaju na lotnisko w Abu Dhabi) znajdziecie TUTAJ. Autobusy dojeżdżają do dworca autobusowego Ibn Battuta na południu Dubaju. Stamtąd możecie już bez problemy wsiąść w metro i dostać się do swojego zakwaterowania. Koszt? 35 dirhamów, CO WAŻNE płatne w gotówce. W terminalu znajdziecie bankomaty, z których bez problemu wypłacicie pieniądze. Najtańszą i najlepszą opcją na takie wypłacanie jest Revolut, o którym więcej przeczytacie TUTAJ. Przejazd trwa niewiele ponad godzinę.
  • Autobus linii E101 z centrum Abu Dhabi – najtańszą formą dostanie się do Dubaju z Abu Dhabi jest autobus linii E101. Odjeżdża on jednak nie z lotniska, ale z głównego dworca autobusowego w Abu Dhabi. Na główny dworzec możecie bez problemu dostać się taksówką lub metrem. Autobusy jeżdżą cały weekend, średnio co pół godziny jest odjazd. Te autobusy również docierają do dworca autobusowego Ibn Battuta na południu Dubaju. Koszt takiego przejazdu do 25 dirhamów i możecie za niego zapłacić kartą NOL, czyli podstawowym środkiem płatniczym za transport publiczny w Dubaju. Przejazd trwa około 2 godziny.
  • Taksówka – bardziej komfortowym środkiem transportu będzie taksówka. Możecie wziąć taką spod lotniska, albo z aplikacji np. Careem. Przejazd może kosztować od około 200 dirhamów do 400, zależnie od rodzaju, rozmiaru taksówki i miejsca docelowego w Dubaju. Nie bierzcie dużych, czarnych taksówek! Są dużo droższe. Bierzcie zawsze oryginalne Hala Taxi, które są państwowe i najtańsze. Trasa może zająć około godziny do samego Dubaju, później już zależnie od pory i korków do waszego zakwaterowania.
  • Transfer lotniskowy od Podróże z Hubertem – może chcecie skorzystać z naszego transportu? Odbierzemy cię z lotniska tuż po twoim przylocie i zawieziemy tuż pod drzwi. Najbardziej opłacalna opcja i najszybsza dla grup 4 osób wzwyż. Link do oferty ZNAJDZIECIE TUTAJ.
  • Prywatny kierowca – zawsze jest też możliwość wynajęcia prywatnego kierowcy. Zwykle jest to koszt około 500 dirhamów. Oczywiście taki kierowca odbierze was czasowo z lotniska i zawiezie pod same drzwi hotelu lub apartamentu.
  • Wynajem samochodu – ostatnią opcją jest wynajem i poruszanie się własnym samochodem po ulicach Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma na pewno tę korzyść ta opcja, że sami zarządzacie swoim czasem. Nie polecamy jej jednak – w Dubaju bywają duże korki, jest tu dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, a szukanie parkingu to raczej ostatnia rzecz, którą chcecie się męczyć na wakacjach.

Zdjęcie w tle: businesstraveller.com

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem.