Wizz Air otwiera dwie bazy w Europie

Węgierski przewoźnik otworzy bazy w Larnace i Mediolanie. Ponadto, linia uruchomi kilkadziesiąt nowych połączeń, w tym z Wrocławia do nadmorskiej Larnaki.

Mediolan, zdjęcie: Nusa Urbancek / Unsplash

Ekspansja Cypru

– Cieszymy się, że w dniu dzisiejszym ogłosiliśmy naszą 28. bazę w Larnace i będziemy bazować na 2 samolotach Airbus A320 na lotnisku w Larnace w lipcu 2020 roku – mówili przedstawiciele Wizz Aira.

Oprócz podania informacji o otwarciu bazy, przewoźnik ogłosił również dziesięć tras z Larnaki do Aten, Billund, Dortmundu, Karlsruhe/Baden Baden, Memmingen, Wrocławia, Salonik, Suceavy, Turku i Kopenhagi.

Pracę w liniach lotniczych oraz branżach pokrewnych znajdzie ponad 100 osób.

Zobacz również: Cypr otwiera się na zagranicznych turystów, także tych z Polski!

Węgierskie szaleństwo na włoskiej ziemi

W lipcu 2020 r. przewoźnik umieści pięć Airbusów A321 w Porcie Lotniczym Mediolan-Malpensa. Samoloty będą obsługiwać połączenia do Londynu Luton, Mahon, Eindhoven, Aten, Korfu, Rodos, Salonik, Santorini, Rejkiawiku, Zakinthos, Porto, Lizbony, Marrakeszu, Prisztiny, Tallinna, Tel Awiwu, na Fuerteventurę, Gran Canarię, i Teneryfę.

– Wraz z utworzeniem nowej bazy i uzupełnieniem już obsługiwanych 8 tras, ogłosiliśmy 20 nowych usług do 11 krajów z Mediolanu Malpensa od lipca 2020 r. Wizz zaczął latać do Włoch w 2004 r.  i od tego czasu przewoził ponad 40 milionów pasażerów do/z Włoch na ponad 100 trasach. Dzięki utworzeniu najnowszej bazy Wizz Air w Mediolanie Malpensa podwoi się zdolność przewozowa – poinformowało biuro prasowe przewoźnika.

W 29. bazie operacyjnej Wizz Aira na mediolańskim lotnisku pracę znajdzie ponad 200 osób.

Zobacz również: Wizz Air poleci z Katowic do Abu Dhabi!

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.