Wizz Air poleci z Katowic do Abu Dhabi!

Węgierski przewoźnik poinformował o nowej trasie łączącej Abu Zabi z Katowicami. Połączenie wystartuje 15 września 2020 roku, pod warunkiem wznowienia w Polsce ruchu lotniczego.

zdjęcie: Airbus Media

Ponadto, linia uruchomi połączenia do Abu Zabi z Budapesztu i Bukaresztu od czerwca oraz z Kluż-Napoki i Sofii od września br. Tym samym, Wizz Air stał się pierwszym europejskim przewoźnikiem niskokosztowym, który poleci do stolicy Emiratów. Jak informuje portal Pasażer, w dłuższej perspektywie węgierska linia planuje się skupić na uruchomieniu tras m.in. w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

– Dzisiejsze ogłoszenie stanowi podstawę długoterminowych planów oferowania niskich taryf w połączeniu z wysoką jakością obsługi na pokładzie dla coraz większej liczby klientów w Abu Dhabi – powiedział cytowany przez portal Pasażer József Váradi, prezes Wizz Air Holdings.

– Z niecierpliwością czekamy na pasażerów na pokładach samolotów naszej młodej, zielonej i super wydajnej floty, mając jednocześnie na uwadze zdrowie i samopoczucie naszych pasażerów i załogi – dodał Váradi.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.