Ryanair poleci z Poznania do Palermo na Sycylii

W tegorocznym sezonie letnim nie brakuje świetnych ogłoszeń o nowych trasach z Polski. Oto kolejna – Ryanair oficjalnie ogłosił nową trasę z Poznania do Palermo. To kolejna bezpośrednia trasa z Polski na Sycylię.

Fot: @RyanairPress, X

Ryanair Sycylia

Ryanair ogłosił oficjalnie otworzenie nowej bezpośredniej trasy z Polski na Sycylię. Irlandzki przewoźnik poleci z Poznania do Palermo, kulturalnej, gospodarczej i turystycznej stolicy Sycylii. Nowość została przekazana światu na konferencji prasowej we Włoszech, której podsumowanie linia lotnicza wrzuciła na swoje konto Ryanair Press Team na portalu X.

Na lato z Poznania na Sycylię

Nowej trasy jeszcze nie ma w systemie rezerwacyjnym Ryanaira, ale na pewno przez fakt oficjalnego ogłoszenia na konferencji za niedługo tam się pojawi. Wiadomo jedynie, że trasa będzie wykonywana w sezonie letnim, więc do końca września lub października. Najprawdopodobniej z Ławicy do Palermo loty będą wykonywane 2 razy w tygodniu.

Poznański port lotniczy będzie 3 w Polsce, który posiada w swojej siatce połączeń bezpośrednie loty do Palermo, dołączając do Wrocławia i Krakowa. To też kolejna włoska nowość z Polski w siatce Ryanaira. Ostatnio irlandzki przewoźnik ogłosił nowe trasy z Krakowa do Olbii i z Krakowa do Triestu.

Tło: Michele Bitetto, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.