Ryanair poleci z Krakowa do Triestu!

Fenomenalna nowość pojawiła się w rozkładzie lotów portu lotniczego w Balicach! Ryanair uruchomi na początku kwietnia bezpośrednie loty z Krakowa do włoskiego Triestu. Rozkład lotów będzie idealny na city-break.

Fot: Triest/ Arno Senoner, Unsplash

Takie nowości podróżnicy lubią najbardziej! Ryanair nie zatrzymuje się w swojej wakacyjnej ofensywie i ogłasza kolejne nowe połączenie z Polski na sezon letni. Tym razem nowość została dodana do siatki lotów krakowskiego portu lotniczego w Balicach, a będziemy mogli dolecieć do włoskiego miasta na styku kultur, czyli do Triestu.

Z Krakowa do Triestu od kwietnia

Loty z Krakowa do Triestu wystartują 1 kwietnia i nie, to nie prima aprilis. Samoloty będą latać na północ Włoch z Małopolski 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Godziny lotów są idealnie dostosowane do spędzenia na miejscu pełnych 4 dni, gdyż przykładowo wylatujemy w piątek w godzinach porannych, wracamy w poniedziałek w godzinach wieczornych. Ostatni rejs na nowej trasie na ten moment zaplanowano na 25 października.

Nowa trasa z Krakowa do Triestu to najlepsza okazja to poznania tego niesamowitego miasta, zwanego też drugą Wenecją. To miasto zawsze było na rozdrożu, więc Triest czerpał od setek lat inspiracje nie tylko z kultury włoskiej, ale też swoich sąsiadów. Jest dramą do Włoch z Europy Środkowej, a od granic miasta jest zaledwie ponad 20 kilometrów do urokliwych miejscowości w Słowenii, kilkanaście kilometrów od samej Słowenii, a chwila dłuższej drogi dzieli Triest od Chorwacji.

Tło: Nikola Ristivojević, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.