Dubajska Mamzar Beach Walk ponownie otwarta

Urząd Miasta Dubaju ogłosił otwarcie popularnej ścieżki przy Al Mamzar Park. Decyzję podjęto w ramach trójfazowego planu, którego celem jest złagodzenie ograniczeń dystansowania społecznego.

Mamzar Beach Walk znajduje się w zachodniej części miasta. Jest to idealne miejsce dla biegaczy i rowerzystów. Ze ścieżki rozpościera się widok na słynne dubajskie wieżowce.

Udostępniając w mediach społecznościowych, organ obywatelski – Dubai Municipality przypomniał korzystającym ze ścieżki, o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa przy użyciu środków ochrony osobistej oraz zachowania dystansu społecznego.

Władze miasta zdecydowały się również udostępnić mieszkańcom Kite Beach Walk i Jumeirah Beach Walk. Ścieżki te są idealnymi miejscami na spacery z rodziną. 

Zobacz również: EXPO przełożone na 2021 rok

Emiracki trójfazowy plan

Ponowne otwarcie Mamzar Beach Walk jest częścią trójfazowego planu. 18 maja 2020 r. w ramach drugiego etapu tego procesu otworzono m.in. 70 parków, w tym Cudowną Jaskinię i Szklarnię w Parku Koranu. 

Trzecia faza, która zostanie wdrożona tydzień później, obejmuje park Mushrif, Al Mamzar, Al Khor, Zabeel i Al Safa. 

Aby wejść i skorzystać z udogodnień parków, należy pamiętać o obowiązku noszenia maseczki i rękawiczek, zachowania 2-metrowego odstępu oraz stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Zobacz również: W Dubaju powstał hotel projektu Zahy Hadid. Budynek robi wrażenie

Źródło: Gulf News

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.