EXPO przełożone na 2021 rok

Z powodu pandemii koronawirusa, organizatorzy EXPO poinformowali o przesunięciu imprezy o rok. Światowa wystawa w Dubaju miała się rozpocząć 20 października 2020 r.

Dubaj, zdjęcie: knt / Unsplash

Państwa członkowskie Międzynarodowego Biura Wystaw Światowych zagłosowały przeciwko organizacji EXPO w 2020 roku, jednocześnie proponując, aby impreza odbyła się w dniach od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r. 

Organizatorzy wystawy z zadowoleniem przyjęli tą ostateczną decyzję. – Ten dodatkowy czas pozwala nam również przygotować się na przyjęcie bardziej zjednoczonego świata, w którym będziemy wspólnie świętować kulturę, kreatywność i innowacyjność – napisano w komunikacie.

EXPO 2020 to pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa, która odbędzie się w Dubaju. Impreza jest szansą dla uczestników na zaprezentowanie swoich innowacji, ale i ogromnym zastrzykiem finansowym dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.