W Dubaju powstał hotel projektu Zahy Hadid. Budynek robi wrażenie

Zbudowany 13 lat po zaprezentowaniu projektu ME Dubai, znajduje się niecałe 2 km od Burj Khalify. Obiekt jest zaliczany do grona najbardziej imponujących hoteli na świecie.

ME Dubai, zdjęcie: Laurian Ghinitoiu

ME Dubai należy do projektu Opus, który w rzeczywistości przedstawia dwa osobne wieżowce, łączące się w całość. Zostały one spięte czteropiętrowym atrium oraz łącznikiem, znajdującym się 71 m nad ziemią.

W pięciogwiazdkowym hotelu o powierzchni 84 tys. metrów kwadratowych, można znaleźć 74 pokoi i 19 apartamentów. Ponadto, w budynku znajdują się kawiarnie, bary, sale konferencyjne, restauracje i sala fitness.

Właściciel opływającego w luksusie ME Dubai, postawił na ekologię, rozmieszczając po hotelu dystrybutory wody i zastępując plastikowe butelki wielorazowymi pojemnikami ze stali nierdzewnej.

Zaha Hadid, która zmarła 31 marca 2016 roku, zaprojektowała również futurystyczne meble. Sofy i łóżka sypialne znajdujące się w hotelu, wykonano z materiałów zapewniających długi cykl życia. Gdy zostaną zużyte, właściciel będzie mógł je poddać recyklingowi. 

Źródło: WP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.