5 atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić wirtualnie

Miłośnicy podróży, którzy odczuwają nudę spowodowaną brakiem poznawania nowych miejsc, mogą wyruszyć w wirtualny spacer po najpopularniejszych zakątkach świata.  Specjalnie dla Was zebraliśmy 5 atrakcji, które warto zwiedzić wirtualnie.

zdjęcie: TreptowerAlex / Pixabay

zdjęcie: apreklama / Pixabay

zdjęcie: skeeze / Pixabay

zdjęcie: WaSZI / Pixabay

zdjęcie: BruceEmmerling / Pixabay

1. Koloseum (Włochy)

Koloseum to właściwie rzymski amfiteatr wybudowany w latach 70-80 n.e przez cesarzy z dynastii Flawiuszów – Tytusa i Wespazjana. Obiekt ma 188 m długości, 156 m szerokości i 48,5 m wysokości. W czasie funkcjonowania mógł pomieścić od 45 do 50 tys. widzów. Koloseum było miejscem walk gladiatorów, naumachii i polowania na dzikie zwierzęta. Nazwa “Koloseum’’ została nadana we wczesnym średniowieczu od znajdującego się obok ogromnego posągu Nerona. Czterokondygnacyjna budowla była dwa razy poważnie uszkodzona przez trzęsienia ziemi. 7 lipca 2007 r. Koloseum zostało ogłoszone jako jedno z siedmiu cudów świata.

Wirtualne zwiedzanie – Koloseum

2. Kreml (Rosja)

Moskiewski Kreml to gród warowny na wzgórzu przy brzegu rzeki Moskwy. Warownia ma 28 hektarów i składa się z zabudowań książęcych, cerkwi i budynków administracyjnych. Obiekt został otwarty dla turystów w 1955 roku. Na Kremlu możemy znaleźć również muzea np. Arsenał, Pałac Senacki, mury i baszte obronne, Wielki Pałac Kremlowski, Pałac Rozrywki, Zbrojownia i Barbakan Kutafja. Obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Wirtualne zwiedzanie – Kreml

Zobacz również: Koronawirus a środowisko – czy przyroda odetchnie z ulgą?

3. Machu Picchu (Peru)

Mieszczące się 112 km od Cuzco Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków. Obiekt jest położony na wysokości 2090–2400 m n.p.m. na przełęczy między Huayna Picchu a Machu Picchu w Andach. Pod zabytkowym sanktuarium Machu Picchu płynie rzeka Urubamba. Miasto zbudowane w XV w. podczas panowania Pachacuteca pełniło funkcję centrum ceremonialnego, gospodarczego i obronnego. Miejsce zostało opuszczone przez ludność w ok. 1537 roku. Machu Picchu jest wpisane na listę UNESCO.

Wirtualne zwiedzanie – Machu Picchu

Zobacz również: 6 programów/ seriali o podróżach, gdy nie podróżujesz

4. Piramidy w Gizie (Egipt)

Piramidy w Gizie to zespół historycznych budowli obejmujących m.in. piramidę Cheopsa, piramidę Chefrena, piramidę Mekerinosa, świątynie grobową, piramidy Królowych, świątynie Sfinksa i grobowiec wezyra Hemona. Największą z budowli jest jeden z siedmiu cudów świata – piramida Cheopsa, która ma 147 metrów wysokości. Obiekty wybudowano z różnego rodzaju kamienia m.in. bazaltu, czerwonego granitu, wapienia i alabastru. Od 1979 r. kompleks historycznych budowli w Gizie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wirtualne zwiedzanie – piramidy w Gizie

Zobacz również: 6 filmów o podróżach, gdy nie podróżujesz

5. Statua Wolności (USA)

Znajdująca się na wyspie Liberty Island w regionie metropolitalnym Nowego Jorku Statua Wolności jest nieoficjalnie uznawana za symbol niezależności, miasta i całych Stanów. Neoklasycystyczny obiekt zbudowano w latach 1884-1886. Projektantami statuy byli Frédérico Auguste Bartholdi i Gustave Eiffel. Jest to dar Francuzów dla narodu amerykańskiego upamiętniający przymierze obu państw w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Mierząca wraz z cokołem 93 m wysokości Statua Wolności jest wpisana na listę UNESCO.

Wirtualne zwiedzanie – Statua Wolności

Zobacz również: Izolacja? Owszem, ale nie od muzyki i kontaktu z publicznością!

Źródło: Radio ZET

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.