Izolacja? Owszem, ale nie od muzyki i kontaktu z publicznością!

Włosi w domach grają nie tylko na czas… ale także na balkonie! Mimo zamknięcia miast i czerwonej strefy, która kilka dni temu objęła cały kraj, nadal chcą się bawić i dzielić muzyką. I znaleźli sposób.

Na dziś na 18 zaplanowany jest jeden wielki 15-minutowy koncert. Akcję organizuje Flashmob Sonoro. Plan jest taki – otworzyć okna, wyjść na balkon i grać tak, by słyszeli Cię inni! A następnie – podzielić się swoją muzyką w Internecie – na Facebooku, Instagramie i Twitterze, używając hashtagów: #facciamolosentire #iorestoacasa #facciamociforza #forzaitaliani.

Do publikowania swoich materiałów muzycznych są zaproszeni wszyscy ci, którzy mają ochotę podzielić się swoją energią. To świetny sposób, by dać upust emocjom i okazać solidarność z Włochami.

Nieco później, bo o 21, odbędzie się spotkanie Placehold Open Mic Night we Florencji – w wymuszonej przez pandemię koronawirusa formule online. Więcej tutaj.

W Internecie już można znaleźć mnóstwo filmów ze spontanicznych występów z okiem czy balkonów, z miast takich jak Cagliari, Siena, Florencja czy Neapol. Jak widać, można rozstać się z wieloma elementami codzienności… ale nie z muzyką.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.