10 pomysłów na taniego sylwestra 2020/21!

Nie od dziś wiadomo, ze sylwester to magiczny czas. Wszyscy z niecierpliwością czekają na moment, gdy wybije północ i będą mogli przywitać Nowy Rok. Z tego powodu, specjalnie dla osób, które jeszcze nie wiedzą, gdzie spędzą ten przepiękny czas, przygotowaliśmy 10 pomysłów na tani sylwestrowy wyjazd. Do każdej propozycji dołączamy sugerowany nocleg – przy rezerwowaniu pamiętajcie o skorzystaniu ze zniżki w wysokości 66 dolarów 😊

Zdjęcie: hanatour04/ Pixabay

1. Antalya za 1247 zł (w cenie nocleg + lot + wyżywienie)

Leżąca u podnóży gór Taurus Antalya jest tureckim miastem, liczącym ok. 1,2 mln mieszkańców. Metropolia słynie przede wszystkim z minaretu Yivli i rzymskiej bramy Hadriana z II wieku. Oprócz zabytków, w Antalyi można znaleźć dwie piaszczyste plaże – Larę i Konyaalti.

Kup bilet do Antalyi TUTAJ

2. Bazylea za 230 zł

Położona nad rzeką Ren Bazylea jest szwajcarskim miastem znajdującym się przy granicy z Niemcami i Francją. Metropolię tą zamieszkuje blisko 170 tys. osób. Swoją siedzibę tam ma Roche Holding AG i linie lotnicze Swiss. Bazylea słynie przede wszystkim z Rynku, ratusza z XIV wieku i Mostu Środkowego.

Kup bilet do Bazylei TUTAJ

Zdjęcie: Photo-pixler/ Pixabay

Zdjęcie: TeeFarm/ Pixabay

3. Wenecja za 394 zł

Leżąca w północnej części Włoch nad Adriatykiem Wenecja jest jednym z najbardziej znanych turystycznie miast w tym kraju. Liczy ona ok. 260 tys. mieszkańców. Co roku w Wenecji odbywa się słynny już karnawał, a także festiwal filmowy. Największymi atrakcjami tego miasta są bazylika, Plac św. Marka i Canal Grande.

Kup bilet to Wenecji TUTAJ

Zobacz również: Samoloty LOT-u będą latać na zimę w Wietnamie!

4. Malta za 1045 zł (w cenie nocleg + lot + wyżywienie)

Jest to wyspiarskie państwo-miasto położone w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym. Stolicą Malty jest Valletta. Wyspa jest znana m.in. z piaszczystych plaż, wielu fortyfikacji, pałacu Wielkiego Mistrza oraz z systemu podziemnych korytarzy tuż nad taflą morza. 

Kup bilet na Maltę TUTAJ

Zdjęcie: Magdalenalena/ Pixabay

Zdjęcie: dimitrisvetsikas1969/ Pixabay

5. Pafos za 999 zł (w cenie nocleg + lot + wyżywienie)

Znajdujący się na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru Pafos to ważny ośrodek turystyczny, który co roku jest odwiedzany przez rzeszę turystów. Pod względem liczby mieszkańców jest to czwarte miastu kraju. Atrakcjami Pafos są Grobowce Królewskie i zamek.

Kup bilet do Pafos TUTAJ

6. Paryż za 370 zł

Paryż to stolica i największe miasto Francji, położone nad Sekwaną. Liczy ono ponad 2,1 miliona mieszkańców. Metropolia stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Największymi atrakcjami Paryża są wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre Dame i Łuk Triumfalny.

Kup bilet do Paryża TUTAJ

Zdjęcie: Sadnos/ Pixabay

Zdjęcie: ML5909/ Pixabay

7. Neapol za 296 zł

Znajdujący się w południowych Włoszech Neapol jest trzecim pod względem liczby mieszkańców miastem tego kraju. Metropolia ta leży u podnóża Wezuwiusza. Neapol słynie przede wszystkim z licznych pałaców, zamków, muzeów zabytkowych świątyń oraz z katakumb.

Kup bilet do Neapolu TUTAJ

8. Bristol za 150 zł

Położony przy rzece Avon Bristol jest angielskim miastem z populacją ok. 460 tys. mieszkańców. W metropolii tej znajduje się najstarszy w Anglii nieprzerwanie działający teatr. Największymi atrakcjami Bristolu są most wiszący Clifton, katedra oraz Muzeum Imperium Brytyjskiego.

Kup bilet do Bristolu TUTAJ

Zobacz również: Wielka Brytania przedłuża okres wjazdu bez paszportu

Zdjęcie: steelfish/ Pixabay

Zdjęcie: janeenga/ Pixabay

9. Sandefjord za 198 zł

Leżący w okręgu Vestfold Sandefjord jest norweskim miastem i gminą, którą zamieszkuje ok. 40 tys. osób. W latach 50. i 60. ubiegłego wieku miasto było znane z dobrze rozwiniętego przemysłu wielorybniczego. Obecnie Sandefjord skupia się m.in. na rozwoju transportu morskiego.

Kup bilet do Sandefjord TUTAJ

10. Göteborg za 134 zł

Położony nad cieśniną Kattegat Göteborg jest drugim co wielkości miastem Szwecji. W metropolii tej swoją siedzibę mają koncerny Volvo i SKF. Największymi atrakcjami Göteborga są lunapark, ogród botaniczny, park Trädgårdsföreningen, arsenał miejski Kronhuset, ratusz i Götaplatsen.

Kup bilet do Göteborga TUTAJ

Zobacz również: Qatar Airways uruchomią loty do dwóch europejskich miast

Zdjęcie: mammela/ Pixabay

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.