Samoloty LOT-u będą latać na zimę w Wietnamie!

Samoloty Polskich Linii Lotniczych zostaną wysłane zimą do jednego z państw Azji Południowo-Wschodniej: Wietnamu. Polski przewoźnik będzie leasingował samoloty dla jednej z wietnamskich linii lotniczych na okres zimowy.

Fot: Unsplash.com

Do takich niecodziennych informacji dotarł portal Pasażer.com. Jest to zarówno niecodzienny kierunek, jak i niespodziewana decyzja w dzisiejszych czasach.

LOT miałby leasingować samoloty w formule wet-lease, czyli formuły bezpośredniej płatności za wszelką eksploatację i koszty lotów od każdej wykonanej operacji, a nie w formie płatności miesięcznej lub rocznej.

Sama linia ogłosiła pracownikom „możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności w Wietnamie w formie czasowego przebazowania”. Ten okres miałby nie trwać dłużej niż 90 dni.

Wstępnie ustalenia portalu Pasażer.com świadczą, że prawdopodobnie chodzi o embraery, ale nie jest to jeszcze pewne. Rozmowy prowadzone są już na dość zaawansowanym poziomie, a najprawdopodobniejszym kandydatem ma być tania linia wietnamska: Bamboo Airlines. Nie wiadomo, ile maszyn miałoby zostać wypożyczonych.


Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.