Ślub w Dubaju

Piękna plaża, palmy, pustynia albo luksusowy hotel. Ślub w Dubaju to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają powyższych elementów podczas ceremonii zaślubin. Przysięga małżeńska na plaży lub na pustyni to marzenie wielu z nas. Odpowiedzmy więc na pytania: Jak wygląda ślub w Dubaju? Jakie będą wymagane dokumenty?

Zobacz również: Dubaj – gdzie się oświadczyć?

Jak wygląda ślub w Dubaju?

Cywilny:

Zanim wybierzesz miejsce, gdzie powiedzieć „Tak”, trzeba się zastanowić jakie będą wymagane dokumenty oraz jak zrobić to legalnie?
Na dwa miesiące przed zawarciem ślubu cywilnego za granicą należy zgłosić taki zamiar poprzez kontakt z polskim konsulatem w Dubaju. Dodatkowo w polskim urzędzie stanu cywilnego należy pobrać specjalne dokumenty:

  • zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego poza granicami kraju
  • uwierzytelnione tłumaczenie zaświadczenia, które otrzymamy w wydziale konsularnym
  • akty urodzenia osób biorących ślub
  • Dodatkowo może być wymagane potwierdzenie zakończenia poprzedniego związku małżeńskiego, jeśli nie bierzemy ślubu po raz pierwszy.

Posiadając wszystkie powyższe dokumenty ślub w Dubaju będzie udzielony przez konsula.

Kościelny:

Aby zawrzeć małżeństwo za granicą w obrządku kościelnym, konieczne jest uzyskanie zgody proboszcza na uczestnictwo w sakramencie poza własną parafią. Należy również zadbać o ogłoszenie zapowiedzi przedmałżeńskich, uczestnictwo w kursie przedmałżeńskim oraz wizyty w poradni małżeńskiej. Wszystkie te kwestie można szczegółowo omówić bezpośrednio z proboszczem miejscowej parafii. Dodatkowo, konieczne jest znalezienie w Dubaju księdza, który przeprowadzi ceremonię ślubną (polskie placówki dyplomatyczne mogą okazać się pomocne), a także zdobycie od proboszcza rodzimej parafii tzw. delegacji umożliwiającej otrzymanie uznawanego w Polsce świadectwa ślubu.

Fot: Getulio Moraes/ Unsplash

Fot: Paul Pastourmatzis/ Unsplash

Gdzie wziąć ślub w Dubaju?

1. Ślub na plaży

Dubajska plaża to idealne miejsce dla par pragnących wymienić przysięgi małżeńskie przy szumie fal i z zapierającym dech w piersiach widokiem na horyzont. Liczne luksusowe hotele oferują pakiet ślubny na plaży, kompleksowo organizując ceremonię i przyjęcie weselne.

Sprawdź: Najlepsze plaże w Dubaju

2. Ślub na pustyni

Jeśli marzysz o nietypowej ceremonii, wzięcie ślubu na pustyni to wyjątkowe doświadczenie. Wybrane hotele i agencje eventowe oferują organizację ślubu w pięknych oazach na pustyni – Pustynne Safari w Dubaju tworząc magiczną atmosferę pod gwiaździstym niebem. Możecie też zdecydować się na pomoc doradztwa ślubnego, które zajmie się organizacją całej ceremonii

3. Ślub na jachcie

Dubaj ma do zaoferowania również wyjątkowe pływające ceremonie ślubne. Luksusowe jachty i łodzie mogą być idealnym miejscem dla par, które pragną wymienić przysięgi w otoczeniu szmaragdowej wody Zatoki Perskiej – Rejs Jachtem po Dubaju

4. Ślub w hotelu

Dubaj słynie z luksusowych hoteli, które oferują nie tylko piękne wnętrza, ale także malownicze widoki. Wybór jednego z ekskluzywnych hoteli na ceremonię i przyjęcie weselne gwarantuje niezapomniane chwile i doskonałe warunki dla gości.
Poniżej znajdziesz listę proponowanych przez nas hoteli, idealnych do zaślubin – Wycieczka do Dubaju 2023/24 – Apartament 🌞

Jaki hotel wybrać?

Wybór obiektu w Dubaju będzie bardzo ciężki, różnorodność jest ogromna, ale dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć obiekt pasujący idealnie do wymagań.

Najwyższy 5-gwiazdkowy hotel na świecie, wybudowany obok Dubai Water Canal. Jego ogromna powierzchnia pomieści nawet największe przyjęcia weselna.

Marzycie o ślubie i weselu przy samej plaży z widokiem na panoramę miasta? Mandarin Oriental to hotel położony w dzielnicy Jumeriah, przy samej plaży. Wyróżnia się na tle innych przepięknym apartamentem dla nowożeńców, z prywatną windą zjeżdżającą wprost do sali balowej.

Piękny hotel, idealny na wesele w królewskim stylu. Obiekt posiada prywatny taras z widokiem na Burj Khalifę oraz codzienny pokaz fontann. Do tego ogrody pałacowe, salę balową oraz basen otoczony palmami.

Sieć hoteli Four Seasons słynie z luksusu oraz artystycznego designu, który pozwoli na stworzenie uroczystości na najwyższym poziomie. Hotel posiada salę na dachu, z której jest niesamowity widok na panoramę miasta oraz najwyższy budynek świata.

The Farm at Al Barari to kameralna oaza z idealnym miejscem na ceremonię dla osób ceniących sobie ciszę, intymność oraz naturę. Elementem charakterystycznym tego miejsca są serwowane dania z kuchni całego świata

Fot: Nathan Dumlao/ Unsplash

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.