Dubaj – gdzie się oświadczyć?

Kanały Wenecji, paryskie ulice… różnie wybierane bywają wyjątkowe miejsca na oświadczyny za granicą. Romantyczna sceneria, miłosny nastrój i cudowne widoki to podstawa w tak ważnym momencie życia. Zaręczyny w Dubaju to świetny pomysł dla każdego, kto chce uczynić ten dzień wyjątkowym.

Zobacz również: Romantyczne atrakcje w Dubaju

Dubaj - gdzie się oświadczyć?

Fot: Oliwia Makara/ Podróże z Hubertem

Nie ma nic lepszego niż miłość, prawda? Mało kto się z tym nie zgodzi. Prawie każda para dochodzi kiedyś do etapu zaręczyn, który jest przedsionkiem do ślubu i szczęśliwego życia razem. Oświadczyny mogą odbyć się w restauracji, w pięknym miejscu z cudownym widokiem lub w domu – bo tu nie ma żadnych wymogów, a najważniejsza jest miłość i to, jak para wspólnie będzie pamiętać tę wyjątkową chwilę.

Jeśli właśnie przeszukujesz najlepsze miejsca do oświadczyn, aby pokazać swojej drugiej połówce uczucia, to oświadczyny w Dubaju będą idealnym pomysłem. Ilość romantycznych miejsc w tym mieście jest ogromna, a klimat świecących wieżowców, pustyni lub rozciągającego się morza wprost perfekcyjnie pasuje pod takie wydarzenie w życiu. W tym poradniku znajdziesz oryginalne pomysły na następujące pytanie: Gdzie się oświadczyć w Dubaju?

Miejsca na oświadczyny Dubaj

Jak znaleźć wyjątkowe miejsce na oświadczyny w Dubaju? Na piękne, romantyczne i wyjątkowe miejsca Dubaj ma swój niezawodny sposób i znajdziesz ich tu bardzo dużo. Nie ważne czy jest to restauracja, szeroka plaża, wysoki wieżowiec i widok na miasto z jego szczytu lub widok na panoramę Dubaju – bez problemu wybierzesz coś idealnie na swoją okazję.

Fotograf i organizacja zaręczyn Dubaj

Oświadczyny oczywiście mogą być spontaniczne, ale większość ludzi ceni sobie jednak dobrą organizację. Jeśli chcesz spełnić marzenie o doskonale zaplanowanych oświadczynach i pięknym udokumentowaniu tego wyjątkowego momentu w życiu – poznaj naszego firmowego fotografa, Oliwię! Oliwia ma kilkuletnie doświadczenie z fotografią w Dubaju, a jeszcze dłuższe ze swoją pracą. Specjalizuje się sesjach spontanicznych, jak i oświadczynowych i weselnych. Niezależnie od okoliczności możesz wynająć Oliwię jako fotografia podczas jednej z naszych atrakcji do udokumentowania zaręczyn lub niezależnie od okoliczności i miejsca do sfotografowania tego wyjątkowego momentu. Emocje to najważniejsza część człowieka, a na nich głównie skupia się Oliwia podczas swoich sesji zdjęciowych. Możesz zdecydować się na klasyczną sesję zaręczynową lub dostosować swój pomysł do zamysłu fotograficznego. Usługę fotografa kupisz tutaj – Sesja zdjęciowa na zaręczyny w Dubaju, a z Oliwią bezpośrednio tutaj – Podróżnicza Oliwia na Instagramie.

A teraz zapraszam to listy najlepszych miejsc na oświadczyny:

Oświadczyny na Pustynnym Safari

Widok ogromnej i zapierającej dech w piersiach pustyni brzmi jak idealna sceneria do zaręczyn. Możesz zaplanować całą prywatną wycieczkę: najpierw doświadczyć ekstremalnej jazdy pełnej adrenaliny jeepami po wydmach, pojeździć quadami po pustyni, a na sam koniec oświadczyć się przy zachodzącym słońcu! Oczywiście nasz fotograf może to dla was uwiecznić. Nie musisz brać zorganizowanej wycieczki, możesz skorzystać z prywatnej wycieczki na pustynię z dodatkową opcją wynajęcia fotografa. Ofertę i opis możliwości znajdziesz tutaj – Pustynne Safari

Oświadczyny na szczycie Burj Khalifa

Podwójne drżenie serca mogą wywołać oświadczyny na najwyższych piętrach Burj Khalifa – po pierwsze z powodu podniosłego momentu chwili, a po drugie z powodu niesamowitej wysokości, na jakiej się znajdziecie. Zorganizujecie sobie romantyczną randkę na 124, 148 lub 154 piętrze najwyższego budynku na świecie, a ten wyjątkowy czas ktoś z was może zakończyć oświadczynami z piękną panoramą na cały Dubaj. Które piętro wybierasz? Bilety znajdziesz tutaj:

Oświadczyny podczas lotu balonem nad Dubajem

Lot balonem nad pustynią w Dubaju to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Możecie zobaczyć niesamowite widoki, po horyzont surową pustynię i panoramę Dubaju z oddali. Lot odbywa się podczas wschodu słońca, a to idealny moment na zaręczyny i wyznanie swojej najbliżej osobie miłości do końca życia. Zarezerwuj swój lot balonem nad Dubajem i oświadcz się w wyjątkowych okolicznościach – bilety na Lot Balonem w Dubaju.

Oświadczyny na Pustynnym Safari

Fot: widok z Burj Khalifa/ Simon HUMLER, Unsplash

Oświadczyny w Miracle Garden

Fot: Yuliya Pankevich, Unsplash

Oświadczyny w Miracle Garden

Dubai Miracle Garden to prawdziwy dubajski ogród cudów. Cudowne mogą stać się Twoje oświadczyny, jeśli na miejsce zaręczyn wybierzesz właśnie ten ogród. Jest to popularne miejsce turystyczne, ale mimo tego jest jednym z najpiękniejszych miejsc do zaręczyn w Dubaju. Doskonała sceneria z 45 milionami kwitnących kwiatów i około 250 milionami roślin – romantyczny nastrój wprost idealny na takie wydarzenie. Łuki kwiatowe w kształcie serce to miejsce stworzone do uklęknięcia i związania się na całe życie. Bilety wejścia do Miracle Garden znajdziesz tutaj – Bilety Dubai Miracle Garden.

Oświadczyny w dubajskiej Wenecji

Madinat Jumeirah to prawdziwa Wenecja w Dubaju. Znajdziesz tu ciągnące się klimatyczne uliczki, kanały z tradycyjnymi łodziami Abra, mnóstwo wspaniałych restauracji i sklepów. To replika arabskiego miasteczka z prawdziwego zdarzenia. Możesz udać się w rejs tradycyjną łodzią Abra to kanałach Madinat Jumeirah i oświadczyć się w przy pięknych widokach i prawdziwie romantycznym nastroju. Lokalizację miejsca znajdziesz tutaj – lokalizacja Madinat Jumeirah.

Oświadczyny nad Jeziorem Miłości w Dubaju

Nie ma lepszego miejsca na oświadczyny niż… Jezioro Miłości! Tak, Dubaj ma swoje Jezioro Miłości. Nazwa wywodzi się z wyjątkowego kształtu, który przypomina dwa duże, połączone serca. To malownicze miejsce położone jest w bardzo spokojnej dzielnicy Al Quadra. To tak, jakby natura stworzyła je do zaręczyn. Można tu urządzić piknik, grilla, podziwiać całą okoliczną faunę i florę. Cały dzień nad Jeziorem Miłości to randka perfekcyjna, a idealnym jej zwieńczeniem będą oświadczyny. Lokalizację jeziora znajdziesz tutaj – lokalizacja Jeziora Miłości.

Oświadczyny na Palm Jumeirah

Wyspa Palm Jumeirah to sztuczna wyspa w kształcie palmy, słynąca ze swoich niesamowitych atrakcji i luksusowych hoteli. Możesz znaleźć tu najlepsze restauracje i najdroższy hotel na świecie. Idealnym pomysłem będzie zaplanowanie randki na cały dzień: odwiedzić Aura Skypool, czyli najwyżej położony basen infinity 360 stopni na świecie, zwiedzić Oceanarium Lost Chambers w słynnym hotelu Atlantis, na które bilety znajdziesz tutaj – bilety Oceanarium Lost Chambers, a na koniec dnia przy zachodzie słońca możesz oświadczyć się na 52 piętrze Palm Jumeirah – The View z widokiem na całą sztuczną wyspę i panoramę Dubaju. Bilety na punkt widokowy znajdziesz tutaj – bilety Palm Jumeirah The View.

Oświadczyny pod fontannami i Burj Khalifa

Oświadczyny pod najwyższym budynkiem na świecie przy niesamowitym pokazie fontann brzmi jak scenariusz na film. A może być rzeczywistością! Zaplanuj zaręczyny pod nogami Burj Khalifa, czyli najwyższego budynku na świecie i wyznaj miłość swojej wybrance/swojemu wybrankowi przy niesamowitym pokazie fontann, który odbywa się codziennie co pół godziny od 18:00 do 23:00.

Oświadczyny podczas rejsu jachtem po Dubaju

Rejs jachtem o zachodzie słońca, ostatnie promienie słoneczne, jacht z widokiem na panoramę Dubaju i wy – zakochani. Kolejny pomysł jak ze scenariuszu filmowego, który może stać się rzeczywistością. Wybierz się ze swoim partnerem/partnerką na Rejs Jachtem w Dubaju o Zachodzie Słońca i przeżyj niesamowite chwile, obserwując miasto z perspektywy wody i łącząc się przez zaręczyny na całe życie. Bilety na rejs jachtem kupisz tutaj – Rejs Jachtem w Dubaju.

Oświadczyny na Palm Jumeirah

Fot: Demid Druz, Unsplash

Oświadczyny na plaży w Dubaju

Fot: Jeet Dhanoa, Unsplash

Oświadczyny na plaży w Dubaju

W Dubaju znajduje się wiele pięknych, piaszczystych i szerokich plaż. Są one stworzone to kompleksowego wypoczynku, ale tworzą też romantyczną scenerię dla zakochanych, szczególnie podczas zachodów słońca. Udaj się na Jumeirah Beach, Kite Beach lub La Mer Beach, aby w pięknych okolicznościach oświadczyć się swojej drugiej połówce.

Oświadczyny z panoramą Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbour jest nowoczesnym środkiem handlowym Dubaju z prężnie rozwijającym się życiem kulturalnym. Jest to idealnie miejsce do zamieszkania w nadmorskiej okolicy, ale jego największym plusem do tematu zaręczyn jest przepiękny widok na panoramę Dubaju. Warto tu przyjść szczególnie na zachód słońca i obserwować, jak ostatnie promienie słoneczne powoli chowają się za wysokimi wieżowcami. Poetycka sceneria na oświadczyny gotowa!

Oświadczyny na Dubai Marina

Nie ma bardziej luksusowej dzielnicy w Dubaju niż Dubai Marina. Wysokie wieżowce mieszkalne, masywne biurowce, najlepsze restauracje i kanały wodne okalające to wszystko. Znajdziesz tu mnóstwo zacumowanych luksusowych jachtów, z których kilka pływa właśnie na naszych rejsach. Moim zdaniem najpiękniejsze widoki w Dubaju znajdziesz właśnie tutaj. Klimat Mariny jest niepowtarzalny, a idealnym miejscem do zaręczyn będzie ulubiony spot Huberta, najlepszy do obserwowania świecących wieżowców po zachodzie słońca. Jego lokalizację znajdziesz tutaj – lokalizacja do zaręczyn na Dubai Marinie.

Zdjęcie w tle: Sabrianna, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.