Tanie noclegi w Dubaju – przewodnik

Dubaj  kojarzony jest z  luksusem, imponującymi wieżowcami i niesamowitą różnorodnością kulturową. To jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie, przyciągające podróżnych z całego globu swoją nowoczesnością, prestiżem i niepowtarzalnym stylem życia. Jednakże, choć Dubaj jest synonimem bogactwa i przepychu, nie oznacza to, że podróżowanie do tego miejsca musi zawsze niszczyć portfel.

Zobacz również: Jak tanio zwiedzić Dubaj?

Jakie są najlepsze budżetowe hotele w Dubaju?

Wbrew pozorom, można znaleźć tanie noclegi w Dubaju, co pozwala podróżnym z ograniczonym budżetem cieszyć się tym niezwykłym miejscem bez nadmiernego obciążenia finansowego. Ten przewodnik po przystępnych cenowo hotelach w Dubaju ma zaprezentować kilka sprawdzonych strategii, jak znaleźć ekonomiczne noclegi w Dubaju, nie rezygnując przy tym z komfortu.

Dubaj może nie być znany jako typowe miejsce na hostele, jednak istnieją pewne opcje. Jest wiele hosteli z dobrymi opiniami, dobrą lokalizacją i co najważniejsze w przystępnej cenie. Jednym z nich jest: Travelers – Dubai Marina Hostel, Alphatel Beach Hostel JBR, HOMESTAR czy Lunar Hostel Plus. Wszystkie te hostele na wyszukiwarkach mają opinię ok. 9/10 , są w świetnej lokalizacji, a niektóre z nich mają nawet do dyspozycji basen. 

Przystępne cenowo hotele w Dubaju

Następne tanie noclegi w Dubaju to Apartamenty, je również można znaleźć w dobrych cenach. Nawet w  Dubai Marina, która jest uznawana za jedną z najbardziej luksusowych dzielnic Dubaju, można wychwycić apartament w wysokim standardzie za niecałe 200 zł za osobę za noc. 

Tanie noclegi w Dubaju

Kolejną opcją noclegową są budżetowe hotele w Dubaju. Jednym z nich to Hotel Atana. Mimo to, że hotele kojarzą się z najdroższą opcją noclegową wcale tak nie musi być. Można znaleźć przystępne ceny hoteli w Dubaju w dobrej lokalizacji z dobrymi opiniami za 1000 zł za 5 nocy za 2 osoby. 

Budżetową opcją na wakacje w Dubaju jest również skorzystanie z naszej oferty noclegowej sprzedawanej w pakiecie razem z wycieczkami – Wyjazdy zorganizowane po Dubaju

Fot: Riyas Mohammed | Unsplash.com

Fot: Yuliya Pankevich | Unsplash.com

Które dzielnice w Dubaju są znane z tanich opcji noclegowych i dogodnej lokalizacji?

W Dubaju można znaleźć tanie opcje noclegowe w różnych dzielnicach, zwłaszcza jeśli jesteś gotów trochę się oddalić od najbardziej prestiżowych obszarów. Kilka dzielnic jest znane z bardziej przystępnych cen noclegów, a jednocześnie oferuje dogodną lokalizację. 

  • Al Rigga:

Położona w centrum Dubaju, ta dzielnica oferuje wiele budżetowych hoteli i hosteli. Znajduje się blisko metra co ułatwia poruszanie się po mieście. W okolicy znajduje się wiele restauracji i sklepów. 

  • Bur Dubai:

Jest to historyczna dzielnica z bezpośrednim dostępem do Zatoki Perskiej. Znajduje się tu wiele hoteli o przystępnych cenach. Jest blisko do bazarków, muzeów i innych atrakcji.

  • Al Barsha:

To obszar znany ze swojego dynamicznego stylu życia i licznych centrów handlowych. Oferuje mieszankę opcji noclegowych, w tym przystępne hotele. Znajduje się blisko stacji metra i Mall of the Emirates.

  • Deira:

Jedna z najstarszych części miasta, bogata w kulturę i tradycję. Znajdziesz tu zarówno tanie hotele, jak i hostele. Jest blisko do souków i historycznych miejsc.

  • Al Qusais:

Mniej turystyczna dzielnica, co może przekładać się na niższe ceny noclegów. Jest dobra komunikacja transportem publicznym. Znajduje się blisko lotniska.

Przewodnik po przystępnych cenowo hotelach w Dubaju

Zanim zdecydujesz się na konkretną dzielnicę, warto przemyśleć, które atrakcje i miejsca chciałbyś odwiedzić, aby dostosować lokalizację noclegu do swoich planów podróży

Sprawdź nasz poradnik: Dzielnice Dubaju – przewodnik

Czy są okresy w roku, podczas których ceny noclegów w Dubaju są niższe?

W Dubaju ceny noclegów mogą ulegać zmianom w zależności od różnych czynników, takich jak np. sezon turystyczny. Najdroższym okresem w Dubaju jest zazwyczaj od listopada do marca, gdy temperatura jest nie jest taka wysoka. 

Lato, czyli od maja do września, jest znacznie gorętsze, co sprawia, że mniej turystów odwiedza miasto. W tym okresie można znaleźć przystępne ceny hoteli w Dubaju. 

Podczas ważnych imprez, takich jak Dubaj Shopping Festival (styczeń-luty) czy Dubai Summer Surprises (lipiec-sierpień), ceny mogą być wyższe ze względu na duże zainteresowanie turystów i wtedy trzeba patrzeć głównie na budżetowe hotele w Dubaju.

W okresie Ramadanu (daty różnią się każdego roku) ceny mogą być bardziej konkurencyjne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w tym czasie obowiązują pewne ograniczenia i zmiany w życiu codziennym. 

Ceny mogą być wyższe w weekendy, szczególnie jeśli przypadają na dni wolne od pracy, jednak w  tygodniu, zwłaszcza w okresie poza sezonem, można często znaleźć bardziej przystępne oferty. 

Fot: Nick Fewings | Unsplash.com

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.