Jak tanio zwiedzić Dubaj?

Dubaj, znany z luksusowych wieżowców, ekskluzywnych centrów handlowych i rozległych parków rozrywki, jest fascynującym miejscem do odwiedzenia, ale może wydawać się drogi. Jednak istnieją liczne sposoby, aby cieszyć się urokami Dubaju, nie nadszarpując zbytnio portfela. W tym artkule odpowiemy na pytanie czy Dubaj rzeczywiście jest taki drogi oraz jak zaoszczędzić pieniądze w Dubaju.

Czytaj również: Dubaj DARMOWY Poradnik na sezon 2023/24 – plan zwiedzania Dubaju

Planuj z wyprzedzeniem

Planowanie jest kluczem do oszczędności w Dubaju. Wybierz moment na odwiedzenie poza sezonem turystycznym, unikaj dużych imprez i wydarzeń, które mogą zwiększyć koszty, oraz rezerwuj bilety na atrakcje i noclegi z wyprzedzeniem. Jeżeli szukasz atrakcji to warto zarezerwować je na naszej stronie, ceny są niższe niż nawet na oficjalnych stronach.

Tutaj znajdziesz atrakcje w Dubaju Warto również wybrać dni wolne od pracy, gdy wiele atrakcji oferuje zniżki.

Kupuj wakacje w pakiecie

Wybierając nocleg i atrakcje w pakiecie, a Podróże z Hubertem właśnie taką opcję oferują również oszczędzasz. Dodatkowo mieszkasz w Dubaj Marinie, czyli wg. wielu osób w tym mnie – najciekawszej dzielnicy Dubaju.


Sprawdź tanie pakiety: Wyjazdy zorganizowane

Korzystaj z transportu publicznego

W Dubaju bardzo dobrze rozbudowana jest siatka połączeń transportu publicznego, korzystając z metra, tramwajów oraz autobusów może dotrzeć w prawie każde miejsce w Dubaju, a dodatkowo wydasz dużo mniej pieniędzy niż podróżując taksówkami lub wynajmując samochód. Dodatkowo w transporcie publicznym masz bardzo często zapewniony internet, zawsze jest klimatyzacja i to nie tylko podczas jazdy, ale również na przystankach, a jedna karta NOL umożliwi Ci korzystanie ze wszystkich opcji bez kupowania każdorazowo osobnego biletu.

Czytaj więcej: Transport publiczny w Dubaju – poradnik

Foto: Toa Heftiba/ Unsplash

Foto: Mohammed Nasim/ Unsplash

Nie wszystkie atrakcje są płatne

Zwiedzanie Dubaju również nie musi być drogie, miasto ma do zaoferowania bardzo dużo darmowych atrakcji oraz plaż. Nie wszędzie da się wejść za darmo, więc na koszt wjazdu na Burj Khalifę trzeba się przygotować. Na szczęście pokazy fontann, Dubai Mall, wjazd na Palm Jumeirah czy stare miasto jest w pełni darmowe, a są to miejsca, które podczas pobytu w Dubaju nie tylko można, ale trzeba odwiedzić.

Korzystaj z aplikacji

W Dubaju warto zainstalować aplikację Careem, która pozwala nie tylko korzystać bez limitu z rowerów elektrycznych za 19 AED czyli około 20 złotych za cały pobyt, ale daje również dostęp do gastronomii w dużo niższych cenach oraz darmowej dostawy. W aplikacji znajdziecie codziennie nawet kilkadziesiąt restauracji, które oferują zniżki do nawet 50%, dzięki czemu możecie zjeść śniadanie, obiad lub kolacje w 2 osoby w cenie posiłku dla jednej idąc stacjonarnie do restauracji.

Jeżeli już jesteśmy przy aplikacjach to warto zainstalować również aplikację Talabat, która również oferuje dostawy jedzenia. Nie korzystaj z Bolta, taksówkę zamów przez aplikację Careem lub złap bezpośrednio na ulicy, będzie dużo taniej. Bolt w Dubaju jest nawet 3 razy droższy od Careem. Powyższe aplikacje są kluczem do tego, aby spędzić tanie wakacje w Dubaju.

Kup pamiątki na
Starym Dubaju

Zdecydowanie polecam wybrać się na Stary Dubaj i poszukać swojego szczęścia, ponieważ wybór jest szeroki! Znajdzie tam między innymi daktyle, szale kaszmirowe i różnorodne przyprawy.

Miejscem, które polecamy, jest popularny wśród turystów z Polski, jest Polski sklep w Dubaju U Arafata. Jego mini market poznasz po wiszącej nad nim polskiej fladze. Dodatkowo jak powiesz, że jesteś od Huberta to dostaniesz zniżki, dzięki czemu będzie to najtańsza opcja na zakup pamiątek. Polacy na pamiątki wydają bardzo duże pieniądze na wakacjach, dlatego oszczędzanie w Dubaju warto włączyć nawet tutaj.

Płać kartą

W Dubaju w 99% procent miejsc, do których trafisz będziesz mógł zapłacić kartą. I jest to najlepszy wybór, najlepiej robić to kartą wielowalutową, my polecamy Revolut, z którego korzystamy od wielu lat. Dzięki kartom wielowalutowym nie tracimy pieniędzy na wymianach w kantorach po zaniżonych kursach oraz nie tracimy na podwójnym przewalutowaniu. Możemy przelać złotówki, wymienić na dirhamy i płacić w sklepach, restauracjach czy taksówkach w Dubaju. Dzięki karcie Revolut zwiedzanie Dubaju będzie można połączyć z oszczędzanie w Dubaju. Więcej o karcie Revolut w podróży przeczytasz tutaj

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.