Poszukiwani wolontariusze do testów na lotnisku Berlin Brandenburg

Będący na ostatniej prostej powstawania berliński port lotniczy potrzebuje chętnych do przetestowania lotniska przed jego otwarciem zaplanowanym na 31 października tego roku. Do trzech faz testów potrzeba aż 20 tysięcy wolontariuszy.

Port lotniczy Berlin Brandenburg, fot. strona www niemieckiego lotniska

Jeden z poprzedników portu Berlin Brandenburg, nieczynne już lotnisko Tempelhof, fot. Unsplash

Pierwsza faza testów nowego lotniska ma wystartować 29 kwietnia. Kolejne będą odbywały się w różnych terminach i zakończą 15 października.

Operacja próbna to międzynarodowy standard. Pomoże nam ona otworzyć port Berlin Brandenburg tak sprawnie i płynnie, jak to tylko możliwe. Systemy portów lotniczych i podstawowe procesy zostaną przetestowane przez ich głównych użytkowników. Bylibyśmy także zachwyceni, gdyby w końcowej próbie wzięło udział, poznało port i pomogło nam go ulepszyć także wielu mieszkańców Berlina i Brandenburgii.

Ingelbert Lütke Daldrup, dyrektor generalny Flughafen Berlin Brandenburg.

Port lotniczy Berlin Brandenburg miał być gotowy już w 2011 roku, jednak ma zostać otwarty na jesień 2020 roku (więcej >). Daldrup jest przekonany o tym, że to już ostateczna data. Wystawione zostały wszystkie konieczne zezwolenia budowlane i zdane wszystkie ostateczne testy techniczne.

źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.