Najlepsze miejsca do pracy zdalnej w Dubaju

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje w trybie zdalnym. Dla cyfrowych nomadów nie ma granic państwowych i mogą pracować z każdego miejsca na świecie. Świetna pogoda, nowoczesne miasto, dobre warunki mieszkalne – Dubaj to idealne miejsce do pracy zdalnej. W tym artykule poznasz najlepsze miejsca do pracy zdalnej w Dubaju.

Zobacz również: Wyjazdy zorganizowane po Dubaju

Najlepsze miejsca do pracy zdalnej w Dubaju

Fot: Podróżniczy Rafał na Instagramie

W tym artykule dowiesz się:

Praca w domu jest aktualnie bardzo atrakcyjną formą zarobku i wiele osób zastanawia się jak znaleźć pracę zdalną. Wygoda pracy z domu, przed własnym komputerem lub z dowolnego miejsca na świecie kusi tysiące ludzi do zmiany trybu życia. Forma pracy zdalnej pozwala wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie, co otwiera przed nami możliwości podróżowania bez konieczności brania urlopu. A jeśli można pracować z każdego miejsca na naszej planecie, to czemu nie spróbować z jednego z najlepszych miast na świecie – z Dubaju?

Dubaj to miejsce idealne dla cyfrowych nomadów. Lokalizacje do pracy zdalnej w Dubaju odznaczają się perfekcyjnym przystosowaniem do komfortu pracy i niepowtarzalnym klimatem. Nie ważne czy potrzebujesz chwilowego miejsca dla siebie, czy planujesz zamieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na stałe, miejsca do pracy na laptopie w Dubaju znajdziesz na każdym kroku.

W Dubaju możesz pracować zdalnie ze swojego wygodnego apartamentu, możesz kawiarni ze stabilnym i szybkim internetem lub specjalnych przestrzeni coworkingowych, przystosowanych do wymagań cyfrowych nomadów. Przestrzenie coworkingowe zadowolą tych, którzy wciąż czują przywiązanie do pracy w biurze i z takich pomieszczeń pracuje im się najlepiej. Kawiarnie z Wi-Fi zagwarantują szybki internet, a także spokój pracy wśród zapachu świeżo palonej kawy i doskonałych wypieków. Pracownicy zdalni mogą też postawić na apartamenty z dogodnymi warunkami pracy, które stwarzają możliwość pracy w domu i są zarazem świetną bazą lokalizacyjną do życia w mieście tysiąca atrakcji, jakim jest Dubaj.

Po pracy zapraszamy na nasze Atrakcje w Dubaju – odpocznij i poczuj smak adrenaliny!

Apartamenty z dogodnymi warunkami do pracy zdalnej

Zdecydowanie jednym z największych plusów pracy zdalnej jest dosłownie „praca z domu”. Nie musisz nigdzie wychodzić i tracić czasu na dojazdy do biura. Twoje mieszkanie jest twoim biurem, a ty jesteś sam sobie szefem. Najważniejsze w tym jest to, aby dobrze zaplanować przestrzeń do pracy i odseparować część mieszkalną do pracy i część mieszkania do życia i odpoczynku. Nasze mieszkania w samym sercu Dubai Mariny to miejsce stworzone dla cyfrowych nomadów.

Ofertę naszych apartamentów w Dubai Marina znajdziesz tutaj – Apartamenty na wynajem do pracy zdalnej Dubaj Marina. Dzięki nim twoje biuro może znajdować się nawet na wysokości 74 piętra. Będziesz miał zapewniony niesamowity widok z okien na miasto, pełne wyposażenie mieszkania, siłownię, basen i inne udogodnienia w budynku do codziennej dyspozycji, wygodne miejsce do pracy z szybkim internetem w cenie, a położenie w centrum Dubai Marina stwarza możliwość szybkiego dojazdu do wszystkich najważniejszych atrakcji, 3 najlepsze apartamenty z naszej oferty do pracy zdalnej to:

Apartamenty z dogodnymi warunkami do pracy zdalnej

Fot: Podróże z Hubertem – Hubert Pleskot

Kawiarnie coworkingowe z Wi-Fi w Dubaju

Fot: Roseleaf Cafe, Facebook

Kawiarnie coworkingowe z Wi-Fi w Dubaju

Praca w trybie zdalnym nie musi być wykonywana tylko i wyłącznie z domu. Można też wyrwać się z rutyny, pójść do kawiarni i popracować wśród tętniących życiem innych ludzi w najlepszych kawiarniach w całym Dubaju. Praca zdalna z kawiarni stwarza nowe możliwości dla cyfrowego nomada: można napić się najlepszej kawy w mieście, spotkać się z innymi pracownikami zdalnymi i zainspirować się w nawzajem w przyjaznej do tego przestrzeni i atmosferze. Nie martw się, każda taka kawiarnia zapewni Ci dobry internet i stabilne łącze do komfortowej pracy. Oto nasze propozycje najlepszych kawiarni do pracy zdalnej w Dubaju:

  • Roseleaf Cafe Al Quoz – ta kawiarnia leży w Dubai Garden Center i jest idealna dla fanów roślin i naturalnego światła. Można wykupić opcję nieograniczonej kawy i herbaty, co bardzo się przyda w pracy.
  • The Cycle Bistro – piękne naturalne oświetlenie i żywa atmosfera to cechy tej kawiarni. Jest to jedyna prawdziwa paleo kawiarnia w Dubaju, z sezonowym menu, zmienianym co 3 miesiące. W takich warunkach można pracować.
  • Bikers Cafe – miłośnicy kawy i rowerów zdecydowanie odnajdą się w tej kawiarni. Każdy stolik ma swój własny kontakt, a lokalizacja jest jedną z najlepszych w całym mieście.
  • Tom & Serg – kawiarnia ta powstała z przekształconego magazynu i teraz jest prawdziwym klejnotem Dubaju. Popracuj w doskonałej atmosferze i spróbuj prawdziwych pyszności z kawiarni rzemieślniczej.
  • Roseleaf Cafe – to propozycja dla fanów estetyki, przede wszystkim estetyki vintage-meets-garden. Przytulny lokal pełny roślin, świeże piwo i domowe wypieki – czego chcieć więcej?

Przestrzenie coworkingowe w Dubaju

Coworking już jakiś czas temu zmienił sposób, w jaki ludzie pracują na całym świecie. W dużych miastach powstaje coraz więcej przestrzeni coworkingowych, łączących udogodnienia i wyjątkową atmosferę społeczną, specjalnie dla pracowników i przedsiębiorców. Cyfrowi nomadzi mówią, że coworking to coś więcej niż tylko miejsce do pracy. To też miejsce, które napędza rozwój i daje możliwość nawiązywania kontaktów. A Dubaj to miasto dla przedsiębiorców, więc tutejsze przestrzenie coworkingowe są idealnie dostosowane pod realia pracy zdalnej. Oto nasze propozycje najlepszych przestrzeni coworkingowych w Dubaju, które nadadzą się dla blogera, małego przedsiębiorcy czy szefa poważnej firmy:

  • The Cars Cafe – przestrzeń tuż przy torze wyścigowym Dubai Autodrome, z klimatem wyścigów na każdym kroku. Jest tu miejsce do jedzenia, pracy, twórczego przedstawiania, a sąsiedztwo toru na pewno przyśpiesza tempo pracy i motywację.
  • ATOLYE Dubai – to miejsce jest idealne dla profesjonalnych projektantów. Jest to centrum kreatywne i studio projektowe z siedzibą w Emirates Towers. Głównie przestrzeń biurowa, ale z przyjemnym miejscem na zewnątrz na przerwy.
  • UNBOX – przestrzeń zlokalizowana w biznesowej dzielnicy Business Bay, jest idealna dla pracowników biznesowych i ściąga największe umysły wśród cyfrowych nomadów. Co więcej, gwarantuje darmowego billarda!

W Dubaju znajdują się darmowe przestrzenie coworkingowe, które gwarantują pracownikom zdalnym spokojne miejsce do uwolnienia kreatywności i wygodną pracę. To takie miejsca jak: A4 Space, Jameel Arts Centre, Al Safa Art & Design Library.

Poznaj Dubaj razem z nami i dowiedz się co mają do zaoferowania poszczególne dzielnice – Dzielnice Dubaju – przewodnik.

Przestrzenie coworkingowe w Dubaju

Fot: atolye.io/dxb-hub/

Tło: Podróże z Hubertem – Hubert Pleskot

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.