Czy opłaca się kupić złoto w Dubaju?

W życiu można inwestować w wiele różnych rzeczy, działki budowlane, samochody, akcje na giełdzie oraz kruszce. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście złoto, którego w Dubaju jest bardzo dużo. Przeanalizujmy więc to czy warto kupić złoto w Dubaju, ile kosztuje jeden gram złota w Dubaju oraz czy zakup złota w Dubaju jest bezpieczny? Odpowiedzi na poniższe pytania znajdziesz poniżej.

Czytaj również: Gdzie kupić pamiątki w Dubaju?

Złoto Dubaj

Złoto w Dubaju to jedna z najczęściej kupowanych „pamiątek” podczas wakacji. Nie ma się co dziwić patrząc na dostęp do tego kruszcu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz jego cenę. Jest nie tylko dobry pomysł na pamiątkę ale również ulokowanie swoich pieniędzy.

Ceny złota w Dubaju

Jakie są ceny złota w Dubaju?
Dubaj oferuje korzystne ceny na rynku złota, ze względu na brak podatków VAT na towary i usługi. Cena złota w Dubaju jest zazwyczaj zbliżona do międzynarodowej ceny rynkowej, a nawet może być nieco niższa ze względu na konkurencję między sklepami. Aktualne ceny złota w Dubaju na dany dzień możesz sprawdzić na stronie Dubai Gold and Jewellery Group – dubaicityofgold.com.
Oczywiście do ceny należy doliczyć podatek VAT w wysokości 5% oraz marżę sprzedawcy. Pamiętaj, że tutaj również warto się targować, aby obniżyć cenę złota. Im bardziej przekonujący będziesz tym niższą cenę uzyskasz.

Gdzie kupić złoto w Dubaju?


Jeśli chodzi o zakup wyrobów ze złota, to jest jedno miejsce w Dubaju, które z czystym sumieniem mogę polecić. Znajduje się ono w starej dzielnicy Dubaju – Deirze, nieopodal sklepu u Arafata. Dokładny adres lokalizacji znajdziesz tutaj – Sklep u Arafata, jest on prowadzony przez Ansara, który przekonał mnie sympatycznym i nienachalnym podejściem do klienta.
Wchodząc do sklepu poinformuj, że jesteście od Huberta. Poprosiłem właściciela i jego sprzedawców, żeby dawali niezawyżane ceny.
Pamiętaj, aby mieć zdjęcie paszportu w telefonie. Prosząc o rachunek, sprzedawcy wyrobią Ci specjalną naklejkę, dzięki której na lotnisku otrzymasz zwrot podatku w wysokości 5%!

Sprawdź również: Dubaj DARMOWY Poradnik na sezon 2023/24 – plan zwiedzania Dubaju

Foto: Jingming Pan/ Unsplash

Foto: sklep ze złotem u Ansara

Czy zakup złota w Dubaju jest bezpieczny?

Zakup złota w Dubaju jest ogólnie bezpieczny, ale tak jak w przypadku każdej transakcji finansowej, istnieje kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Zacznijmy od tego, że zakup złota powinien być sprawdzony i przemyślany. Ale na szczęście rynek złota w Dubaju jest kontrolowany przez Państwo, co ma zapewnić bezpieczeństwo i autentyczność. Jeżeli nie jesteś pewny co do złota to każdy sprzedawca na życzenie powinien okazać certyfikat autentyczności złotego wyrobu.

Ile złota można przywieźć z Dubaju?

Przepisy dotyczące przewożenia złota z Dubaju mogą się różnić w zależności od kraju docelowego. Warto zawsze sprawdzić obowiązujące przepisy celne i podatkowe, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W niektórych krajach istnieją limity dotyczące ilości złota, które można bezproblemowo przewieźć, a przekroczenie tych limitów może skutkować dodatkowymi opłatami czy koniecznością zgłoszenia przewozu. W przypadku przewożenia złota z Dubaju do Polski musisz pamiętać o obowiązku zgłoszenia każdej ilości złote dewizowego do Straży Granicznej, nie ma jednak określonych ograniczeń w jego ilości. Jeżeli o tym zapomnisz to grozi Ci kara grzywny.

Zobacz również; Atrakcje w Dubaju

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.