Gdzie kupić pamiątki w Dubaju?

Podróże to nie tylko zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc, ale także okazja do przypomnienia sobie o nich w postaci pięknych pamiątek. Pamiątki z Dubaju – gdzie warto ich szukać? Jakie zakupy w Dubaju są najbardziej wartościowe? Odpowiemy na te pytania w naszym najnowszym artykule o najlepszych miejscach na pamiątkowe zakupy w tym emirackim mieście.

Zobacz również: Atrakcje w Dubaju

Przyprawy, foto: Podróże z Hubertem

Zakupy w Dubaju – co warto kupić?

Dubaj słynie z luksusowych zakupów, ale nie tylko. Jeśli planujesz wyjątkowe zakupy w Dubaju, z pewnością warto rozważyć zakup biżuterii i pięknych szali z kaszmiru. Biżuteria oferowana w lokalnych sklepach to prawdziwe arcydzieła, często zdobione szlachetnymi kamieniami i dostępne w konkurencyjnych cenach. Szale z kaszmiru to nie tylko doskonały sposób, by ochronić się przed zimnem nocą na pustyni, ale również modny dodatek. Dodatkowo, podróżując do Dubaju, nie przegap okazji na spróbowanie lokalnych daktyli oraz zakupienie egzotycznych przypraw, które ożywią twoją kuchnię.

A co z muszlami? Czy można przywieźć muszle z Dubaju? Z Emiratów można przywieźć muszle, ale nie można ich wwieźć do Unii Europejskiej, w tym do Polski. Ta zasada dotyczy zwłaszcza muszli przydaczni. Pamiętaj, że przepisy dotyczące podróżowania z muszlami mogą się zmieniać, więc zawsze warto skonsultować się z odpowiednimi instytucjami celnymi, aby uniknąć nieporozumień. Upewnij się także, że przestrzegasz przepisów celników zarówno w Dubaju, jak i w kraju, do którego wracasz.

Bazary i targi w Dubaju

Pamiątki z Dubaju – jeśli ich szukasz, to masz na wybór mnóstwo urokliwych bazarów i targów.

Warto udać się do sklepów z pamiątkami na Souk Madinat Jumeirah. To doskonałe miejsce na zakup tradycyjnych arabskich wyrobów rzemieślniczych, biżuterii i ubrań.

Jeśli jesteś miłośnikiem zakupów, centrum handlowe Dubai Mall to miejsce, w którym spędzisz mnóstwo czasu. Oprócz luksusowych butików znajdziesz tam także sklepy z pamiątkami, gdzie można nabyć oryginalne arabskie produkty.

Z kolei złoty souq (ryneczek z wyrobami ze złota) to idealne miejsce dla miłośników biżuterii i wyrobów ze złota.

Nie można też zapomnieć o dubajskim targu przy Creek oraz sklepach w Dubajskim Muzeum Narodowym, które oferują różnorodne pamiątki i wyroby rzemieślnicze.

Deira, foto: Podróże z Hubertem

Sklep u Arafata, foto: Podróże z Hubertem

Pamiątki z Dubaju – sklep U Arafata

Jednym z najbardziej popularnych miejsc, gdzie możesz zdobyć pamiątki z Dubaju, jest sklep z pamiątkami U Arafata. Znajdujący się w dzielnicy Deira, mini market ten wyróżnia się polską flagą i koszulką Roberta Lewandowskiego, co sprawia, że jest łatwy do zauważenia. To idealna destynacja dla turystów z Polski, zwłaszcza tych, którzy uczestniczą w naszych Wycieczkach Zorganizowanych po Starym Dubaju.

Sklep U Arafata oferuje szeroki wybór suwenirów, od magnesów po tradycyjne arabskie arafatki. Dla klientów z Polski przewidziane są stałe zniżki, co sprawia, że zakupy stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Warto wspomnieć, że ceny są tu ustalane indywidualnie, zwłaszcza dla osób, które zwrócą się do obsługi sklepu odwołując się do imienia Huberta i znajomości kwot zakupów.

Jakie pamiątki warto kupić w Dubaju? W sklepie U Arafata znajdziesz masę pamiątek zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci. Przykładowe ceny:

 • magnezy od 5 do 9 AED
 • stroje arabskie od 90 do 150 AED
 • herbata 1 gram od 1 do 3 AED
 • szafran 1 gram od 10 do 25 AED
 • koszulki od 20 do 35 AED
 • pocztówki od 1 do 3 AED
 • przyprawy 1 gram za 1AED
 • daktyle od 15 do 25 AED
 • arafatki od 15 do 30 AED
 • figurki budynków od 10 AED
 • maskotki od 10 AED

Ile kosztuje szal z kaszmiru w Dubaju? Za szal z kaszmiru zapłacisz u Arafata od 60 do maksymalnie 100 AED.

W sklepie U Arafata można również nabyć nasze perfumy Khalifi Perfumes! Wśród nich znajdują się bestsellery z ostatnich 3 lat, czyli Eternal, Signature, Odyssey, Oppulent i Amalfi. Idealne na arabską pamiątkę z Dubaju.

Pamiątki z Dubaju – sklep ze złotem U Ansara

Jeśli marzysz o posiadaniu oryginalnej biżuterii ze złota z Dubaju, to sklep ze złotem u Ansara to miejsce, które warto odwiedzić. Znajduje się on w malowniczej dzielnicy Deira, niedaleko sklepu U Arafata. Sklep U Ansara specjalizuje się w złocie, oferując unikatowe dzieła jubilerskie, które stanowią doskonałą pamiątkę z podróży do Dubaju.

WAŻNE! Wchodząc do sklepu, zalecamy wspomnieć, że przybyliście od Huberta, co przekłada się na korzystniejsze warunki cenowe. Przy zakupach warto mieć ze sobą zdjęcie paszportu zapisane w telefonie. Prosząc o rachunek dostaniesz specjalną naklejkę, umożliwiającą zwrot podatku w wysokości 5% na lotnisku. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli ci zaoszczędzić na zakupach biżuterii w Dubaju.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

1. Gdzie kupić pamiątki w Dubaju?

Pamiątki wartko kupić w sklepie U Arafata położonym w dzielnicy Deira w Dubaju. Z kolei złoto i biżuterię nabędziesz w korzystnych cenach w sklepie U Ansara.

2. Jakie pamiątki warto kupić w Dubaju?

Bedą w Dubaju warto nabyć na pamiątkę magnesy, pocztówki, arafatki, przyprawy, perfumy czy biżuterię. Każdą z tych rzeczy kupisz w sklepie U Arafata oraz w sklepie U Ansara.

3. Ile kosztuje szal z kaszmiru w Dubaju?

Za szal z kaszmiru zapłacisz u Arafata od 60 do maksymalnie 100 AED.

Obsługa sklepu U Ansara, foto: Podróże z Hubertem

Baner sklepu U Ansara, foto: Podróże z Hubertem

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.