Sylwester 2022 w Dubaju – zmiany w organizacji ruchu

Już jutro ostatni dzień roku, czyli sylwester. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i podróżnych władze Dubaju przygotowały szereg atrakcji w całym mieście. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje związane z organizacją ruchu podczas ostatniego dnia 2022 roku.

Foto: Matthew Foulds/ Unsplash

Zobacz również: Najlepsze miejsca do oglądania noworocznych pokazów fajerwerków w Dubaju

Jak co roku, sylwester w Dubaju przyciąga masę osób z całego świata. Zgodnie z informacją przekazaną przez Komitet Wykonawczy ds. Zabezpieczania Międzynarodowych i Lokalnych Imprez w Dubaju, jest on w pełni przygotowany do zabezpieczenia obchodów tegorocznego sylwestra. W trakcie jego świętowania za organizację ruchu w mieście będzie odpowiadać policja przy współpracy z Urzędem ds. Dróg i Transportu (RTA).

Już teraz władze Dubaju wzywają społeczeństwo do współpracy z policją i przestrzegania zmienionych zasad ruchu drogowego w celu uniknięcia tworzenia się korków. W przypadku nagłych wypadków należy zadzwonić pod numer 999, zaś w przypadkach mniej ważnych na numer 901.

Organizacja ruchu podczas sylwestra w Dubaju

Osoby chcące przemieszczać się komunikacją miejską muszą również przygotować się na pewne zmiany. Szczególnie w obrębie Burj Khalifa, który za sprawą niezwykłego pokazu fajerwerków i świateł stanie się głównym punktem imprezy.

Podczas sylwestra 2022 stworzone zostaną trzy trasy umożliwiające dotarcie do Burj Khalifa metrem. Pierwsza z nich dotyczy stacji Burj Khalifa/Dubai Mall, gdzie trasa zostanie podzielona na dwie ścieżki – jedną dla rodzin, kierującą do Island Park, a także drugą przeznaczoną dla innych grup, prowadzącą do South Ridge. Druga trasa zostanie poprowadzona ze stacji The Financial Centre i będzie również podzielona na dwie ścieżki – dla rodzin udających się w stronę bulwarów oraz dla pozostałych grup chcący przedostać się do South Edge. Ostatnia, trzecia trasa ma być przeznaczona dla osób przybywających ze stacji Business Bay. Uwaga! Stacja Burj Khalifa/Dubai Mall będzie zamknięta w sylwestra od godziny 17:00.

Ponadto RTA przedstawiło plan, w którym zawarto informację na temat m.in. zamkniętych dróg, miejsc parkingowych, a także rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Według niego, osoby posiadające rezerwacje w okolicy Boulevard lub w Dubai Mall proszone są o przybycie w sobotę przed godziną 16:00. Od godz. 16:00 zamknięte zostaną również ulice: Al Asayel Road (od Oud Metha Road do dzielnicy Burj Khalifa), część Financial Center Road oraz Al Mustaqbal (od 2nd Za’abeel Road do Al Meydan Road). Z kolei od godz. 20:00 zamknięta zostanie ulica Al Sukook.

Obie linie metra w Dubaju będą kursować nieprzerwanie od godziny 5:00 31 grudnia br. do godz. 12:00 2 stycznia 2023 roku. Tramwaj zaś będzie jeździł od godz. 6:00 w sobotę do godz. 1:00 w poniedziałek. Jeśli chodzi o przejazdy autobusami, to na niektórych trasach będą one bezpłatne. Tyczy się to odcinków: z Financial Centre Road do Al Wasl Club, Deira City Centre i budynku Dyrekcji Generalnej ds. Rezydentów i Cudzoziemców, z Burj Khalifa Street w kierunku stacji metra Deira City Centre, ze stacji Business Bay wzdłuż Sheikh Zayed Road do stacji Deira City Centre, a także od stacji Burj Khalifa przy Sheikh Zayed Road do Al Wasl Club, MAX Fashion, Deira City Centre oraz do Al Safa.

RTA poinformowało również, że przygotowanych zostanie łącznie 1500 miejsc parkingowych. 1000 z nich będzie dostępnych w Al Wasl Club, a 500 zostanie przydzielonych w Dyrekcji Generalnej ds. Rezydentów i Cudzoziemców Al Jafiliya. Co więcej, przy obu tych miejscach wyznaczone zostaną parkingi dla taksówek, skąd autobusami będzie można dostać się do Burj Khalifa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.