Najlepsze miejsca do oglądania noworocznych pokazów fajerwerków w Dubaju

Zjednoczone Emiraty Arabskie są znane na całym świecie ze spektakularnych pokazów fajerwerków. Najbardziej olśniewająco prezentują się one w Dubaju, gdzie chcemy was dziś zabrać. W tekście chcemy wskazać wam najlepsze miejsca na powitanie nowego roku i oglądnie Sylwestrowych pokazów na terenie Dubaju.

  • Burj Khalifa – najbardziej ikoniczne pokazy Sylwestrowe zawsze odbywają się przy Burj Khalifa. W tym roku mają być to przede wszystkim rekordowe pokazy świateł laserowych. Jedną z lepszych opcji do oglądania tych pokazów są okolice Dubai Water Canal, gwarantuje ona zdecydowanie mniejszy tłok niż przy samym budynku. Ewentualnymi lokalizacjami są Souk Al Bahar i Dubai Mall, ale tam trzeba się spodziewać ogromnych tłumów.
  • Burj Al Arab – w okolicach słynnego hotelu są dwie najlepsze lokalizacje do podziwiania pokazów: Kite Beach oraz Park Umm Suqeim.
  • Palm Jumeirah – na słynnej Palmie fajerwerki najlepiej złapać naprzeciwko Atlantis The Palm, Palm West Beach lub w Club Vista Mare, który organizuje własny pokaz fajerwerków.
  • Festival Bay – tutaj można zarezerwować jedno z miejsc w restauracji w Dubai Festival City Mall z widokiem na nadbrzeże, aby cieszyć się cudownymi lokalnymi pokazami.
  • Bluewaters Island – w tym miejscu najlepiej udać się pod sam Ain Dubai, aby podziwiać Sylwestrowe show.
  • Jumeirah Beach Residence (JBR) – jedną z lepszych opcji jest podziwianie pokazów z deptaka The Beach, z którego będzie można podziwiać panoramę morską Dubaju i liczne pokazy.
  • La Mer – jeśli chcecie usiąść na plaży i w większym spokoju podziwiać fajerwerki, to plaża La Mer jest idealna dla was.
  • Marina Harbour – to jedna z najlepszych opcji dostępnych w mieście! Rozpościera się stąd panoramiczny widok na całą Dubai Marina, JBR oraz Bluewaters z największym diabelskim młynem świata.
  • Pokazy fajerwerków mają się pojawić jeszcze w takich miejscach jak: Dubai Frame, Al Seef, Global Village, i Town Square Park.

Źródło/ Tło: Mo, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.