Zjednoczone Emiraty Arabskie zasadzą 100 mln drzew namorzynowych

W związku z dążeniem do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku, władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosiły zasadzenie 100 mln drzew namorzynowych w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Na przestrzeni ostatnich paru miesięcy rząd ZEA, jak również władze poszczególnych miast w tym kraju informowały o projektach związanych z dążeniem do ustanowienia neutralności emisyjnej do 2050 roku. Jednym z nich jest m.in. wprowadzenie bezemisyjnego transportu publicznego w Dubaju.

Do tego grona dołączył również pomysł, który został ogłoszony przez emirackie Ministerstwo Zmian Klimatu i Środowiska (MOCCAE). Skupia się on na stworzeniu lasów namorzynowych na terytorium kraju. Jak wynika z decyzji MOCCAE, do 2030 roku zasadzonych zostanie 100 mln drzew namorzynowych.

Dzięki ekspansji lasów namorzynowych na poziomie krajowym, narodowy projekt zapobiegania emisji dwutlenku węgla w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest jednym z najskuteczniejszych metod rozwiązywania problemów związanych ze zmianami klimatycznymi – powiedział Mariam bint Mohammed Almheiri, minister ds. zmian klimatu i środowiska.

Lasy namorzynowe to formacje roślinne, które występują w okolicy akwenów wodnych głównie w strefie międzyzwrotnikowej. Cechują się one wchłanianiem 5 proc. więcej dwutlenku węgla niż lasy tropikalne. Co więcej, są one bezpiecznym i naturalnym siedliskiem gatunków roślin i zwierząt wodnych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.