Ze Szczecina do Warszawy 22 razy w tygodniu

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się zwiększyć ilość lotów ze Szczecina do Warszawy na sezon letni. Łącznie z Goleniowa do Warszawy polecimy 22 razy w tygodniu.

Fot: wnętrze Lotniska Chopina w Warszawie

31 marca będzie początkiem sezonu letniego dla trasy ze Szczecina do Warszawy, obsługiwanej przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To od tego dnia wchodzi korekta rozkładu lotów z zimowego na letni. Nasz narodowy przewoźnik zwiększa wtedy ilość tygodniowych lotów z podszczecińskiego Goleniowa na lotnisko Chopina w Warszawie.

Letnie miesiące z częstszymi lotami ze Szczecina do Warszawy

O pozytywnej zmianie w rozkładzie lotów poinformowało kilka dni temu szczecińskie lotnisko na swoich mediach społecznościowych. Z województwa zachodniopomorskiego do stolicy Polski będziemy mogli polecieć nawet 4 razy dziennie. Daje to łączną liczbę 22 lotów w tygodniu ze Szczecina do Warszawy. Rozkład połączeń daje też możliwość elastycznego dolotu do stolicy, gdyż loty odbywają się od rana do wieczora, praktycznie przez cały tydzień. To doskonała okazja na szybki wypad do stolicy ze Szczecina i dobra alternatywa dla połączeń kolejowych i autobusowych, które nie spełniają zadowalających norm w przypadku łączenia tych dwóch miast.

Większa ilość lotów do Warszawy to zawsze dobra wiadomość dla portu lotniczego w Goleniowie. Szczecińskie lotnisko ma ogromny potencjał, czego jednak wciąż nie widać w ilości ciekawych połączeń. Na początku stycznia informowaliśmy, że w końcu lotnisko w Szczecinie przeprowadzi pierwszy remont terminala od blisko 20 lat.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/szczecin-wiosna-czesciej-do-warszawy-loty-22-razy-w-tygodniu

Fot: Embraer 195 PLL LOT/ Autorstwa Pedro Aragão – Gallery page, CC BY-SA 3.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.