Lotnisko w Szczecinie wyremontuje swój terminal

Terminal pasażerski w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów w końcu doczeka się remontu. To pierwsza modernizacja szczecińskiego terminalu od blisko 20 lat.

Fot: Jan M, CC BY-SA 3.0

W Szczecinie w końcu dobrze się dzieje. Pod szczecińskie lotnisko w Goleniowie było znane z tego, że nie należy do najnowszych, a jego wygoda była daleka od pojęcia luksusu. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów postanowił to zmienić i władze lotniska podjęły decyzję o remoncie terminala pasażerskiego.

Remont terminala i ILS drugiej kategorii dla Szczecina

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów planuje na następny rok rozpoczęcie prac projektowych, które obejmą modernizację i zwiększenie przepustowości terminala pasażerskiego. Zainstalowany ma zostać też system ILS drugiej kategorii, czyli radiowy system nawigacyjny, wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności. Obecna przepustowość terminalu pasażerskiego w Szczecinie-Goleniowie to około miliona pasażerów, a władze lotniska chcą ją powiększyć do 2 milionów w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródło: radioszczecin.pl/1,465981,podszczecinskie-lotnisko-przejdzie-wyczekiwany-r

Tło: Phil Richards from London, UK – 26.06.17 Port Lotniczy Szczecin Goleniów SA139-002, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.