Włosi akceptują unijny Green Pass i rezygnują z maseczek na zewnątrz

21 czerwca Włochy złagodziły zasady wjazdowe dla turystów udających się do Italii. Z kwarantanny zostali zwolnieni ozdrowieńcy i osoby zaszczepione, a godzina policyjna została zlikwidowana na terenie całego kraju.

Fot: Polignano a Mare

21 czerwca włoski rząd złagodził szereg obostrzeń, zarówno dla turystów, jak i dla obywateli w kraju.

Najważniejszą zmianą z perspektywy turysty jest uznanie przez Włochy certyfikatu zdrowotnego. Teraz wjazd na teren Włoch jest możliwy dzięki Unijnemu Certyfikatowi Covid.

Jakie opcje przewiduje certyfikat?
Turyści będą mogli uniknąć kwarantanny dzięki wydanemu certyfikatowi, gdy od zaszczepienia drugą dawką minęło minimum 14 dni. Ozdrowieńcy otrzymają taką możliwość po wyzdrowieniu i zakończeniu kwarantanny.

Dalej pozostaje opcja wykonania testu antygenowego/PCR, który musi zostać wykonany 48 godzin przed przekroczeniem włoskiej granicy.

21 czerwca zostały zniesione też inne obostrzenia. Dzieci do lat 6 są zwolnione z testów i nie muszą poddawać się kwarantannie.
Na terenie całych Włoch oficjalnie zniknęła godzina policyjna, a maseczki nie są już wymagane na świeżym powietrzu, czy plażach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.