Wizz Air otworzy kurs ze Szczecina do Lwowa

Węgierski przewoźnik poinformował o uruchomieniu połączenia Szczecin – Lwów. Ponadto, linia otworzy na zachodzie Ukrainy bazę operacyjną.

zdjęcie: Markus Winkler / Unsplash

Połączenie będzie realizowane od 3 lipca 2020 r. Maszyny z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów będą latały dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Ponadto, Wizz Air planuje otworzyć kursy z Lwowa do Billund, Lizbony, Tallina i Hamburgu. Połączenia do Portugalii, Danii i Niemiec będą realizowane dwa razy w tygodniu, zaś do stolicy Estonii – trzy razy. Trasy będą obsługiwać Airbusy A320, które na swój pokład mogą zabrać 180 pasażerów.

Zobacz również: Wizz Air Abu Dhabi szybciej i na większą skalę

– Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń, wdrażając jednocześnie zwiększone środki w zakresie zdrowia. Dzisiejsze wydarzenie to kolejny kamień milowy w historii WIZZ na Ukrainie – ogłoszenie otwarcia bazy we Lwowie oraz uruchomienie 5 nowych tras od lipca –  powiedział cytowany przez portal Pasażer George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Aira.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.