Wizz Air Abu Dhabi szybciej i na większą skalę

Otwarcie bliskowschodniej linii-córki węgierskiego przewoźnika nastąpi szybciej, niż pierwotnie planowano. Najpewniej pierwsze loty do Abu Dhabi realizowane będą z Budapesztu, Bukaresztu i Sofii.

Zdjęcie: wizzair.com

W specjalnej rozmowie z portalem Fly4Free Jozef Varadi, prezes Wizz Aira zdradził, że nowa linia będzie przewoźnikiem typu point-to-point realizującym loty z Europy Środkowej i Wschodniej nad Zatokę Perską, Bliski Wschód, subkontynent indyjski oraz do Afryki. Zakładano, że linia rozpocznie swoją działalność pod koniec października, jednak Varadi potwierdza szybszy start Wizz Air Abu Dhabi.

– Chcemy wystartować wcześniej, niż pierwotnie planowaliśmy, a skala naszych operacji też będzie zapewne większa. Wchodzimy na niszę, która w tej chwili właściwie nie istnieje. Będziemy stymulować ten rynek – mówił w rozmowie z Fly4Free.

Jeszcze nie potwierdzono nowej daty otwarcia linii, ale na oficjalnej stronie przewoźnika przez moment widniała zakładka poświęcona lotom do Abu Dhabi. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze połączenia będą realizowane ze stolicy Węgier, Rumunii oraz Bułgarii.

Źródło: Fly4Free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.