Wietnam tęskni za turystami i planuje pełne otwarcie przed latem 2022 roku

Wietnamska Narodowa Administracja Turystyki podała, że Wietnam planuje całkowicie otworzyć swoje granice dla zagranicznych turystów do czerwca 2022 roku. Najprawdopodobniej odbędzie się to etapami tak jak w Tajlandii. To świetna wieść dla wszystkich miłośników sajgonek i zupy Pho!

Fot: Hanoi, stolica Wietnamu/ Silver Ringvee on Unsplash/ Źródło

Wietnam niewątpliwie tęskni za turystami, a turyści za nim jeszcze bardziej. Pandemia przez długi czas nie była w stanie zadomowić się w Wietnamie, lecz ostatnie miesiące i tygodnie były znacznie gorsze pod tym względem. Najprawdopodobniej najgorsze jednak całe państwo ma już za sobą, duży procent społeczeństwa jest już zaszczepiona (własną, autorską szczepionką! jak i europejskimi), a Wietnam przygotowuje się na przyjęcie turystów.

Pierwszym etapem otwarcia ma być udostępnienie turystom rajskiej wyspy Phu Quoc w południowej prowincji Kien Giang, leżącej około 30 kilometrów na południe od wybrzeży Kambodży. Przylecieć na wyspę będą mogli jednak nie wszyscy, a państwa, które przez wietnamski rząd zostaną uznane za bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Mają być to kraje europejskie (w tym Polska), Bliskiego Wschodu, Azji północno-wschodniej, Stany Zjednoczone i Australia. Po więcej szczegółów w sprawie otwarcia wyspy Phu Quoc zapraszam tutaj: LINK.

To próbne otwarcie pierwszego regionu ma potrwać od listopada 2021 roku do marca 2022 roku.
Jeśli sytuacja będzie się dobrze rozwijać, a zakażeń nie będzie przybywać, to pomiędzy grudniem 2021 roku, a czerwcem 2022 roku mogą zostać otwarte takie regiony i miasta jak: zatoka Ha Long, stolica Hanoi i nadmorskie miasto Nha Trang. W czerwcu 2022 roku według planu już cały kraj ma być otwarty na zagranicznych turystów. Prawdopodobnie nie bez żadnych restrykcji, ale jednak będzie to pełne otwarcie granic.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.