Wietnam otworzy rajską wyspę Phu Quoc w listopadzie!

Wietnamska wyspa Phu Quoc ma być pierwszą otwartą destynacją dla turystów od całkowitego zamknięcia kraju w marcu 2020 roku. Otwarcie Wietnamu dla masowej turystyki ma być stopniowe, a na początek do kraju zostaną wpuszczeni tylko w pełni zaszczepieni turyści.

Fot: wyspa Phu Quoc/ Eila Lifflander, Unsplash

Strony rządowe, agencje turystyczne, w końcu sam premier Wietnamu: wszyscy potwierdzają, że kraj wchodzi w fazę otwierania się na przyjezdnych! To duża zmiana, ponieważ Wietnam był zamknięty nie tylko dla turystów, ale dla jakichkolwiek przyjezdnych od marca 2020 roku.

Premier Wietnamu Pham Minh Chinh zatwierdził stopniowy plan otwierania kraju na zasadzie pilotażu. Kolejne miejsca w kraju będą po kolei otwierane dla turystów. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem i bez komplikacji, to cały kraj zostanie uwolniony od ograniczeń i zakazów przy przekraczaniu granic.

Jako pierwsze miejsce gotowe do otwarcia wybrano rajską wyspę Phu Quoc, u południowych wybrzeży Kambodży. Wyspa ma zostać otwarta w listopadzie, a do tego czasu wszyscy jej mieszkańcy mają być w pełni zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki.

Niezbędne do odwiedzenia wyspy Phu Quoc i wymarzonego wypoczynku na wietnamskiej plaży będzie pełne zaszczepienie minimum 14 dni przed i maksimum 365 dni po, negatywny test PCR nie starczy niż 72 godziny oraz standardowe dokumenty wjazdowe (wiza).

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.