Wielki Mur Chiński ponownie otwarty!

24 marca 2020 r. ponownie udostępniono dla turystów fragment Wielkiego Muru Chińskiego. Powodem zamknięcia atrakcji był szybki wzrost zakażeń koronawirusem w styczniu.

zdjęcie: Joel Danielson / Unsplash

Dwa miesiące temu większość atrakcji w Chinach została zamkniętych. Niedawno, zaobserwowano spadek zakażeń w tym kraju i postanowiono ponownie udostępnić niektóre miejsca dla zwiedzających. We wtorek otworzono Wielki Mur Chiński – obecnie może z niego skorzystać 30 proc. standardowej liczby odwiedzających. Jak informuje Onet, otwarty fragment muru to odcinek przebiegający przez pasmo wzgórz Badaling, znajdujący się około 70 km od Pekinu.

Zobacz: Chiny zamykają atrakcje. Nie wejdziemy m.in. do pekińskiego Zakazanego Miasta

Aby skorzystać z atrakcji trzeba zarezerwować bilet na oficjalnej stronie internetowej Badaling Great Wall lub za pośrednictwem aplikacji WeChat. Ponadto, turysta powinien posiadać podłączony do dowodu osobistego za pośrednictwem aplikacji AliPay lub WeChat zarejestrowany kod QR. Każdy kod ma swój kolor: zielony oznacza, że osoba jest zdrowa lub o niskim ryzyku zakażenia; pomarańczowy oznacza, że turysta powinien znajdować się w kwarantannie a czerwony, że musi zostać izolowany. Na wejściu zwiedzającemu jest sprawdzana temperatura. Ponadto, każdy turysta musi posiadać maski i trzymać się w odległości jednego metra od reszty osób.

Źródło: Onet

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.