Chiny zamykają atrakcje. Nie wejdziemy m.in. do pekińskiego Zakazanego Miasta

Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, rząd i władze lokalne Państwa Środka postanowiły zamknąć większość miejsc turystycznych.

Wielki Mur Chiński, zdjęcie: Bruce Röttgers / Unsplash

Atrakcje, które zawiesiły swoją działalność to m.in. Zakazane Miasto w Pekinie, Disneyland w Hongkongu i Szanghaju oraz Muzeum Terakotowej Armii w mieście Xi’an. Zamknięte zostały również niektóre odcinki Wielkiego Muru Chińskiego.

W całym kraju odwołano większość koncertów i wydarzeń kulturalnych. Władze wielu miast wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zalecono również mieszkańcom i turystom, aby ograniczyli wychodzenie z mieszkań.

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 r. w chińskim mieście Wuhan. Dotąd potwierdzono ponad 14 tys. zakażeń i 305 zgonów. Wirus przedostał się m.in. do Hongkongu, Makau, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, Francji, Finlandii, Szwecji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Sri Lanki.

Źródło: Bankier

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.