Wielki meczet szejka Zayeda w Abu Dhabi ponownie otwiera się na zwiedzających.

Jeden z największych meczetów na świecie otworzy się dla zwiedzających już w najbliższą niedzielę. Wcześniej został zamknięty z powodu pandemii SARS-CoV-2.

Fot: Unspash.com

Wielki Meczet Szejka Zajida to jeden z największych meczetów na całym świecie. Gigantyczny obiekt mieści się w Abu Zabi-stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Gigantyczna budowla w centrum miasta może pomieścić nawet 42 tysiące wiernych, a sala modlitewna w jednym momencie może przyjąć aż 7 tysięcy wierzących. Nie dziwnie, że w obliczu szalejącej na świecie pandemii zdecydowano się tymczasowo zamknąć meczet dla odwiedzających.

Na szczęście będzie możliwe to już od tej niedzieli. Ruch turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został wznowiony 24 września. Trzeba się liczyć jednak z pewnymi utrudnieniami.

Jak informuje strona rządowa, przed wylotem musimy posiadać ważny negatywny test na Covid-19 sprzed maksymalnie 96 godzin. Dodatkowo na lotnisku w Abu Zabi turyści są poddawani kolejnemu testowi, a następnie mają udać się na 14-dniową kwarantannę. Ponadto dostajemy opaskę magnetyczną, która będzie kontrolować naszą samoizolację. Po 12 dniach jest robiony kolejny, jeśli negatywny-ostatni test. Dopiero wtedy możemy zacząć zwiedzać.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.