TOP 5 najlepszych miejsc na świecie do podziwiania zachodu słońca

Zespół Morning Life przeprowadził badanie, aby wyłonić pięć najbardziej niezwykłych miejsc na świecie do podziwiania zachodu słońca. Na czele listy znalazł się urokliwy Mallory Square w Key West na Florydzie.

Widok z Burj Khalifa, foto: Pat Whelen/ Pexels

Według danych zebranych przez Morning Life z platformy TripAdvisor, Mallory Square w Key West w USA został uznany za najbardziej malownicze miejsce do oglądania zachodu słońca na całym świecie. Plac ten to popularne miejsce spotkań turystów i lokalnych mieszkańców, którzy codziennie gromadzą się tu, by podziwiać spektakularne zachody słońca.

Zobacz również: TOP 5 najlepszych restauracji na świecie

Najlepsze miejsca na zachód słońca

To nie wszystko. Na drugim miejscu znalazł się Burj Khalifa w Dubaju, najwyższy budynek na świecie. Z tarasu widokowego można podziwiać zachód słońca nad panoramicznym horyzontem miasta, co stanowi niezapomniane przeżycie.

Trzecie miejsce na liście zajmuje plac Michelangelo z widokiem na Florencję we Włoszech. Ten malowniczy plac oferuje nie tylko wspaniałe widoki na to włoskie miasto sztuki, ale także magiczny zachód słońca, który sprawia, że chwile spędzone tutaj są wyjątkowe.

Świątynia Tanah Lot w Indonezji zajęła czwarte miejsce na liście. Położona na skalistym brzegu morskim, ta hinduska świątynia to doskonałe miejsce do obserwowania zachodu słońca w tajemniczym otoczeniu.

Piąte miejsce przypadło plaży Mindil koło miasta Darwin w Australii. Ta piękna plaża słynie z zapierających dech w piersiach zachodów słońca, które przyciągają tłumy turystów i lokalnych mieszkańców.

Źródło: tripadvisor.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.