TOP 5 najlepszych restauracji na świecie

Portal The World’s 50 Best Restaurants ogłosił swój najnowszy ranking, ujawniając najlepsze restauracje na świecie w 2023 roku. Na czele zestawienia znajduje się peruwiańska restauracja Central zlokalizowana w Limie, uznawana za jedną z najwybitniejszych na globie, stanowiącą wizytówkę peruwiańskiej kuchni.

Od lewej – Virgilio Martínez i Pía León, właściciele Central, foto: Central

Foto: Central

Central, ulokowana w stolicy Peru, zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu The World’s 50 Best Restaurants 2023. Szef kuchni Virgilio Martínez i Pía León tworzą niezapomniane doznania kulinarnego, przybliżając gościom peruwiańską kuchnię w wyjątkowy sposób. Restauracja słynie z mistrzowskiego połączenia tradycji i nowoczesności, sprawiając, że każde danie staje się podróżą po różnorodności smaków Peru.

Drugie miejsce przypadło restauracji Disfrutar w Barcelonie, która zaskakuje innowacyjnym podejściem do menu, zmieniającego się kilka razy w roku. Dzięki nowoczesnym i kreatywnym daniom, Disfrutar wyróżnia się na tle światowej gastronomii. Kucharze starają się zaskakiwać gości unikatowymi smakami i prezentacją potraw, co czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym dla miłośników kulinariów.

Trzecie miejsce zajęła restauracja Diverxo w Madrycie, której charakterystyczną cechą jest nie tylko wyśmienita kuchnia śródziemnomorska z azjatyckimi akcentami, ale także sztuka i kreatywność szefa kuchni. Diverxo to nie tylko restauracja, to prawdziwa sztuka kulinarnej podróży, podczas której goście doświadczają unikalnych smaków i aromatów.

Czwarte miejsce przypadło Asador Etxebarri w małym hiszpańskim miasteczku Atxondo. To miejsce, gdzie klienci mogą rozkoszować się autorskimi potrawami, takimi jak domowe chorizo firmy Arguinzoniz czy sezonowe przysmaki, które przenoszą ich do świata hiszpańskich smaków w najwyższym wydaniu.

Na piątym miejscu znalazła się restauracja Alchemist w Kopenhadze, zaskakująca nie tylko wyjątkowym menu, ale także nietuzinkowym wnętrzem. Goście Alchemista mają okazję biesiadować pod dachem w kształcie kopuły, otoczeni różnorodnymi graficznymi sceneriami, które zmieniają się, tworząc niepowtarzalne doświadczenie podczas kolacji.

Źródło: theworlds50best.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.