Taksówkarze w Neapolu – nie w krótkich spodenkach!

Neapolitańska straż miejska, która wzmogła w ostatnich dniach kontrole taksówkarzy. Oprócz taksometrów, kas fiskalnych i sposobu pracy, kontroluje także ubiór, karząc za szorty. Powód? Szkoda na wizerunku miasta.

Źródło: Victor Xok, Unsplash

Źródło: Victor Xok, Unsplash

Zdaniem strażników, taksówkarze, którzy nierzadko witają turystów, powinni godnie się prezentować. Straż działa głównie w okolicach lotniska, portu i dworca kolejowego, a więc w miejscach, które dla turystów są pierwszą wizytówką Neapolu. Kontrolujący utrzymują że spodnie przed kolano są niestosowne oraz nieprofesjonalne, a także kreują niepożądany wizerunek miasta. Na nieszczęście taksówkarzy, mandaty wystawiane są w samym centrum sierpniowych upałów, gdy żar dosłownie leje się z nieba.

Przeciwnicy karania za strój przypominają, że zdecydowanie większej uwagi wymagają nielegalne taksówki, i to właśnie z nimi należy rozprawić się w pierwszej kolejności. Problem tkwi w tym, że nie ma ustalonej ceny przejazdu z lotniska do centrum Neapolu. Choć powinna ona zależeć od wskazań licznika i nie przekraczać 20 euro, wielu taksówkarzy ustala ją z góry i uzależnia od liczby osób czy przewożonych bagaży, czym działa na niekorzyść turystów.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.